Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Intamplari cu si despre olite


Recommended Posts

Cum iti mai e salteaua? Vezi ca sunt niste firme care iti curata salteaua acasa, nu stiu pretul. Mai e o firma care vinde ceva aspiratoare si vin sa iti faca o demonstratie gratis in care iti curata un covor, o saltea... :D Eu nu am incercat sa iti spun calitatea, dar am prieteni care au chemat sa li se spele gratis o mocheta noua stropita cu ceva suc gastric de micutul lor... si au sfarsit sa fie asa de multumiti ca l-au cumparat! Indiferent, demonstratia e gratis. Daca mai vrei, o poti duce la o curatatorie de covoare, au niste instrumente cu apa sub presiune, trece prin fostul pipi! Stiu in Berceni, dar poti incerca la orice spalatorie auto daca nu vrei si detergentii speciali! Si nu o lua personal ca nu ti-a raspuns nimeni, fiecare raspunde daca stie, daca poate ajuta cu ceva concret. Si mama...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

baietelul meu la 7 luni facea pe olita si 1 si 2 eram cea mai mandra mamica[olala]apoi am inceput sa umblam si gata cu olita [q]nu a mai stat deloc imi cerea scutec se baga sub masa si dupa 5 minute iesea zambitor[8D]GATA zicea si il puteam schimba abia la 2 ani am scapat de scutecel si atunci pt ca nu l-am mai pus si a fost nevoit sa faca acum cu fetita o las mai moale ca nu are rabdare sa stea [pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

noi suntem foarte harnicuti si am constatat ca iese mai bine in olita decat stand cu fundul pe pampers. Asa ca "producem" in fiecare dimineata daca ne pune mama pe olita. Daca se intampla sa ne plictisim picam pe o parte si nu spunem nimic, mama e prin preajma... si ne ridica. Daca se intampla sa nu avem olita la indemana, pacat, onomatopee scoatem si tot degeaba... In definitiv avem doar 7 luni si mai avem drum lung. http://picasaweb.google.com/adriana.paler/FamiliaNoastra

De la 7 luni? Esti deja o fericita. Cati si-ar dori sa aiba asa un copil. Cum ai reusit? Cum ai inceput? Noi la 10 luni mancam piciorusele olitei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Hello,

 

fetita mea are aproape un an si am pus-o pe olita de la 6 luni, cam de cand a stat bine in fundulet. Incet incet si-a format reflexul mai ales dimineata. Acum face dimineata foarte des atat caca cat si pipi. Mai greu e dupa-amiaza sau cand plecam. Treaba mica face si dupa amiaza. Sunt tare fericita de acest lucru-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Eu cu nepotelul meu am trait o exprienta amuzanta. Avea un an si cinci luni si era cald asa ca l-am lasat fara pampers, cand a venit momentul m-a anuntat ca vrea olita. Zis su facut, dupa ce a facut treaba mica si dupa laudele de rigoare, imi suna telefonul si o clipa ma intorc dupa el sa raspund. Nepotelul meu se ridica si rastoarna olita pe parchet, se uita la mine sa vada ce zic.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...