Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ingineri fosti, viitori...(37)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[flo][pup][s][s] LA MULTI ANI, ELISA!id="Times New Roman">id="size4">id="red"> [s][s][pup][flo]

 

Doriid="red">, mami de Vladucid="red"> [bonjovi] (17.10.2003) si Raducid="red"> [auto](15.10.2005)!

 

Povestea unui LICURICIid="red">

 

 

 

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'id="red">. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatraid="red">, orisicat de tare, se macina si trece standid="red">, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgandid="red">!"id="blue">id="Times New Roman">id="size3">

 

 

Balantele in sarbatoare_2011

Ziua Balantelor_2009

Ziua Pisoiasilor_2008

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim, multumim de urari.

 

N-am petrecut inca. Speram pe 20 sa fie amandoua sanatoase si sa fie petrecerea faina. Ana a facut varicela acum 2 saptamani si am amanat petrecerea Elisei.

 

Nicoid="red">, daca face teme la after-school e super. Cel mai bine sa le faca imediat dupa scoala. La Ana nu se fac temele acolo si de aceea nu o lasam pentru ca la 5-6 seara nu se mai poate lucra cu ea. Nu stiu alti parinti cum reusesc. De fapt unii nu reusesc pentru ca invatatoarea tot spune de copii care nu fac teme. Iar altii le fac dimineata inainte de scoala.

Ancaid="red">, eu am fost zbuciumata din primavara pana acum. Am zis ca nu-s eu la ce nervi imi faceam din orice nimic. O fi fost criza de la mijlocul vietii (ca cea de 30 as fi vrut eu). A trecut brusc la fel cum a venit.

 

Mami de Ana Mariaid="red">(18.12.2004), Elisa Andreeaid="red"> (09.12.2008) si Iulia Alexandraid="red"> (14.08.2010)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! [flo][flo][flo]

 

"La multi ani!" si de la mine Elisei! Chiar daca atat de tarziu, dar nu am mai intrat pe forum de la ultima postare...

 

Ma bucur ca sunteti bine, sanatoase, pentru ca e cel mai important, asta nu este doar o vorba pe care ne-am obisnuit sa o spunem. Sau chiar daca e, contine 100% adevar in stare pura. Va propun sa ne amintim, atunci cand avem probleme de alta natura, cat de bine este ca suntem sanatosi, noi si familia, cat de bine e ca asta ne va da putere sa trecem peste alt gen de greutati, si "povara" nu va mai parea atat de grea.

 

Eu sunt ca luata de vartej, am atat de multe lucruri planuite, atatea de facut, dar chiar daca ma ravaseste uneori, este starea care imi place, cea in care uneori simt ca-mi este mintea neincapatoare pentru atatea planuri. Nu este vorba de ceva maretz, nici vorba. "Chestii" pe care mi-as dori sa le fac pentru mine. Desigur ca ulterior timpul se dovedeste a fi cel care are ultimul cuvant. Ma aleg cu destul de putin, la sfarsitul zilei. Macar am invatat sa nu-mi mai pun mari sperante in ziua ce urmeaza si cea de dupa si etc.

 

Va imbratisez "virtual" si va urez numai bine!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Ia te uita ce active ati fost.

La multi ani, Elisa, cu intarziere!! Mai ce de Sagetatori la Oti in familie! Sau gresesc eu?

Nico, ce gest oribil, sa cheltuiesti pensiile unor batrani amarati pe bautura! O sa ajungem sa ne fie teama sa mergem pe strada, ca sa nu ne dea cineva in cap sa ne fure 10 lei din genti.

Eu ieri am avut o zi tare antipatica...numai dezamagiri, incepand de la prima ora de dimineata cand nu mi-am mai gasit masina in parcare in fata blocului. Fusese ridicata de reprezentantii Primariei si m-a costat 700 lei + 3 puncte in permis sa o recuperez si, desigur, o mare intarziere la birou. Nu prea am avut ce comenta, intr-adevar era parcata neregulamentar...dar n-as putea afirma ca primaria a facut ceva pentru rezolvarea problemei cu locurile de parcare din cartier... nu prea ai optiune, oricat de departe de casa te-ai duce sa parchezi, tot nu sunt locuri suficiente.

Drept consolare, aseara am impodobit bradul [:D].

Cam atatea vesti am.

Va pup! id="Comic Sans MS"> id="size2">

 

Iepumicid="red"> [iepu]

Noi pozici cu Iepi-Mici

PROTEST IMPOTRIVA REDUCERII AJUTORULUI PT MAME IN CICid="red">

MyOpinion.ro - Site de reviewuri

Mareea Albastra Blog

 

All's Well That Ends Well.id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!ce faceti? Eu trag un pui de somn imediat.

Ana, [s][s] si petrecere frumoasa cu multe daruri!

 

Cristina cam tacuta in ultimul timp.esti bine? Mai putin si pleci acasa.

Anca si ai mei copii au impodobit bradul de aproape o saptamana, insa le-am zis ca Mosul nu vine inca.

 

Marc mai are teste, maine la franceza, poimaine la mate si de joi vacanta.

[pup] si o Duminica placuta.

 

Claudia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] LA MULTI ANI, ANA! [s]

Otilia sper ca sunteti bine acum. Petrecere reusita. Asptet poze [olala].

Claudia, bafta multa la teste[pup]!

Noi am facut bardul saptamana asta. Instalatiile pe casa merg de la Sf. Nicolae [pk].

In perioada asta sunt prinsa cu tare multe. Nici curatenie in casa nu am facut [bang].

 

Cristinaaaaaaaaaaaaaaaaaaa??????

 

 

Nico

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.

 

La multi ani Anei. Sa fie sanatoasa si tot ceea ce isi doreste ea sa i se implineasca.

 

Eu ce sa va spun: multa treaba...Miercuri la 5.20 pm am zbor catre casa. Abia astept.

 

Eu am facut bradul aici de mult dar acasa Roxy si Dudu ma asteapta ca sa-l impodobim.

 

Va pupici si o zi super sa aveti.

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, ce faceti? Eu am fost repede pana in oras sa mai cumpar ceva, si gata nu ma mai duc, nu mai am nici rabdare, nici bani.

Cristina drum bun si revedere placuta![pup]

Nico nici eu nu am facut curatenie mare, dar sunt musafir la soacra-mea[pk].mai 2 zile si vine vacanta.copii ce fac?[pup]

 

Azi dimineata a nins cu fulgi mari, dar nu s-a prins, e lapovitza acum, asa m-am saturat de ploaie, de 3 saptamani ploua intr-una aici.

Aseara m-am intalnit cu 2 prietene la piata de craciun, am baut vin fiert si am venit acasa inghetata de frig, dar a fost asa de bine.

Azi trebuie sa fac niste fursecuri fiindca Marc are maine la scoala petrecere de craciun.

 

[pup]

 

Claudia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru urari [pup]

 

Elisa a facut ieri varicela asa ca nu poate veni la petrecerea lor comuna ca e un loc de joaca unde vin copii de toate varstele. I-am promis ca o ducem cum se face bine.

 

Am pus poze cu pustoaicele mele aici.

 

Drum bun Cristinaid="red"> si vacanta frumoasa!

Ancaid="red">, si banuiesc ca nu se va rezolva prea curand cu locurile de parcare. Nu va tenteaza sa va mutati la casa?

 

Mami de Ana Mariaid="red">(18.12.2004), Elisa Andreeaid="red"> (09.12.2008) si Iulia Alexandraid="red"> (14.08.2010)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...