Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ingineri fosti, viitori...(37)


Recommended Posts

'Neata! [flo][flo][flo] Tuinea, vad si eu ca suntem numai doua, poate ne lafaim singurele pe tot capitolul[:D]. Asta ar fi o performanta, nu cred sa mai existe pe DC asa ceva. [:D] Faptul ca topicul mai vietuieste totusi, ti se datoreaza in exclusivitate de la un timp in coace. Tu esti o persoana foarte activa, care iti faci timp pentru toate si le faci pe toate cu bucurie. De multe ori poti fi atat de "prins" in problemele de zi cu zi, incat sa nu mai ai starea sau vigoarea sufleteasca pentru altceva. Ma gandesc, de exemplu, la Iepumic, a carei mama era bolnava si sper ca tacerea ei nu se datoreaza faptului ca e necajita din cauza asta, sper ca situatia nu s-a inrautatit. Sper si ca toti copilasii sunt bine... In general, cam toate ne impartim intre familie, casa, serviciu si nu mai ramane timp sa te gandesti la altceva. Oricum, Tuinea, clar nu te bate nimeni![:D] Esti precum calatorul caruia ii sta bine cu drumul .[:D] La tine nu prea merge urarea cu "dum bun"... deci "drumuri bune" si numai satisfactii sa ai!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata, Glimmer sarut mana de asa aprecieri frumoase. Eu ma caracterizez ca un fick cand vine vorba de sarcinile zilnice. Am asa un tipar ca doar daca ceva de viata si de moarte ies din tiparul meu. Plus imi plac fetele asa de mult ca si asa rara cand intra tot ma bucur sa aud cate o vorba de la ele. Cred ca Ancuta (Iepumic) este bine si sper ca toti bebicii din dotare asemeni. Eu merg pe principiul: vestile rele calatoresc mai repede decat cele rele. Eu azi sunt un pic in dureri ca am fost la sala ca si am tras tare si a venit invazia rosie peste mine - iar pe neasteptata. Cred ca dupa 7 ani ar trebui sa merg la un consult.[:D] Va pupic si sa aveti o zi super. Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! [flo][flo][flo] Tuinea, si eu merg pe principiul "no news is good news". Probabil ca toata lumea e bine, dar ocupata cu toate cele. Deja Otilia e o dovada.[:D][flo] De mine ca sa spun... ca de obicei, n-am timp de toate cate as dori sa le fac. Acum prioritara e pregatirea zilnica pentru scoala. Fiica mea nu e genul care sa le faca pe toate singura, eu intervin cu organizarea timpului, cu materialele de studiu, contribui la teme unde e cazul etc. Nici felul in care se face invatamant la noi nu prea ne este de ajutor. Micile mele hobby-uri sufera ingrozitor, iar cartea de pe noptiera se umple de praf[:D]. Ma tin insa de filmele vechi, in continuare. Rar am timp sa vad unul integral intr-o singura zi, dar il vizionez si eu pe "episoade". Cand mi-o trece faza asta cu filmele vechi, trec la astea cele mai noi [:D]. Sper ca toata lumea e bine si ... sa ne mai "auzim" pe aici numai cu vesti bune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Vad ca Otilia ne-a vizitat asa el fugitivo. Otilia nu zic decat ca ma bucur ca sunteti bine. Te astept sa-mi spui ce fac fetele. Glimmer eu te inteleg perfect. Am spus ca eu am un mare privilegiu avand asa de mult timp pentru mine dar iti spun sincer ca mi-as dori sa nu am timp de nimic si sa fiu cu Roxy. Eu ce sa va zic: ieri cumparaturi, o masa buna si am bagat somn mult. De dimineata la sala nu am fost ca nu ma simt prea bine dar este in regula. Va pupic. Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Cristina am uitat sa te cert ieri asa ca o fac azi. Tie nu ti se pare ca te neglijezi daca de 7 ani nu ai mers la un consult? Ti se pare normal? Am observat ca esti foarte ocupata dar la capitolul sanatate nu se face rabat. Nu mai spun ca tu ai mers des in Ro, in caz ca ai un doctor preferat. Fetele cresc, pe fiecare zi ne uimesc cu ceva nou dar ne si enerveaza cand se cearta pe te miri ce. La noi in casa se negociaza orice. De la locul de luat masa pana la cine merge prim cu mine la culcare, cine are pahar roz. Pitic voinic Iulia are acum 2 