Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Liceul Teoretic Nicolae Iorga - pareri si opinii


Recommended Posts

Buna ziua tuturor! Poate cineva sa-mi scrie si mie cat mai multe informatii, pareri, opinii despre Liceul Nicolae Iorga din Bucuresti, si despre profesorii care sunt acolo? Baietelul meu este acum in clasa a V a la Sc. 17, Pia Bratianu. Din toamna as vrea sa-l mut insa la Lic. N. Iorga, si as vrea sa adun cat mai multe informatii despre acest liceu. Motivul pentru care vreau sa-l mut este destul de simplu...acum la scoala 17 el face germana....si ma gandeam ca o sa fie cam greu cand va tb sa intre la liceu , deoarece sunt f putine licee de lb. germana in capitala. Prin urmare, ma gandeam ca daca-l mut in Iorga (unde stiu ca se face franceza), va fi mai simplu.... Am ales Iorga pt ca e oarecum aproape de casa....si fetita va merge din toamna tot la o gradinita pe pe Ion Mihalache. E o pov lunga dar cred ca s-a inteles ideea, plus ca nu vreau sa va plictisesc cu ale mele. Va multumesc anticipat pentru informatiile voastre. Multa sanatate tuturor si o primavara cat mai frumoasa....ca tot a inceput azi.... primavara! [flo] Mami de Razvan 11 ani si de Mara 3 ani si 4 luni. [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu pot sa iti spun doar ca Iorga a intrat de anul trecut in topul primelor 10 licee din Bucuresti. In rest, noi suntem "studenti" acolo, dar de-abia la "litere de mana". Despre profesori nu iti pot spune mare lucru, pentru ca cunosc prea putini, insa pana la urma rezultatele copiilor vorbesc si astea exista (olimpiade, concursuri, etc.). Bafta multa! mama de Tudor blond
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sor'mea a terminat iorga.Este un liceu bun,cu profesori seriosi si interesati in ceea ce fac.Cel putin noua impresia asta ne-a lasat-o! "La vita e bella" [url="http://www.lizidesign.com/"]Bijuterii hand made[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/554112020rwFQkV"]De mancare[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/565172161pMqtFs"]Dulciuri[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/562608582PcVExE"]Din gradina mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
somalc, germana se face in multe licee,poti sta linistrit(a) din acest punct de vedere. in plus, germana e mult mai utila decat franceza.la liceu, germana de performanta se face la caragiale si la goethe, unde sunt clase speciale sau de biling, bune si cu rezultate excelente, plus ca are copilul posibilitatea sa termine cu marea diploma germana, recunoscuta peste tot in lume. nu e de evitat! mac78, victoria toader este o invatatoare excelenta la iorga, calda, preocupata, cu rezultate. Adi [gravi]+29 cu [baietel] si [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi-as dori sa faca fi-mea germana. De fapt foarte probabil voi plati meditator de germana peste cativa ani. Germana se face in majoritatea liceelor, la fel si franceza si spaniola. Fi-mea face la scoala italiana [bang]. In fine, eu nu stiu inca daca o s-o mut sau nu (mi-ar place ceva cu engleza intensiv si germana limba a II-a) dar si daca n-o mut asta e, va sti ceva italiana, engleza face deja acasa, germana va face mai incolo ... Sorana si Monica (28.09.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...