Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ingineri fosti, viitori...(37)


Recommended Posts

Va salut si eu! [flo][flo][flo] Nu ma laud cu mare lucru dupa sfarsitul de saptamana. Am reusit sa vad totusi doua filme, (tot din cele vechi), am reusit chiar sa-mi fac si unele mici "mofturi" personale, am si gradinarit, am facut din toate cate putin. Toate astea m-au cam lipsit de orele de somn, mereu imi propun sa dorm mai mult si nu reusesc. Asa ca acum imi e cam somn. Fiica mea are de invatat, ca s-a dat startul la evaluarile de inceput de an, si eu "compatimesc" cu ea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata, Glimmer draguta cate chestii ai facut. Filme, gradina, lectii. Cat despre somn: eu nu pot sa dorm. Nu stiu de ce. Zici ca sunt nebuna la cap. In fine eu sunt la Birmingham si ne-am trezit ca suntem mai devreme cu o ora decat incepe evenimentul asa ca am timp de scris. Va pupic. Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fete dragi! [flo] Recunosc ca lipsesc din peisaj de cam multa vreme, [:I] insa mare parte din vina o are tehnica precara de care dispun si multumita careia am pierdut muuulte mesaje scrise. Azi ma risc din nou, desi am pierdut deja un mesaj. [bang] De cand nu v-am mai scris nu s-au intamplat prea multe in viata mea, cu exceptia faptului ca mi-am repatriat pruncii acasa aducandu-i singura cu masina, ceea ce m-a umplut de mandrie si-a dus la caderea unui zid din capul meu, un zid pe care scria cu litere de-o schioapa ca nu-s sofer bun la drum lung si-n afara orasului! Iata ca sunt! [pk] ... Apoi, dupa cum stiti, a inceput scoala si cu asta s-a dus pe apa sambetei toata linistea si rabdarea mea. [bang] Trebuie sa va spun ca invidiaz (in sensul bun, desigur) toti parintii care posed in dotare copii cuminti, atenti si sarguinciosi la scoala si acasa, la teme. Eu, una, traiesc un cosmar de cand a inceput scoala, caci au inceput sa curga in cascade reclamatiile privind atitudinea lipsita de interes si atentie a odorului meu vis-a-vis de scoala! ... Asa ca, m-am hotarat: URASC invatamantul romanesc, cu toate programele ei abracadabrante si haotice, lipsite de sens, logica si viitor! As face si-un Fan Club daca as avea amatori! [alcool] Ca sa nu va confuzez de tot, trebuie sa va spun ca eu nu sunt prietena deloc cu anotimpul asta, drept pentru care in perioada asta ma napadesc toate nostalgiile, melancoliile si depresiile aferente. Motive ar fi ele multe dar n-are rost sa dezvolt, ca-s sigura ca banuiti cateva din ele! [:)] Otilia, mi-a placut teribil postarea ta si recunosc ca m-a umplut de veselie si-a adus un strop de soare in sufletul meu inchipuindu-mi o zi de-a voastra! Esti o mama minunata, cu o familie foarte frumoasa, superb de roz, daca-mi permiti metafora! [pup][flo] Cristinica, sunt cu tine peste tot, chiar daca nu semnalizez intotdeauna! Te imbratisez cu drag si-ti doresc tot binele din lume! Anca, Nico, Elena, va pup si pe voi dulce si va astept postarile - fie ele si telegrafice - ca sa ne mai impartasiti cate ceva despre voi! [pup] Glimmer, pe tine te-am lasat la sfarsit pentru ca ti-am pregatit ceva special, care sper sa-ti placa! [pup][flo] [tube]http://www.youtube.com/watch?v=BOByH_iOn88[/tube] Dori, mami de Vladuc [bonjovi] (17.10.2003) si Raduc [auto](15.10.2005)! [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"] Povestea