Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (712)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Pe lista apare ca Monique se testeaza maine, si Lore poimaine. Mult noroc fetelor[pup]!Eu mai am...pana pe 10.id="Verdana">____________________________________________________________________________________________Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] id="size1">http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
align="right" id="quote2">hehemultumesc insa....cred ca cel tarziu la noapte ma tropaie rusiihttp://www.fertilityfriend.com/home/2fe758/Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2)Proteina S 60% (60%-140%)Pro C Global 0.80 cut off 0.80Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lorena, testul nu e pt Canada[:)]. Am aplicat pt un job si m-au chemat la test. E ceva cu cunostinte minime de conta, franceza si engleza.

Din cate stiu eu, testele pt emigrare in Canada sunt usoare. Stiu pe cineva care a dat la franceza si a inceput sa invete singura cu jumatate de an inainte. Nu stiu la engleza cum e, dar nu cred ca sunt diferente...

Am zis eu ca-s zapacita...calculasem ca ai ovulat pe 14-15 august...id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alex, nu avem test la ei, trebuie sa ducem un certificat de limba sustinut la o firma particulara agreata de ei

 

si stiu ca e dificil

avand in vedere engleza mea[bang][bang][bang][bang][bang]

 

eu ma tot chinui cu gramatica, cu vocabular....dar parca sunt batuta in cap

 

tin pumnii sa primesti postul[pk]

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, cand ai interviul? Cu engleza eu nu am avut nici o problema, am invatat-o de placere. Iar acum ca sa nu uit ma uit la filme fara subtitrare iar daca nu stiu ceva iau repede dictionarul in brate sa vad ce inseamna. Plus ca uneori subtitrarea e foarte proasta si mai rau ma enervez cand descopar asta. Tin pumnii sa fie ok testul pt emigrare si sa fie IIid="red"> liniute luna asta!

Deny, la fel am inteles si eu, ca luna asta te casatoresti... Distractie placuta la nunta!

[pup] toate aspirantele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci din ciclul povestiri cu Monica:

 

tocmai m-am intors de la o intalnire, unde am cazut..pe jos...pe asfalt, cu clientul langa mine

mi-am zdrelit genunchiul si podul palmei la ambele maini

am ras juma' de ora cu colegii ca le-am povestit

 

am fost tare cheo' azi

cred ca n-am mai cazut (pe gheata sau pe uscat) de 10 ani

[:D][:D][bang][bang]

nu stiam ce mi s-a intamplat

Doaaaaamnneeeee.....

 

http://www.fertilityfriend.com/home/2fe758/

 

Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2)

Proteina S 60% (60%-140%)

Pro C Global 0.80 cut off 0.80

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monique, si eu sunt o experta innascuta la cazaturi dar mai ales la vanatai. Daca te uiti picioarele mele sunt pline de vanatai, de zici ca ma bate sotul non stop [:D]. Iar o mare cazatura am luat fix in anul cand l-am cunoscut pe sotul meu: am cazut pe gheata si m-am lovit de o bordura. Sper sa iti treaca ranile cat mai curand [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, nu te-ai lovit rau, nu?

Varianta cu filmele e buna, te ajuta sa intretii si sa mai inveti cuvinte, dar la gramatica n-ai ce face, trebuie sa inveti din carti, cursuri, etc.

Merci, Lore, si eu va tin pumnii sa mearga bine planul emigrarii.id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
vai moni si esti bine?========================================================================Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">
align="right" id="quote2">pai sunt bine ca n-am incotro [:D][:D][:D]doar ca mi-a fost tare penibil [bang]http://www.fertilityfriend.com/home/2fe758/Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2)Proteina S 60% (60%-140%)Pro C Global 0.80 cut off 0.80Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa ne amuzam putin....

 

 

"Tineret politic bovin

 

Din ciclul ’’întreb#259;ri f#259;r#259; rost, c-un r#259;spuns la fel de prost’’ m-ar interesa o problema pestilen#539;ial de existen#539;ial#259;.

 

Dom’le, ce înseamn#259; tineretul PDL? Sau USL? Sau oricare, mai pu#539;in PC. Tineret Conservator e un nonsens prin defini#539;ie. C#259; în afar#259; de tinerii Gâdea, Ciutacu-Locuin#539;#259; Social#259; #537;i Badea-Locuin#539;#259; Sociopat#259;, al#539;i mici Felixjungend nu exist#259;.

 

Dar ce poate determina un tân#259;r, aparent normal, s#259; se-nscrie într-un partid românesc? Ce-i mâna pe ei în lupt#259;, ce-au voit acel Apus?( citat Eminescu, pentru abacalaurea#539;i)

 

P#259;i ori

 

1.Cred în idealurile partidului. În limbaj politic de specialitate se nume#537;te schizofrenie, forma catatonic#259;. Adic#259; fenomene motorii bizare, stare de imobilitate total#259; sau p#259;strarea unei pozi#539;ii incomode mult timp.( vezi congresele unde tembelii stau ca popând#259;ii, aplaudând uneori isteric)

 

2.Vor s#259; fac#259; bine poporului. Sau medical, paranoia. Manifestat#259; prin idei s#259;race în con#539;inut, delirante.( recomand lucrarea ’’Tribunul-trei nebuni în unul. Napoleon, Mussolini #537;i Brigitte Bardot’’)

 

3.I-au trimis p#259;rin#539;ii lor la ora#537;, ca s#259; se c#259;p#259;tuiasc#259; #537;i fie #537;i ei ni#537;te domni.( ca deputatul care ne-a dat o pung#259; de zac#259;r, mânca-i-a#537; guri#539;a lui)

 

4.La #536;coala de Var#259;, tinerele merg s-o piard#259; prima oar#259;. Inocen#539;a politic#259;, normal. Iar tinerii USL, PDL, UTC #537;i mai #537;tiu eu ce, vor r#259;spunde haios la întrebarea…ce-a#539;i f#259;cut, mam#259;, la #537;coala de var#259;? Gonoreee, mamaie, gonoree!

P#259;i de, b#259;trîni politicieni profesori! Mai dezinfecta#539;i din când în când platforma aia politic#259;, c#259; la cât v#259; mu#537;ca#539;i unii pe al#539;ii de fund, politic vorbind, vi se umple tineretul de doctrine nepl#259;cute.

 

#536;i vou#259;, tineri promi#539;#259;tori viitori politicieni, tradi#539;ionalul salut nealiniat politic…

 

hai sictir, loazelor! La munc#259;!"

 

 

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...