Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (712)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui SS-Tzuky
Neata fetele! Nu am rezistat si am facut un test. A doua liniuta e palida, dar e acolo !!![pk][pk][pk] Sunt z26 a cm si Z11 DPO. Acum trei zile a iesit testul negativ, deci nu disperati pina nu vedeti rosu ok?[pup] Iau in continuare Aspirina si am reluat Utrogestanul[alcool] Fetelor, mooooooor de frica, nici nu stiu daca sa-i spun la al meu, daca e iar dezamagire, el a suferit parca mai mult ca mine... Doamne ajuta-ma macar de data asta, Doamne ajuta-ma ![ruga] [pup][pup][pup] de molipsire cit cuprinde, vreau sa va iau pe toate la Odisee. 4+ Doamne ajuta! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Bravoooooooooooo! Felicitariiiiiiiiiiiiiiiiii![majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare! SS_Tzuky [pup] felicitari![flo] sa ai o sarcina usoara si dusa la termen! Ce inceput frumos de zi si de luna! lary74 [pup] te asteptam si pe tine sa ne dai veste buna! luiza77[pup] sa iti traiasca flacaul, sa fie sanatos si baftos si voi sa fiti sanatosi si sa va bucurati de el! [flo] multi [pup][pup][pup][pup] tuturor fetelor si o zi minunata sa aveti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui SS-Tzuky
Neata fetele! Nu am rezistat si am facut un test. A doua liniuta e palida, dar e acolo !!![pk][pk][pk] Sunt z26 a cm si Z11 DPO. Acum trei zile a iesit testul negativ, deci nu disperati pina nu vedeti rosu ok?[pup] Iau in continuare Aspirina si am reluat Utrogestanul[alcool] Fetelor, mooooooor de frica, nici nu stiu daca sa-i spun la al meu, daca e iar dezamagire, el a suferit parca mai mult ca mine... Doamne ajuta-ma macar de data asta, Doamne ajuta-ma ![ruga] [pup][pup][pup] de molipsire cit cuprinde, vreau sa va iau pe toate la Odisee. 4+ Doamne ajuta! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
http://www.fertilityfriend.com/home/2fe758/ Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
[quote]citat din mesajul lui SS-Tzuky
Neata fetele! Nu am rezistat si am facut un test. A doua liniuta e palida, dar e acolo !!![pk][pk][pk] Sunt z26 a cm si Z11 DPO. Acum trei zile a iesit testul negativ, deci nu disperati pina nu vedeti rosu ok?[pup] Iau in continuare Aspirina si am reluat Utrogestanul[alcool] Fetelor, mooooooor de frica, nici nu stiu daca sa-i spun la al meu, daca e iar dezamagire, el a suferit parca mai mult ca mine... Doamne ajuta-ma macar de data asta, Doamne ajuta-ma ![ruga] [pup][pup][pup] de molipsire cit cuprinde, vreau sa va iau pe toate la Odisee. 4+ Doamne ajuta! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Felicitari Tzukyyyy!!!!!!!!!!!!! ce ma bucur pentru tine!!!!!!! baga repede concediu, nu mai sta in cladura!!! sa ai grija de bebe si de tine sa fiti bine [pup][pup] scrisesem si in mesajul precedent dar vad ca n-a vrut sa afiseze http://www.fertilityfriend.com/home/2fe758/ Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, luati aspirina pentru cardiaci, 75mg sau 81mg, nu are ce sa dauneze, ca e concentratie mica - dar bag mina in foc ca ajuta la endometru sa fie mai permeabil pentru bebe. De ce spun asta? pentru ca am luat doar in ultima luna si s-a vazut efectul! La fel, cafea fara cofeina, atentie la ceaiuri (unele contin cafeina). De fiecare data cind am ramas, am ramas doar in perioada "fara cafeina". Iaca si pozica, nu am reusit sa se vada mai bine, dar se vede: [url]http://tinypic.com/r/244e24w/7[/url] [pup][pup][pup][flo] 4+ Doamne ajuta ! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SS-Tzuky, felicitari!!! Arata foarte bine liniuta ta! Ai dreptate, aspirina in doza mica ajuta, sa nu renunti la ea, ca iti ofera protectie. Dana, eu aleg intotdeauna medici tineri (in general, 35-40 de ani, dar nu musai) pentru ca sunt mult mai interesati sa afle exact ce probleme ai, nu trantesc un diagnostic pe ideea "las' ca stiu eu ce ai, am mai vazut eu din astea" si in plus in cazul ginecologilor, faptul ca au si ei o familie intemeiata recent, ii face sa simta mai bine problemele. La fel, trombofilia e studiata la noi de putin timp in legatura cu sarcina...si medicii mai in varsta nu sunt la curent. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata , girls!! [pup] Ohooo, Tzuky, aia numesti tu linie palida?!!! E o grasana de linie, se vede si din avion. FELICITARI, sa fiti sanatosi, sa aveti noroc sa fie bine acum si la anul sa va leganati [bibe] sau [bibe] [bibe] [olala][olala][olala] [pup][pup][pup][pup] uhhh, ce inceput grozav de luna, imi ploua-n gura dupa asemenea vesti, haideti, fetelor, veniti cu II , ca asa frumos e !! [pk] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...