unui LICURICI[/url] "Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!" [url="http://community.webshots.com/album/578481048FHgNUh"]Minunata Venetzie_aug.2010[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/577852096mZyZrF"]Disneyland - Paris_2010[/url] [url="http://family.webshots.com/album/575177224dKnMjk"]Ziua Balantelor_2009[/url] [url="http://picasaweb.google.com/De2oriMamica/Ziua_Balantelor#"]Ziua Pisoiasilor_2008[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil, AM REUSIT sa trimit mesajul! [pk] Dori, mami de Vladuc [bonjovi] (17.10.2003) si Raduc [auto](15.10.2005)! [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"] Povestea unui LICURICI[/url] "Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!" [url="http://community.webshots.com/album/578481048FHgNUh"]Minunata Venetzie_aug.2010[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/577852096mZyZrF"]Disneyland - Paris_2010[/url] [url="http://family.webshots.com/album/575177224dKnMjk"]Ziua Balantelor_2009[/url] [url="http://picasaweb.google.com/De2oriMamica/Ziua_Balantelor#"]Ziua Pisoiasilor_2008[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, feteleeeeeeeeee! [flo][flo][flo] Am reusit sa ma "smulg" un pic din ale mele si sa intru sa vad ce mai faceti. Tuinea, nu este bine ca nu dormi. Nu e bine, pentru ca organismul are nevoie de somn, stii si tu. Nu esti obosita? Eu ma lupt in fiecare zi sa mai castig o ora de somn si nu reusesc decat rar. Pisi, eu ma bag membra in Fan Club. Am foarte multe nemultumiri legate de sistemul nostru de invatamant, plus fata de unele cadre didactice, (destul de multe, din pacate). Cum am mai spus pe aici, eu ma implic destul de mult. Fiica mea ar fi constiincioasa asa de felul ei, dar sta prost cu organizarea. Probabil ca ar trebui sa-i stimulez mai mult responsabilitatea ... sau ceva. Nu se topeste de dragul scolii, si-ar dori sa faca numai ce are chef si pe indelete. Dar, de nevoie, le face pe toate. Si, pana acum, le-a facut destul de bine, insa cu ajutorul meu, acolo unde s-a impus. Si eu ii invidiez cumva pe cei care nu intervin deloc in chestiunile astea ale scolii, dar nu ma plang. Sanatosi sa fim! Multumesc, Pisi, pentru dedicatie[:D]. E minunata, nu exagerez. Probabil ai citit ca m-a pleznit asa un soi de nostalgie pentru filmele vechi, (nu e prima data), si vad ca ma tine, probabil pentru ca nici nu am timp sa vizionez pe saturate. Pentru mine, si pentru multi altii, sunt convinsa, au un farmec aparte. Daaca ar fi sa le asociez un cuvant, acela ar fi ... "gratie". Ei... sa "citim" numai de bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Pisi bine ai revenit. Imi pare rau ca ai asa de multe batai de cap la scoala... Eu sunt la partea opusa. Barbatul meu imi spune ca o gaseste pe Roxy cu tot facut si invatataoarea are numai cuvinte de lauda pentru ea...Acum sa vedem daca nu se va plictisi. Glee ce sa zic: chestia cu somnul nu o pot controla. Eu nu am fost niciodata o mare somnoroasa. Azi ce sa va zic: sunt varza ca ieri am ajuns la 11 noaptea in Bradford si la 2 m-am pus in pat ca a trebuit sa despachetez si sa impachetez din nou. La 17.20 am zbor catre Amsterdam si ajung pe la 12 noapte la otopeni dci bucurie maxima. V apupic si ne auzim luni. Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutareeeeee! [flo][flo][flo]

