Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Topul masinilor de spalat vase


Recommended Posts

Sa o deschid mult sa se imprastie mai in camera? Nu m-am gandit , incerc . Bine oricum tot pe acolo sunt dar macar nu lovesc direct. Eu am si deasupra mobila agatata in perete.

Pana s-o impiedica cineva in ea daca o uit deschisa:) 

Dar de ce o deschidem? Le trebuie aerisire la vasele astea ? barbatul meu sustine ca nu .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ma uit pe net. Bineinteles ca am aruncat cartea din prima zi in care am vazut ca merge.

Deci, o deschidem sa se usuce vasele. Si daca am functie asta inseamna ca o sa am de ales : ori mobila ori curentul:)

Merci

big mistake...niciodata sa nu arunci manualele dde folosire , habar nu ai cind, cum o sa ai nevoie de info.

eu am o cutie cu toate manualele de la produsele importante.

 

cat despre masina de spalat am whirlpool cu "njdemii ' de programe dintre care folosesc doaru unul "eco"....

 

nu le usuc sa mai consum curent, le las acolo, dimineata le gasesc oricum uscate. daca le spal ziua...deschid un pic usa dupa ce s-a terminat programul sa iasa aburul(nu am mobile deasupra )

 

ce nu-mi place e ca modelul meu nou are 2 filtre care se imbicsesc dupa citeva sapt o luna si incep sa miroase. am auzit cca sunt  modelele care nu au aceste ffiltre....ori poate nu stie lume de ele??

 

din cind in cand mai sprayez otet inauntru am auzit ca ajuta.

pastille folosesc  cascade complete  . eu nu folosesc solutie de clatit decat f rar

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost atenta ieri seara, am deschis imediat usa ce s-a terminat programul si am controlat  si vasele sunt uscate si fierbinti.  Deci, vad ca la masina mea e inutil sa deschid. Noroc cu topicul asta altfel il mai contraziceam cativa ani:)

M-am invrednicit acum  si am gasit si manualul pe net , scrie asa: "Drying Method: Condenser "

La cate cutii am eu in casa , asta imi mai lipsea-cu manuale:) Pai am masina asta de spalat vase de cativa ani buni, iti dai seama la cate curatenii generale as fi pierdut eu timpul cu cutia asta chiar si cu capac daca e? [:)] Nici gand, mai bine arunc. Uite aici sunt toate: .http://www.dishwasher-manual.com/

 

Eu nu apuc sa ma culc seara pana termina , o aud.

Si a mea are un filtru jos sub ultimul sertar pe care il scot si il curat. Unul doar, nu doua. Tot jos acolo langa este si capacul pe care il scot sa pun sare. Pe asta scrie "salt"

 

Nu cred ca merge fara filtru deloc , ce s-ar intampla cu partile de mancare daca mai raman pe farfurii de exemplu ?

Michelle, nu ai mobila deasupra ca mine, dar in camera respectiva tot ai, aburul tot se imprastie peste tot, asa zice sotul ce putin. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu pastrez absolut toate manualele electrocasnicelor. nu stii niciodata cand ai nevoie de o informatie, ceva, si tocmai atunci nu ai acces la net sau mai stiu eu ce, sa poti cauta rapid.

am in total 7 electrocasnice mari, manualele lor nu ocupa cine stie cat loc, sunt de marimea unui caiet mic de scoala, le tin intr-un sertar al bibliotecii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Buna seara sau mai bine zis buna dimineata

vad ca nu s-a mai scris de mult la acest subict dar traiesc cu speranta ca poate mai intra cineva sa citesca. Vroiam sa intreb,daca stie cineva,daca as putea pune putin otet in compartimentul pentru solutia de clatire. Am cumparat solutie de clatire de la Lidl ( W 5 ) si am impresia ca nu se clatesc foarte bine. Nu stiu daca e de la solutie...sau am pus prea mult ...poate ma lumineaza si pe mine cineva. Sau poate imi sugerati vreo solutie mai buna dar nu foarte scumpa. Multumesc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...