Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 62-


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, sunteti tari! Eu nu fac iaurt, nici nu am incercat. Si nu am nici aparat cu abur, imi doresc sa imi cumpar. Am incercat sa adaptez modul clasic de gatit si mancat la ustensilele pe care le avem in mod obisnuit in casa pentru ca vreau sa le arat si parinitilor si prietenilor ca se poate si altfel. Poate ar trebui sa ne facem un subiect separat, sa nu se supere fetele ca suntem off topic? Paine se poate face foarte usor si direct la cuptor, doar ca nu m-am invrednicit niciodata. Inca gasesc paine ambalata care sa nu aiba porcarii. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor, Astazi merg la hematolog cu rezultatul analizelor sa vedem ce-mi mai spune. O sa va anunt, cum aflu si eu. Ma mai batea gandul sa mai merg si pe la Tutunaru, ultima data cand am ramas insarcinata s-a intamplat dupa monitorizari de ovulatie la el si ramasese ca daca nu raman dupa 3-4 luni de monitorizari sa-mi faca laparoscopie. dar chiar in luna a patra s-a intamplat sa raman, asa ca nu am mai facut nici o laparoscopie. Acum dupa ce am mai citit si ce ati scris voi, imi dau seama ca laparoscopia asta nu e o idee chiar atat de rea... pana la urma se vede daca e ceva in neregula inauntru inclusiv uter+tompe, asa ca poate scap si de ideile asea pe care le mai am in cap, cum ca as avea ceva si mecanic inauntru care nu permite intalnirea spermatozoidului cu ovulul sau fixarea embrionului... ma mai gandesc, vad ce-mi spune si hematoloaga azi si in functie de asta vad incotro o mai apuc. v-am pupat, sa aveti o zi frumoasa! MTHFR A1298C heterozigota, PAI-1 675 4G/5G Heterozigota 3 sarcini obtinute natural 2008,2009,2010 - oprite in evolutie 4-5s
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

accumaria la "Laparoscopie" ti se vad trompele, ovarele si exteriorul uterului. La "Histeroscopie" se vede interiorul uterului. PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai iau si folowise care e acid folic cu DHA, adica ulei de peste. Cu toatele am fost offtopic [:D]. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna As vrea sa scriu si eu un email dnei doctor Uscatescu.....Am vreo sansa sa primesc un raspuns daca nu am fost luata in evidenta de dumneaei? Va rog sa-mi dati si mie o adresa de email! Multumesc! FVL-heterozigot, MTHFR (A1298)-heterozigot, antitrombina III - deficit, 3 sarcini oprite in evolutie: 13 s, 6 s, 9 s (la ultima sarcina tratament cu Clexane 0,4- 2/sapt si aspenter 1/zi-doza gresita)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui 5ab1na
inca ceva..... intreb fetele care iau euthyrox dimineata. voi luati vitaminele/ alte pastile eventual mai pe dupa-amiaza/seara sau nu conteaza? citisem ca ar fi bine sa fie lasata pauza. asa stiti si voi?
eu iau euthyrox la 5,50-6,00 si vitaminele in jur de ora 10,00....intre timp beau si o cafea [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...