Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (712)


Recommended Posts

alex merci , asa le voi lua si eu!!!

apropo de starile "proaste" eu ori sunt fff obosita , ori nush ce am citea ce scria bettercy si mai mai ca ma busea plansul gandindu-ma prin ce trece si ce oameni minunati are in jurul ei...gata cam mult pt saptamana asta....chiar daca am lucrat in weekend tre sa-mi dau un restart ca maine e luni si tre sa fiu ca scoasa din amabalaj.

asa ca mi-am luat o tableta ce ciocolata si sper sa nu-mi fie rau de la ea ca am nevoie de o stare buna[:D]

va puuup , noapte faina!

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

MeAlex[pup] multumesc pt raspuns, si eu stiu de metoda asta ca imediat dupa antibebe ramai, dar nu la toate le cade asa noroc, sa ramai din start gravi. Sunt cazuri ca dupa antibebe nu a mai putut ramane deloc gravi incat ajunsese sa blesteme ziua cand a inceput cu antibebe.

Chiar eu am fost in asa stare sufleteasca, cand am vazut ca dupa 1an si juma nu mai prindeam deloc gravida si mi-am zis ca o fi dn cauza la pastilei de a doua zi care luasem de vreo 4-5 ori mai in fiecare luna, chiar de 2 ori pe luna, si nu stiam ca poate face rau. Dar pastila de a doua zi luasem acum 5-6 ani. De atunci nici un antibebe si nici aia de a doua zi

Eu ma gandesc sa iau antibebe pt ca asa m-ar linisti sufleteste, ca asa voi sti sa nu stau in asteptare disperata dupa test pozitiv, si voi fi cu gandul: "oricum nu vine bebe ca iau antibebe". Asa uit si de bebe si sa nu mai sufar atat de mult, si imi voi directiona mintea la altceva. Stiu ca se poate de facut asa si fara sa beau antibebe, dar eu sunt asa de sensibila si de dornica incat ajung sa-mi induc singurica simptomele, si cate sarcini false am avut[alcool][alcool][alcool] am ajuns sa zic: "nu mai pot de atatea dezamagiri"

Exact ca si tine gandesc, trece timpul si noi crestem si cand vezi ca dupa atatea luni de incercari nu a mai venit bebe, devii disperata.

Dar pt mine cred ca e momentul chiar sa fac o pauza, chiar daca am 27 de ani, macar vreo 3-6 luni pauza, ca sunt prea "incercata" sufleteste, din cauza proiectului bebe de 2 ani de zile. De asta zic ca sa-mi iau antibebe si imi vad de viata mai departe, cu munca.

Hai ca m-am lungit la scris [:D][:D]

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen.

Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

(istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, poate-poate este un samburel in burtica ta[olala] de ti-e fomica[:D]

[pup]

 

Eu ies de pe net ca acusica vine "sefa" si nu da de bine ca stau pe net.

Va doresc noapte buna si maine sa ne auzim numai de vesti bune [pup][pup][pup][flo][flo][flo][flo]

Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen.

Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

(istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata tuturor[flo][flo][flo]

Voi cum mai sunteti? [:)]

 

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen.

Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

(istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, girls!

N-am prea avut timp sa va citesc zilele astea, am furat acum cateva minute. In weekend m-am simtit tare aiurea, foarte nervoasa din senin, l-am repezit pe sot de cateva ori, l-am respins, s-a suparat etc. Deci manifestare de PMS, din cate ma duce mintea. Azi de dimineata m-am trezit transpirata ca un purcel, nervoasa, iritata... am stricat un strip Barza, nu stiu de ce, ca sunt abia z26 din 30-31 (sa speram). L-am citit regulamentar, in 5 minute, era alb, dar mintea mea bolnava vedea cea mai pala liniuta din univers. Inclin sa cred ca am vazut de fapt delimitarea liniei 2, adica unde ar trebui sa apara DACA era ceva de aparut. Nu ma simt absolut in niciun fel, decat nervoasa si transpirata... macar de ar veni CM la timp, sa nu mai patimesc inca 2 saptamani sa-l astept. Daca nu apare CM, stric si clearblue-ul sambata, macar sa nu-l mai stiu in sifonier [:D]

Va pup, o saptamana buna sa aveti ! [pup]

 

Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors...

Te [olala], Bob !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele

eu n-am nimic de raportat

azi-maine vin rusii

m-am simtit si cam rau aseara (am fost si obosbita..)

 

http://www.fertilityfriend.com/home/2fe758/

 

Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2)

Proteina S 60% (60%-140%)

Pro C Global 0.80 cut off 0.80

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Nu prea am mai intrat si marturisesc ca ultimele 10 pagini nu am avut timp sa le citesc [:I].La serviciu e mult de munca, nici acasa nu prea ma lasa copiii sa fac ceva care sa nu ii implice... Dar promit sa reiau din urma.

