Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Preluarea unui restaurant


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Esthera2011
Unul da un sut in minge....si altul suteaza in poarta![:D] Multumesc Kari ca ai deschis acest post. Eu m-am hotarat sa deschid un bar (care in timp se poate transforma in restaurant). Exista locatia (pe malul marii), exista si cladirea (in conditii foarte bune plus ca as fi chiriasa la cumnat...asa ca pentru inceput post sa fiu scutita de chirie), exista si ceva banutii...dar sunt motivata si dispuna 100%! Nu ma dau batuta in fata crizei (chiar daca locuiesc in Grecia) si recunosc ca in trecut era visul meu! ...am prins din zbor ce s-a scris aici...asa ca va multumesc! Sanatate sa am, clienti voiosi...ca de putere de munca nu ma plang!
Esthera,mult succes si...impozit platit ,itzi doresc![:D] Din experientza prorpie mi-as permite sa-tzi spun...nu te incurca niciodata cu rudele in afaceri,indiferent d egradul lor! Daca te hotarasti sa faci pasul,plateste chirie,crede-ma ca e mai fair asa si mai safe!Cu chitantza si stampila![:D] Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fete dragi din toate colturile lumii... va multumesc frumos[flo] Kari iti doresc multa sanatate,tot binele din lume! (PS: ...sa stii ca si eu visez cateodata...asa la un buton magic care sa faca multe[:D]). Luisa bune sfaturi,multam!...sunt curioasa tu cumva manageriezi un restaurant? Andacos multumesc din suflet si tie!...cat despre chirie cunosc proverbul cu fratele si branza[:D]...si nici prin cap nu-mi trece ca as primi un dar de la grec[:D]...dar 2,3 luni ma scuteste! In lipsa unui cumparator se multumeste si cu un chirias! Am chemat un tamplar si am dat comanda de bar, mobila bucatarie...astept sa-mi spuna suma! gasit pe net foto tapet..superb si ieftin, urmeaza sa vb de mese si scaune....si..pe cai nenica! O seara placuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...