Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 62-


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pai le-am lasat de ieri. nu le luam chiar de capul meu. cand am fost ultima data la Albu i-am zis de ele si si-a dat OK-ul ca e bine sa le iau, sa mai imbunatatim calitatea ovocitelor (ca eu sunt cu tinicheaua care incepe cu 4 de coada - 4x ani) Am spus si la endocrinolog, nimeni nu s-a sesizat ca nu fac bine. Noroc cu voi ca aveti ceva mai multa experienta practica, din pacate. un dr endo mi-a zis sa scot iod-ul, am aflat ca se gasete femibion fara iod in germania, am facut rost de el, dupa o cutie si jumatate, ultimul dr endo mi-a zis ca trebuie iod [alcool] as paste si cucuta daca as sti ca iese cu ochi la 9 luni si merge la gradi. ufff, numai la tiroida nu ma asteptam sa imi faca fize --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sac ! edno al meu nu creste [q] am facut si histero la sf lui iulie si totul era roz si frumos, dar endo tot micut. iar cm e de 1,5-2 zile in ultimele 5 luni. nici la IA nu a crescut si mi-a dat pastilutele albe de la Climen 3/zi. doar in august nu am mai masurat nimic, decat anal pt tiroida. --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu stiu sa aiba treaba cu calitatea ovocitelor. asta cu "calitatea" mi-a frecat bine mintile dupa 13 ovocite nefertilizate. astea cu omega 3, q10, vitamine de tot felul astea ar fi cu calitatea. asa am inteles eu. qiao atunci nu ma bag. probabil ca e bun de luat maca si laptisor. dar asa cum spune samira doar in una aia de fiv.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da da, eu asa siam de vitex, de aia le-am si inghitit precum curcanul. iar luna cu FIV ... eu speram sa incep dupa histero, la sf lui iulie, de aia am inceput sa iau din iunie, dar fix cu o zi inainte de histero am fost la endo si mi-a taiat macaroana - nema FIV pe urmatoarele vreo 2 luni. atat doar ca eu am continuat cu pastilutele si am tot sperat ca incep schema cat mai curand. si in loc de asta eu ma indepartez [q] Acum nu imi pun mari sperante in acupunctura, nu m-o face fata mare, dar cine stie ?!? --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asta cica e buna. acupunctura. nici din asta n-am cautat sa ma interesez pe aici prin oraselul Iasi. aveam o colega e facultate care facea acupunctura undeva prin Iasi (nu stiu unde) din cauza ca o durea capul ingrozitor. Ei...a venit odata la scoala cu niste vanatai pe fata si a fost nevoita sa spuna de unde s-a pricopsit cu ele. Asa am aflat ca ar fi acupunctura in Iasi. Dar si ca trebuie sa fug...cel putin de cea din Iasi. [:D] vedeti...m-am corectat...scrisesem "dubios"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si ca sa "zgandar" problema. vitexul asta creste LH. astfel ajungi sigur la ovulatie. eh, eu din asta inca am. LH-ul asta nu e androgenic? fusese discutia separata cu adc cum ca ea a luat in luna de fiv. inteleg ca ajutase vitexul asta la maturarea ovocitelor? dar cum ma les de TSH nu am inteles deloc. de fapt nu inteleg cum leg TSH de toata problema asta cu hormonii si ovulatia. ca daca ma uit la mine sesizez ca atunci cand am TSH mic am estradiol mare si invers, daca ma uit la balanta ea are TSH mic cand are estradiol mic si daca ma uit la Qiao ea are TSH mic cand are estradiol mare desi la ea e cam extrema treaba. Probabil din cauza ca nu ia Euthyrox? si mai e o diferenta[:D] numai eu si qiao am luat tampenii din astea naturiste.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...