Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 62-


Recommended Posts

si eu beau cafea....cam la 45 de minute dupa euthyrox.... il urmaresc ca pe altceva. nebunul asta de TSH imi face nervii creti. ei cum se putea ca pe 29 iulie sa fie 1,65 si azi 2,89???????? ei cum naiba. ma scoate din sarite. si eu am incercat sa iau celelalte pastile mai pe seara. atata doar ala omega 3 de la doppel il iau si eu cand mananc adica mai dimineata/ dupa-amiaza asa. vai ce ma scoate din sarite. deci imi face fix ca la nebuni. cand tsh creste imi scade estradiolul (asta s-a intamplat la fiv-ul trecut). acum am avut estradiol mare, nu l-am putut verifica luna asta pt ca am fost plecata din tara, am verificat azi tsh si e iar sus. estimez ca a scazut estradiolul. dar ce folos????? daca dobitocul de tsh imi nenoroceste calitatea ovocitelor. disper. cred ca era bun un vitex din ala sau alalalat am uitat cum ii zice...dar N-AM TUPEU sa iau:((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De ce sa n-ai tupeu sa iei Vitex? ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui 5ab1na
si eu beau cafea....cam la 45 de minute dupa euthyrox.... il urmaresc ca pe altceva. nebunul asta de TSH imi face nervii creti. ei cum se putea ca pe 29 iulie sa fie 1,65 si azi 2,89???????? ei cum naiba. ma scoate din sarite. si eu am incercat sa iau celelalte pastile mai pe seara. atata doar ala omega 3 de la doppel il iau si eu cand mananc adica mai dimineata/ dupa-amiaza asa. vai ce ma scoate din sarite. deci imi face fix ca la nebuni. cand tsh creste imi scade estradiolul (asta s-a intamplat la fiv-ul trecut). acum am avut estradiol mare, nu l-am putut verifica luna asta pt ca am fost plecata din tara, am verificat azi tsh si e iar sus. estimez ca a scazut estradiolul. dar ce folos????? daca dobitocul de tsh imi nenoroceste calitatea ovocitelor. disper. cred ca era bun un vitex din ala sau alalalat am uitat cum ii zice...dar N-AM TUPEU sa iau:((
TSH -ul meu creste pe masura ce maresc doza de euthyrox de la TSH 4 cu 25 mg euty la TSH 5.6 cu 37.5 mh euthy. Vitaminele nu cred ca influenteaza valoarea tsh-ului .... eu am inceput sa iau vitamine (omega 3, B complex, Zn) si acid folic de o luna si tot am variatii la tsh. Referitor la cafea.....endocrinologul mi-a zis ca pot sa beau cafea si la 10-15 minute dupa ce iau euthy ca se absoarbe foarte repede, nu e nevoie sa astept 30 de min dar, cel mai bine ar fi sa renunt ca nu e indicata asocierea cafea-euthyrox. Vreu si eu TSH 1!!! Cat euthyrox iei tu? Scuze de off topic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta, parca tu ziceai ca ai deschis ultimele capitole...pai daca nu ne bati tu pt offtopic, atunci putem vorbi si de mancare, oale si tsh, nu? ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut tsh de 5 anul trecut am luat 25 mcg euthyrox a scazut la 2,4 in 8 saptamani. am facut greseala si am marit doza desi doctorul a spus sa nu. eu am marit la 37,5 mcg. mi-a crescut tsh la 3,78 in 2 saptamani (in timpul asta luam si AC pregatindu-ma de fiv). a scazut inainte de a incepe fiv-ul la 2,73 (doza fiind 37,5) a urmat fiv. 13 ovocite ametite. nici una fertilizata. dupa fiv..... a scazut tsh-ul la cat l-ati vazut 1,65. eu sunt pe aceeasi doza de 37,5. adica o pastiluta de 25 si o jumatate dintr-una de 25. nu am ATPO, nu am AntiTg. N-am noduli. Nada. ci doar o tiroida lenesa sau incapatanata. astazi fara rost 2,89....nervi nu altceva. ce am modificat????? am luat omega 3, Magne+B6. Elevit luam si inainte. am fost si la soare si nu m-am bucurat. n-am stat mult. deloc aproape. ce ma 'nervez.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui 5ab1na
eu am avut tsh de 5 anul trecut am luat 25 mcg euthyrox a scazut la 2,4 in 8 saptamani. am facut greseala si am marit doza desi doctorul a spus sa nu. eu am marit la 37,5 mcg. mi-a crescut tsh la 3,78 in 2 saptamani (in timpul asta luam si AC pregatindu-ma de fiv). a scazut inainte de a incepe fiv-ul la 2,73 (doza fiind 37,5) a urmat fiv. 13 ovocite ametite. nici una fertilizata. dupa fiv..... a scazut tsh-ul la cat l-ati vazut 1,65. eu sunt pe aceeasi doza de 37,5. adica o pastiluta de 25 si o jumatate dintr-una de 25. nu am ATPO, nu am AntiTg. N-am noduli. Nada. ci doar o tiroida lenesa sau incapatanata. astazi fara rost 2,89....nervi nu altceva. ce am modificat????? am luat omega 3, Magne+B6. Elevit luam si inainte.
La mine nu a scazut tsh-ul deloc, am ATPO, am multi noduli. Analizele la AntiTg, Tg si Ca sunt bune. Urmeaza sa refac analiza TSH si sa meresc doza la 50 daca valoarea este peste 2.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

balanta nici nu vreau sa ma gandesc la estradiolul meu daca as functiona ca tine. la mine invers. de ce? nu stiu. cresterea dozei sigur mareste TSH. pe termen scurt. Qiao maica-mea pune verdeata din asta (patrunjel si marar pune ea) intr-un sul de punga la congelator. scoate iarna si taie. mai pune si din astea de-alde gogosari, capia si nu mai stiu[:D] pt bors. tot asa inghetat si taie. acum sa-ti spun sincer nu stiu cum taie. iarna nu prea dau pe acasa la ai mei. eu mi-am pus singura. si a fost greu la taiat, dar nu imposibil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...