 

Pot totusi sa va intreb si eu ceva? [flo]

Feteleor, voi folositi testele de ovulatie? Cine le foloseste, poate sa imi raspunda si mie la niste intrebari?

Eu am facut luna trecuta si s-au vazut in fiecare zi cele 2 liniute, iar dupa ovulatie a doua a devenit foarte pala si apoi nu am mai facut. Am inceput luna trecuta din ziua 13, dar am zis ca luna asta sa incep mai din timp testarea, ca sa vad si eu cum arata testul cu o singura liniuta. Adica vroiam sa stiu daca ma pot baza pe ele, ca daca arata 2 liniute oricand le faci, inseamna ca nu prea sunt de incredere. Eu si la sarcinile anterioare le-am folosit, dar mereu incepeam din ziua 13-14, asa ca mi se parea normal sa aiba cele 2 liniute. Ei bine, am facut test si ieri, si azi (zilele 8 si 9) si se vedeau 2 liniute!!! E drept ca a doua era mai pala, iar la instructiuni zice ca daca e mai pala, atunci e negativ (asa cum ar trebui sa fie in ziua 8 sau 9), dar credeti-ma ca era foarte putin mai pala. [bang] Diferenta era foarte mica![bang] Nu stiu ce sa ma cred!

 

Deci, intrebarile mele: vi s-a intamplat vreodata sa nu se vada deloc a doua liniuta? Ce teste ati folosit? Credeti ca sunt de incredere testele astea?id="Comic Sans MS">id="maroon">

 

Luiza [mamica] de RARES(3 iulie 2006)id="Comic Sans MS">id="maroon">id="size3">id="maroon">id="Comic Sans MS">id="maroon">id="size3"> si MATEI(16 martie 2009)id="Comic Sans MS">id="maroon">id="size3">id="maroon">id="Comic Sans MS">id="maroon">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa aveti o saptamana frumoasa fetelor[pup]!

Si eu am stricat azi un test...sunt in 9 dpo. Teoretic, maine apare spottingul si joi-vineri ar incepe normal. Ieri si azi am avut temperaturi mari 37.3, 37.2, dar in ambele zile imi era f cald cand m-am trezit...nu stiu daca sutn asa relevante temperaturile. Nu imi fac iluzii, doar astept. Mai fac test vineri daca nu apare spotting.

Bafta tuturor[flo]!

 

Amabella, testul de ovulatie arata a 2-a liniuta colorata, dar palida tot timpul lunii pentru ca exista in corp hormonul care trebuie detectat. Cu o zi inainde de ovulatie si in ziua ovulatiei, a 2-a liniuta este la fel sau ma pronuntata cu cea de control.id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Amabella
Buna dimineata!Nu prea am mai intrat si marturisesc ca ultimele 10 pagini nu am avut timp sa le citesc [:I].La serviciu e mult de munca, nici acasa nu prea ma lasa copiii sa fac ceva care sa nu ii implice... Dar promit sa reiau din urma. Pot totusi sa va intreb si eu ceva? [flo]Feteleor, voi folositi testele de ovulatie? Cine le foloseste, poate sa imi raspunda si mie la niste intrebari?Eu am facut luna trecuta si s-au vazut in fiecare zi cele 2 liniute, iar dupa ovulatie a doua a devenit foarte pala si apoi nu am mai facut. Am inceput luna trecuta din ziua 13, dar am zis ca luna asta sa incep mai din timp testarea, ca sa vad si eu cum arata testul cu o singura liniuta. Adica vroiam sa stiu daca ma pot baza pe ele, ca daca arata 2 liniute oricand le faci, inseamna ca nu prea sunt de incredere. Eu si la sarcinile anterioare le-am folosit, dar mereu incepeam din ziua 13-14, asa ca mi se parea normal sa aiba cele 2 liniute. Ei bine, am facut test si ieri, si azi (zilele 8 si 9) si se vedeau 2 liniute!!! E drept ca a doua era mai pala, iar la instructiuni zice ca daca e mai pala, atunci e negativ (asa cum ar trebui sa fie in ziua 8 sau 9), dar credeti-ma ca era foarte putin mai pala. [bang] Diferenta era foarte mica![bang] Nu stiu ce sa ma cred!Deci, intrebarile mele: vi s-a intamplat vreodata sa nu se vada deloc a doua liniuta? Ce teste ati folosit? Credeti ca sunt de incredere testele astea?id="Comic Sans MS">id="maroon">Luiza [mamica] de RARES(3 iulie 2006)id="Comic Sans MS">id="maroon">id="size3">id="maroon">id="Comic Sans MS">id="maroon">id="size3"> si MATEI(16 martie 2009)id="Comic Sans MS">id="maroon">id="size3">id="maroon">id="Comic Sans MS">id="maroon">id="size3">
align="right" id="quote2">La testele de ovulatie iese si a doua liniuta , el este pozitiv cand liniile sunt la fel de intense , sau cea de test mai intensa decat cea de contral.Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...