Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 62-


Recommended Posts

ooofff fetelor...hidro se vede si la eco...ecograful tre' sa fie mai performant dar cel mai important e sa "vada" bine medicul...mie nu mi l-au vazut toti medicii[:D] si eu am facut toate investigatiile...m-am apucat sa-mi recitesc foile de externare de prin spitale-d ela Medlife adica ...de prin 2007 si pana acum. ____________________________________________________ 3 sarcini extrauterine FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A 3 FIV-uri nereusite 2 FET-uri nereusite urmeaza FIV4... in toamna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pentru fetele interesate de lupta impotriva infertilitatii, va rog cititi link-ul: http://forum.infertilitate.com/viewtopic.php?f=2&t=86&start=100 daca doriti sa va inscrieti ca voluntari, trimiteti un mail de confirmare cu prenume, telefon si orarul (adica cat timp puteti sta intr-un tricou pe care-l primiti cadou, o ora, doua, in ce zi sunteti disponibile/disponibili, si doar impartiti teste de sarcina, de fertilitate, pliante, etc.) la contact@infertilitate.com Aaa, si talia, pentru tricouri. Cel mai mic nr. este M, deoarece scopul este ca toate femeile "voluntare" sa se ingrase de la burta[:D] rog moderatorii sa nu ma sanctioneze [flo][flo][flo] PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aici a scapat postarea ta, in partea cealalta a fost matrasita rau de tot --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Am reusit si eu in final sa-mi fac o parte din analize: FV, FII, MTHFR, antitrombina III. Rezultatele sunt urmatoarele: antitrombina III - 52,1 (75-125) factorul II- absenta Factorul V - prezenta mutatia HETEROZIGOTA MTHFR (A1298C) - prezenta mutatia HETEROZIGOTA MTHFR (C677) - absenta Cum vi se pare? Nu sunt cam multe? Ce tratament se recomanda de regula pt asa ceva? Oricum eu merg la hematolog zilele astea dar vroiam sa aud si aprerea voastra....am emotii pana ajung la doctor! ............................................................................................................................. 3 sarcini oprite in evolutie: 13 s, 6 s, 9 s (tratament cu Clexane 0,4- 2/sapt si aspenter 1/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Irina, mutatiile luate singure nu sunt grave, dar combinatia lor agraveaza in general situatia. Nu stiu ce sa spun de antitrombina. Clexane facut de 2 ori pe saptamana e putin, asta scria dr. Tutunaru pe site-ul lui...pentru ca efectul Clexane-ului te protejeaza 24 ore...inseamna ca in rest nu mai esti sub tratament. Eu as face Clexane 0.4/zi sau 0.6/zi (depinde si de greutatea ta, dar dupa primele doze poti face si analiza antiFXA si vezi daca e ok doza sau trebuie ajustata). Si...nu-s multe, stai linistita, important e ca stii ce ai si stii cum sa rezolvi problema! [pup] Ce hematolog ti-a dat sa faci Clexane de 2 ori pe sapt? La ce hematolog mergi acum? ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clexane de 0,4 de 2 ori pe saptamana am facut la ultima sarcina, atunci cand nu facusem nici o analiza, ginecoloaga mi-a dat preventiv..banuia prezenta unei trombofilii si nu mai era timp pt analize. In prezent pregatesc o noua sarcina si urmeaza sa merg cu rezultattele la hematologul meu sa stabilim o schema de tratament. Pe langa anticoagulant am vazut ca se mai recaomanda si tratament cu B-uri. Mersi pt raspuns. ............................................................................................................................. 3 sarcini oprite in evolutie: 13 s, 6 s, 9 s (tratament cu Clexane 0,4- 2/sapt si aspenter 1/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...