 

Am intrat sa vad ce mai faceti.

Tuinea, pe baricade ca de obicei. Bravo fetitei ca e asa entuziasmata. Poate o sa fie studioasa ca tine[:D].

Revenind la capitolul "somn", nici eu nu genul "somnoroasa", dar am constatat ca mi-e mult mai bine, din multe puncte de vedere, daca ma odihnesc mai mult. De aceea am inceput sa pretuiesc orele de somn mai mult ca alta data.

In alta ordine de idei, bine ai revenit si drum bun! Sa ajungi cu bine acasa!

Numai bine tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! De cand tot vreau sa va scriu, dar nu mai ajung... Am citit din urma, asa ca stiu tot[:D] Noi suntem bine, copii cu gradi, scoala.Pe Luca l-am scos dela program de cresa la program normal si de cand am schimbat grupa suntem tare fericiti.Marc cu scoala, e ok deocamdata, au invatatoare noua si nu si cum va fi, clasa a fost ft buna, insa asta pana acuma nu prea face mare lucru, teme putine, excursii deja 2...mai mergem si la fotbal,pian, iar pe Luca l-am inscris la "educatie muzicala timpurie", el e singurul baiat, dar cred ca ii place inconjurat de fete. La prima ora cand l-am dus si a vazut fetele incaltate cu opincutze, mi-a zis ca el nu se face balerina[:D]. Am fost in Italia o saptamana, a fost mami la noi, am luat-o si pe ea cu noi, am prins timp frumos, marea calda. De data asta ne-am dus iar la Venetia, dar am prins o zi aglomerata, calduroasa si mai era si greva la tramvaiele lor pe apa, mergeau numai o portiune. Pisi, eu cred ca asa sunt baietii, mai puturosi, bineinteles ca exista si exceptii, si eu trebuie sa ma tin de Marc, ca daca ar fi dupa el numai cu piciorul pe minge ar fi. Mie mi place de mor luna septembrie, mi-ar fi placut sa ma marit in septembrie, dar era prea lunga asteptarea[:D][pup] Cristina, distractie placuta cu family! Oti, ce mi-a placut sa citesc dspre printesele tale! Glimmer, mi-au placut mult pozele tale din concediu, le-am vazut atunci cand le-ai postat si am tot vrut sa intru sa iti spun. Ce ai prin gradina? Pui si pe iarna la borcane? Elena, ce fac copilutzii? Nico, voi ce ma faceti? Si pe voi v-am vazut in poze si m-am minunat ce mari au crescut copii, cum trece timpul de repede.Si Andra ce d-soara mare si frumoasa e. Ancutza, hai si spune-ne noutati. Ioana, cum va merge voua? Suneti bine? Va pupacesc pe toate, mai bantui putin pe aici si apoi plec la culcus. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Claudia, ce surpriza. Cum mami sa te plangi ca au teme putine, e doar la inceput ca mai incolo se complica sigur. Noi ne-am casatorit in Septembrie la sfarsit dar a fost o intamplare pentru ca ne-am hotarat cam tarziu cu nunta. Ceva poze din concediu macar nu pui? BlackCat4evR bine ai venit! Glimmer, pai si eu pretuiesc somnul de nu mai pot dar are cine sa ma trezeasca si noaptea dar si cum se face lumina. Ultima mea speranta sa imi revin este sa vina mama sa ma ajute. Am rezistam cum necum pana acum dar la servici sunt din ce in ce mai aglomerata si nu fac fata dupa mai multe nopti nedormite. Pisi acum te astept cu mesaje mai dese ca tare imi place sa te citesc. Eu ma bucur ca a inceput scoala ca in felul acesta are ocupatie cu folos [8D]. Cat despre odrasla reclamatii primesc destul de rar pentru ca nu intru in discutii cu doamna. Astept cuminte pana la sedinta cu parintii. Cat despre piticul meu precoce suntem topiti si toti dupa ea. Eu si tacsu ne tot minunam de ce face la varsta ei de parca n-am mai avut copii pana acum [:I]. Clar e mare rasfatata si ii place. Cand ii schimb scutecul ii fac dus si iese din baie cu burta la inaintare sa o pupe surorile mai mari pe burta. Daca nu sunt prin zona se ducea ea dupa ele, se mangaie pe burta, cere sa fie bagata in seama. Sau o ia la fuga prin casa si intoarce putin capul sa vada cine vine dupa ea. Aseara am ajuns tarziu acasa si dormea in patut, ma ofticam ca nu o pupacisem. Eu bausem o cafea la servici dupa-amiaza si m-am tot foit in pat ca pana la urma m-am bucurat cand s-a trezit sa ceara lapte ca am luat-o in pat cu mine si am adormit asa bine cu pufosica mica in bratele mele. Mda, recunosc ca nu ma pot abtine sa nu stric bunul obicei de a dormi in pattul ei dar am antecedente grave la capitolul acesta, nu ma mai schimb eu la batranete [8D]. Cristina, drum bun! Aici ca prin minune e o zi cu soare asa ca musai iesim la plimbare. Va pup si va urez we frumos! Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...