Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Emotii inainte de angajare


Recommended Posts

De fiecare data cand m-am angajat undeva am avut emotii foarte mari adica imi lipseste pofta de mancare, ma trezesc noaptea si ma gandesc ce o sa fac si cum o sa ma acomodez la noul loc de munca.Ma adaptez mai greu la situatii noi si de fiecare data ma rog sa fie ultimul loc de munca.Sunt eu defecta sau mai pateste cineva asa ceva inainte de angajare.De cand mi-au dat acceptul pentru post nu stiu ce am mancat traiesc doar cu aer si imi fac o mie si una de ganduri. alexia_07 Imi place sa descopar ce nu spun oamenii prin cuvinte
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Este perfect normal, stai linistita! Eu asa patesc in fiecare dimineata si inca mai sunt nopti in care stau si ma gandesc daca am facut bine sau ce puteam sa mai fac in plus. In fine, de cand muncesc rare sunt noptile in care imi pun linistita capul pe perna si si mai rare week-endurile in care sa nu fiu bazaita de problemele de la munca. Cred ca telefonul meu este cosmarul familiei mele! [:D] Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt si altii ca tine. Multi m-au intrebat de ce am ramas la un job fara perspective mai bine de 7 ani de zile si de ce n-am incercat si altceva, ca fusesera cel putin 5 oferte serioase in acea perioada. Raspunsul a fost simplu: pentru ca nu-mi plac schimbarile. Ma acomodez greu, dar si cand o fac, raman fidela locului de munca. Nu zic ca e bine, dar asta e firea mea. Si pentru ca stiam ca nu puteam pleca imediat. Acum sunt in cealalta latura, fara job, nici asa nu-i bine. Acum stresul e de alta natura. Solutia? Un pic de curaj si incredere ca va fi bine la un moment dat. P.S. Si eu cand sunt stresata nu pot sa mananc. In schimb beau multe lichide.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oricine este stresat cand incepe lucrul intr- un loc nou...te gandesti cum te vei adapta, ce fel de oameni vei intalni etc. Totul este sa o iei pas cu pas, ii vei cunoaste pe toti si te vei obisnui cu ei. Si va trece pe nesimtite![flo] Nu esti de loc defecta, este o schimbare si te gandesti daca o sa faci fata cu brio.Eu zic ca da!!! Succes! Cresus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...