dinti sus, in sfarsit nu mai e stirba (odata cu ea mi-a iesit si mie a treia masea de minte [:D]). Incepe sa aibe trasaturi de fetita si zau ce se face pe zi ce trece mai frumusica [:I]. La capitolul nazdravanii e de departe cea mai precoce. Zilele trecute a gasit-o sotul pe pervaz in dormitor unde a ajuns cu ajutorul unei masute de Lego careia i-a rabatat picioarele sa fie mai inalta sa poata urca pe un bufet si de acolo pe pervaz. I-a facut un filmulet comic. S-a dat jos si s-a urcat in patul meu, de acolo a sarit in patutul ei. Era la ora de catarat, nu stiu cum de a indraznit sa o deranjeze. Nu-mi place ca asa se jelesc cand plec la servici. Amandoua cele mici. Ana e mare si intelege dar sunt seri in care neaparat vrea sa vin eu sa o adorm, ca ea vrea cu mami. Si nu stiu cum sa ma mai impart. Maine are un concert cu corul, cu temele parca e putin mai independenta. Mai face si la scoala unele fise ca sta dupa cursuri in 2 zile pe saptamana. S-a domnisorit cam mult in ultima vreme. Adica a trecut la tricouri cu rock star, cu love/peace, culori mai inchise in garderoba mov, gri, negru. Mai nou invata si engleza mai in profunzime la scoala. Ieri avea la dictare "to" in norvegiana si se pronunta "tu" iar ea nu stia in ce limba sa scrie, credea ca ii dau dictare in romana. Glimmer, zau ca si eu as gradinari seara cand ajung acasa. E o activitate care ma deconecteaza de ce fac la servici. Dar anul acesta a fost foarte multa ploaie ca si florile in gradina sunt cam terminate. Asa ca de ceva vreme cocheteze cu ceva ce pot face in casa. Am vrut sa fac un curs de decorator floral dar nu am gasit decat cu angajare, adica varianta profesioanala. Eu vreau doar ca hobby asa ca traiasca internetul. Ah, si sper sa inteleaga si Iulia ca nu e deloc frumos sa umble in ghivecele cu flori. Ancule ma gamdesc mereu la tine. Ceva vesti cu ochisori? Parca parca am retinut ca v-ati atestat pentru doi copii. Cum mai se simte mama ta? nepotelul e la gradi? Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Mai ales dupa ce am citit mesajul Otiliei care mi-a umplut inima de bucurie. Atata dragoste in familia ei. Copilasi frumosi si cu initiativa. Otilia te felicit. Cat despre cearta mea. Ma nu am fost prea rau ca am facut in toti aniii astia doua Smear testuri deci nu m-am neglijat complet. Acum singura chestie este ca rusii vin anapoda dar cred ca este de la prea mult exercitiu plus ca eu sunt sub medicatie de tiroida. Am sa ma duc in decembrie daca o mai fi vreunul deschis intre craciun si revelion ca acum cand ma duc acasa nu am timp. Glimmer nika pe ziua de ai? Prea multe teme probabil. Eu ce sa va zic: azi are seful un deadline si bine inteles ca s-a trezit ieri si una din masini face ce vrea maria sa nu ce vrem noi asa ca ieri pana la 7 am stat la servici. Azi o iau de la capata. Va pupic. Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari, salutari! [flo][flo][flo]

 

Iata-ma-s, in fine, nu am parasit campul de lupta[:D]. Am teme multisoare, dar le dovedesc [:D].

 

Otilia, e tare frumos intr-o familie aglomerata. Cat despre ploi multe si dese, clima este principala cauza pentru care eu nu cred ca voi putea trai vreodata acolo. Plus faptul ca nu as mai avea fructele si legumele de aici, ci cel mult unele "din plastic". Seamana astea a motive care sa-ti influenteze alegerile importante in viata?[:D]

 

Tuinea, sanatate!

 

Numai bine tuturor![flo][flo][flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Eu am bagat ceai cu lamaie si cu miere pana imi venea sa [vom] ca sa scap de raceala. Ma bucur Glee ca esti bine si ca dovedesti temele. Fiica-mea este inebunita dupa scoala si se pare ca soata mea are viata usoara ca o gaseste cu tot facut. In fine azi plec la Birmingham deci s-ar putea sa dispar ca magarul in ceata pana joi so joi dupa amiaza zbor catre Romania. Va pupic si sper sa aveti o saptamana super. Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...