Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 62-


Recommended Posts

accumaria, eu ma conversez la topicul domnului tannoo http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=166146&whichpage=6 qiao ai observat ca stim doar ceea ce ne intereseaza? eu habar n-am ce zici tu acolo de tiroida, dar te cred pe cuvant[:D] PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc aristica... vad ca ai indurat ceva... nu suna prea incurajator... nu cred ca as putea alege anestezie locala dupa ce am citit cum a fost la tine... Eu nu stiu ce investigatii as mai putea face pentru a remedia faptul ca raman atat de greu insarcinata... si cand ii aud pe doctori ca nu tre sa fac nimic, ca sunt foarte fertila, imi vine sa ma sui pe pereti... eu de 3 ani jumate sunt extrem de fertila, dar rezultatul este ca inca nu am nici un copil... asta da fertilitate... si daca ma duc sa le zic sa mi se uite la trompe sau la uter mai cu un hsg sau cu o histeroscopie, probabil ca o sa ma refuze in cor... pe motivul ca sunt foarte fertila... :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui accumaria
Multumesc aristica... vad ca ai indurat ceva... nu suna prea incurajator... nu cred ca as putea alege anestezie locala dupa ce am citit cum a fost la tine... Eu nu stiu ce investigatii as mai putea face pentru a remedia faptul ca raman atat de greu insarcinata... si cand ii aud pe doctori ca nu tre sa fac nimic, ca sunt foarte fertila, imi vine sa ma sui pe pereti... eu de 3 ani jumate sunt extrem de fertila, dar rezultatul este ca inca nu am nici un copil... asta da fertilitate... si daca ma duc sa le zic sa mi se uite la trompe sau la uter mai cu un hsg sau cu o histeroscopie, probabil ca o sa ma refuze in cor... pe motivul ca sunt foarte fertila... :)
Si eu sunt in aceeasi situatie, deosebirea este ca nu am ramas niciodata insarcinata cu toate ca analizele sunt bune....nu am avut niciodata nici macar o banala candida. Eu vreau sa fac o hsg...sa vad pe cine conving.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui accumaria Eu nu stiu ce investigatii as mai putea face pentru a remedia faptul ca raman atat de greu insarcinata... si cand ii aud pe doctori ca nu tre sa fac nimic, ca sunt foarte fertila, imi vine sa ma sui pe pereti... eu de 3 ani jumate sunt extrem de fertila, dar rezultatul este ca inca nu am nici un copil... asta da fertilitate... si daca ma duc sa le zic sa mi se uite la trompe sau la uter mai cu un hsg sau cu o histeroscopie, probabil ca o sa ma refuze in cor... pe motivul ca sunt foarte fertila... :)
Dar sotul tau si-a facut o spermograma?nustiu povestioara ta, Aristicooo[pup] Denisa220972 mamica puiului Denisa Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp. Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt din acelasi club, nu am avut niciodata infectii, am ramas usor de fiecare data, acum cred ca ceva nu e in regula...desi nu a trecut prea mult de cand incercam (7 luni)...La 34 de ani nu imi vine sa astept sa se faca un an de incercat si abia apoi sa mai fac investigatii. Hormonalele sunt OK, nu am facut AMH, eco trans OK (ovulez), ultimele analize pentru infectii din aprilie OK, spermograma sot OK. Fac tratament pregatitor (ce scrie in semnatura) si mai iau napranznic, maca, vitex si Branca Ursului...Ma gandesc sa fac histeroscopie si acum caut un medic care sa recomande. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

denisaaa draga de tine! Uite, chiar daca-i tarziu, iti ofer un capucciono, de dragul timpurilor de mult apuse, si un ceai pentru zanica Denisa[pup] Mai fetelor, eu n-am crezut c-am so recomand vreodata pe aceasta doctorita, dar, in aceste doua cazuri, am s-o fac. crisia si accumaria va puteti duce la doctorita Miciner Silvia, pe care o gasiti la Anais Medical Center unde preturile sunt piperate, iar pentru a intra la ea, stati la coada cel putin 2 ore, desi e clinica privata. Sa nu cumva sa faci acolo vreo analiza, ca-s triple la pret fata de Medlife, iar rezultatele vin si de 10 ori mai greu, ca n-au laborator propiu. De ce o recomand? Pentru ca e si la CF2 si va va chema la ea, la camera de garda. Veti face orice interventie la spital, va spune exact cat va costa substanta de contrast. Ei ii dati de fiecare data 50 lei (la spital, ca la Anais platiti consultatia jos, in hol, iar ea are procent din acesti bani). Va face bilet de internare, terminati investigatia in aceeasi zi, va da si externare si tratament. ATENTIE MAREEEE!!! Incearca sa prinda orice cuplu pentru banuti. Va va trimite sa faceti nalize inutile (deci duceti-va cu analizele voastre). Va incerca sa va spuna ca sotul are mari probleme si-l va trimite la asa-zisa embrioloaga Mioara Matei, care scoate cam toti barbati cu oligoastenoteratozoospermie. Sa nu puneti piciorul in clinica Genesys Ferility Center, ca acolo nu veti primi nicio factura si chitanta, iar ele va vor umfla preturile!!! Deci drumul trebuie sa fie simplu: Sunati la Anais, faceti programare la ea, va duceti cu absolut toate analizele in copie, ii spuneti ca vreti sa faci histerosalpingografie la CF2, cand e ea pe tura. daca vreti histeroscopie, la fel, dar ii spuneti ca vreti sa veniti doar la Spital. Pentru discutia de la Anais sa aveti la voi minim 300 lei. doamneee, am ajuns s-o recomand pe Miciner[batcap][batcap][batcap] PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, stiti ceva despre ginecologii Gabriela Cotarcea si Chadi Muheidi? Sunt la clinica Dacia Medical Center si spunea o fata de la Aspirante ca au preturi f bune (de ex. eco 50 lei). Stiu ca Chadi Muheidi este si la Giulesti, iar Gabriela Cotarcea e la Floreasca. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aristico lasa fata draga ca sunt si alti medici si alte spitale de stat unde sa se faca un hsg sau histero. Ca daca stam sa adunam cei 300 cu cele alte spagi date pe acolo te poti apropia vertiginos de pretul unei clinici private... Si cine stie ce hsg sau histero face dna respectiva...eu din ce povestesti tu acolo, nu m-as lasa pe mana ei [bang] Denisa[pup] multi Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...