Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ingineri fosti, viitori...(37)


Recommended Posts

Neata! Sa aveti o saptamana productiva dar usoara [;)]. Va servesc o cana mare de ce vreti voi [cafea] Cristina, ce le-ai asortat: flim cu rechini si ploaie torentiala [8D] Cum stai cu ochii? sper ca ai primit vesti bune la test. Glimmer, pregatesti ornamente de Craciun? Cristina, de-ai stii ce melancolica am fost in ultima vreme. Imi lipseste mult atmosfera din Ro, as vrea sa citesc o revista, as vrea sa ies si eu la un film insa n-am tupeu sa merg la titrari in norvegiana ca in conceptia mea un film ori il inteleg cu totul ori mai bine nu ma duc. Bariera asta lingvistica ma afecteaza tare mult. In fine, ma bucur pentru tine ca n-ai problemele acestea cu limba pe care le am eu. Eu sunt destul de obosita. Sambata am fost la cumparaturi, acasa sa mancam si adormim piticele dupa care am plecat cu biciletele si bb in carut pana la IKEA unde le-am lasat la bile. Iar ieri la muzeul de stiinta unde au obosit rau de tot dar le-a placut. Ma bucur ca sambata am prins o fereastra de vreme buna si ca ieri nu am stat in casa pe vremea aceasta urata, si frig si ploaie cu galeata de ieri dimineata. Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare si de la mine! [flo][flo][flo]

 

De ieri ne-a cam luat toamna in serios si pe aici. Sper sa fie doar sa fie o mica sperietura si sa ne mai lase, ca tare e bine cand e soare si frumos! (Asta-i pe principiul "ce bine ar fi sa fie bine").

 

Eu sunt tot bine, slava Domnului, ceea ce va doresc si voua. Daca sambata a fost bine si frumos afara si am facut din toate cate putin, iar jumatate din zi am fost numai pe drumuri, ieri vremea ne-a aratat ca se poate si altfel si am stat numai in casa. Otilia, ma gandesc, tare rau trebuie sa fie sa ai vreme din asta cea mai mare parte din an. Iti inteleg si melancolia, bariera pe care o simti si care cred ca nu e in exclusivitate "lingvistica", astea sunt alte motive care ma tin pe loc. Pentru ca m-ai intrebat, nu confectionez ornamente de Craciun. Probabil ca as putea face chestii dragute, daca mi-as propune, dar, in general, fac obiecte de imbracaminte si de podoaba, in masura in care am timp, pentru membrii familiei si de fapt mai mult pentru mine si pentru fiica mea.

 

Ca tot a vorbit Tuinea de film, eu am inceput sa vizionez "Juninatten", un film din 1940, ultimul turnat in Suedia, cu Ingrid Bergman (cand era ea foarte tanara). Pur si simplu am vrut un film din tara ei de bastina, in care ea sa vorbeasca limba suedeza. Nu indraznesc sa sper ca as putea cumva face rost de primul film in care a aparut, cu un rol mic, cand avea 17 ani. Oricum, pica destul de ciudat dupa "Play it again, Sam"...

 

Acum, ca tot sunt eu orientata rau de tot spre retro, va las o melodie care imi place.

 

Edit: pentru ca nu ma lasa sa postez video-ul, va las link

.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Ce faceti? Eu fac ardei umpluti acum... Mi-a intepenit gatul si nu ma pot ce ma doare, am simtit de cateva zile ca ma puca si azi dimineata a batut Luca in perete sa ma duc sa il acopar, si cand m-am intins inapoi in pat, am facut o miscare sucita si sucita am ramas. Am plans de durere, incercam sa ma ridic si nu puteam, mergea durerea si spre mana, m-a ridicat barbatul meu, mai tarziu mi-am revenit putin dar tare mi- e groaza deseara cand vine vremea sa mergem la nani. Weekendul a fost fain, pacat ca a trecut a repede, nici bine n-a venit sora-mea ca a trebuit sa plece, da m-am bucurat sa vad ca sunt bine si fericiti. La noi e vant,ploaia s-a oprit si de maine cica se incalzeste. Sa aveti o saptamana buna! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Otilia chiar ca le-am asortat. Cat despre film: nu gasesti si tu un cinema in care sa scrie subtitrajul? In franta era o reprezentatie la nu stiu cate cu filmul vorbit in original. Cred ca as inebuni daca nu ar mai fii nici cinemaul. Cat despre ochi...hem vineri a iesit prost, ieri am fost din nou si este tensiunea mare dar nu cat a fost vineri deci mai bine. Tine de oboseala.... Glimmer si mie imi plac filmele vechi dar in ultima vreme m-am dat de tot la fund. Claudiaaaa ardei umpluti? Vreau si eu [pofta] Moama ce pofta mi-ai facut...Cat despre oscioare imi pare rau sa aud ca esti intepenita. Pune soata sa-ti faca masaj. In rest la mine, ca si la voi, ploua in continuu. La servici sunt ocupata pana peste cap...In seara asta ma duc in oras la masa cu o prietena cand scap de aici. Va pupici si sa aveti o zi super. Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Cristina, pai te astept la mine la un ardei. Ma maseaza el, mi-e mai bine, am facut asera o miscare brusca, vroiam sa il pup pe Luca si m-am pitit in patul lui, si cand m-am aplecat am simtit un junghi in spate[:D] si mi-a fost mai bine cu gatul. Ce ai mancat bun cu prietena?

La noi e vant, dar mi-am facut curatenie azi in balcon, mi-am aruncat plantele agataoare, am aspirat , mi-au ramas numai 2 ghivece cu pomisori si tufisuri mititele.

Ma duc sa pregatesc copii de culcare, ca al meu e la sedinta cu parintii, azi la unul, maine la celalalt.

[pup]

 

Claudia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, va ofer eu azi [cafea]. Sunt cu gatul cam tapan dar acum isi revine ca m-a masat sotul si am pus ceva fierbinte in zona, o masea sta sa se umfle, m-am ramolit. Asa ca am stat tot we in casa ca si Iulia a fost cu un dinte buclucas care a iesit dupa o zi cu febra mare. Sunt acasa cu cele doua pitice pana la 1-2 asa ca-s casnica la maxim. Am pus o masina de rufe la spalat asa ca va urez o saptamana faina si fug sa dau cu aspiratorul ca acusica se face ora pranzului si imi cer copilele mancare. Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Oti sarut mana de tratatie. Eu pe ceai cu lamaie si miere ca am invazia rosie si sunt cam hodorogita as well. Spor la trebusoara prin casa si incearca sa te si odihnesti daca esti tapana pe ici pe colea. Eu ce sa va zic: weekend cu vreme frumoasa. Am mers la shopping, n-am facut mare branza si acum in campul munii. Va pupic si sa aveti o zi super. Cristina si Roxy (2.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...