Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (712)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Bettercy
Fetelor apirante, eu cred ca nu am vesti bune. Am avut o presiune extraordinar de mare in abdomen ieri, apoi a inceput sa curga sange. Am fost la urgenta nu au vazut nici o sarcina in uter(ar fi tb sa fie 6 saptamani). Mi-au facut beta si era ~1700. Astazi am fost la doctorul meu si nu au vazut nici ei nimic in uter. Beta a crescut la 2200 si le e teama ca este vreo extrauterina. Inca mai sangerez putin. Asa ca maine iar la doctor, alta ecografie ca sa se uite cu atentie la trompe, si mai mult sange luat. Nu mai am sperante sa fie sarcina viabila, singura mea grija e sa nu fie extrauterina. Facusem planuri sa plecam in vacanta peste weekendul viitor( luni e liber aici), nu mai plecam clar nicaieri. O sa dau copy/paste si dincole la odisee. Aveti grija de voi.
Offffff Bettercy ce vesti ne dai..... poate totusi nu e nimic grav, poate nu se vede inca?... nu abandona inca lupta... [pup][pup] http://www.fertilityfriend.com/home/2fe758/ Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Felicitari Rachel!!! Sa va traiasca!!! [pk][bibe][pup] http://www.fertilityfriend.com/home/2fe758/ Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bettercy
Fetelor apirante, eu cred ca nu am vesti bune. Am avut o presiune extraordinar de mare in abdomen ieri, apoi a inceput sa curga sange. Am fost la urgenta nu au vazut nici o sarcina in uter(ar fi tb sa fie 6 saptamani). Mi-au facut beta si era ~1700. Astazi am fost la doctorul meu si nu au vazut nici ei nimic in uter. Beta a crescut la 2200 si le e teama ca este vreo extrauterina. Inca mai sangerez putin. Asa ca maine iar la doctor, alta ecografie ca sa se uite cu atentie la trompe, si mai mult sange luat. Nu mai am sperante sa fie sarcina viabila, singura mea grija e sa nu fie extrauterina. Facusem planuri sa plecam in vacanta peste weekendul viitor( luni e liber aici), nu mai plecam clar nicaieri. O sa dau copy/paste si dincole la odisee. Aveti grija de voi.
Ufff Bettercy[q][q][q][q][q] si tie? [q][q][q][q] Uff de ce e cruda viata asta cu noi?[q][q][q] [grup] Imi pare atat de rau pt ca plecat bebe[q], te imbratisam ca suntem alaturi de tine.[grup] Asa cum zice si Tzuky, speranta moare ultima si luna viitoare va fi cu noroc[pup][pup][pup]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen. Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8 (istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Racheel pt minunea ta[flo][flo][flo][flo] Sa-ti traiasca sanatoasa, si tu cu tati sa fiti sa sanatosi si rabdatori. [pup][pup]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen. Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8 (istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luci si Moni, si eu vroiam o incurajez ca poate mai e bebe. Dar lui Bettercy i-a scazut beta de la 2200 la 1700, si asta spune clar ca nu mai e bebe [:(] Plus cum povesteste de presiunea mare in abdomen, am trait-o si eu, dar eu credeam ca e de la implantare atunci... dar apoi am inteles ca atunci pleca bebe meu. Bettercy ma doare asa tare pt tine [q]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen. Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8 (istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ufff[bang] am uitat sa va zic buna dimineata la toate[:I] Asa m-a intristat vestea data de Bettercy ca am uitat. La mine nimic nou. Ma bucur ca nu am avut dureri foarte mari in menstra. Ma intreb oare ce a ajutat sa nu mai am dureri? Faptul ca am pierdut sarcina si ce era rau in uter meu (de imi dadea dureri mari) s-a dus odata cu bebe? Si acuma uter meu e curat?[alcool] Sau ca iau aspirina pt cardiaci(75mg)? Si asta ajuta la endometru cum zice Tzuky? Tzuky, iti doresc sarcina la termen si bebel [copil] sanatos[pup][pup][pup][flo][flo][flo] Mihaela, imi pare rau pt accident, si ca ati inceput cu ghinion concediul, dar eu cred ca asta o sa-ti aduca numai noroc[:D] un bebe[olala][olala][olala][olala][pup][pup][pup][pup] Imi pare rau pt fetele carora le-a venit rusii[grup] Katy, felictari pt reusita la examen si rezultate bune[flo][flo] Celelalte fete ce mai fac?[:D] Va doresc o dimineata cat mai frumoasa si o zi placuta. [pup][pup]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen. Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8 (istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Bettercy poate totusi e bine totul...imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta si eu inca astept vesti bune [pup] Moni te-ai mai scapat de un set de analize [pk] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
dada mai am o tura azi (ziua 7 DPO) si gata rezultatele de azi eu zic ca-s ok (pentru ziua 14) http://www.fertilityfriend.com/home/2fe758/ Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Luci si Moni, si eu vroiam o incurajez ca poate mai e bebe. Dar lui Bettercy i-a scazut beta de la 2200 la 1700, si asta spune clar ca nu mai e bebe [:(] Plus cum povesteste de presiunea mare in abdomen...
Beta n-a scazut, ci a crescut de la 1700 la 2200... ceea ce pe mine ma face sa am un mic samburel de speranta. Nu-mi dau seama daca 2200 e buna pentru saptamana 6, poate este o sarcina cu evolutie lenta la inceput. Sper sa fie asa, sa creasca beta, sa vada saculetul viabil in curand. Ma gandesc ca beta totusi a crescut de la o zi la alta cu 500, lucru ce nu s-ar intampla daca s-ar elimina sarcina. Sangerari in sarcina s-au mai vazut si au fost depasite. Imi aduc aminte cand mi s-a decolat placenta in sapt 9, am avut o presiune f mare in uter, apoi am sangerat putin. Am mers la doctor in ziua aceea si cand a scos ustensila aia de transvaginala, era plina de sange...am crezut ca bb s-a dus, dar doar se dezlipise placenta. Sper sa fie bine, Bettercy, nu renunta la speranta inca. Iti doresc sa vii cu vesti bune azi. [pup][pup][pup] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...