Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani(713)Felicitari lavi02!!!


Recommended Posts

Lavi ce bucurieee!!!! Sarcina usoara, ce inspirata ai fost sa faci test inainte de medicamente! Si io tot cu metroul [:D] La sarcina cu Eva a fost groaznic, imi era teribil de rau si nu te lasa nimeni sa stai jos... of, ma simteam atat de prost numai cand vedeam cu cat dispret ma priveau, probabil gandeau "ia uite si pe bortoasa asta, precis imi vrea locul" incat ma bagam in coltul vagonului (erau trenurile alea vechi, galbene si fara cai [:D]) si priveam in gol pe geam. Mda... eu numai la testele din dulap ma gandesc, Doamne de as rezista sa nu il fac nici maine... hm... sunt 10dpo... sa il fac, sa nu il fac??? Am unu femina cred ca il sacrific ca nu mai tzine. So m-am hotarat, maine test. YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot www.fertilityfriend.com/home/2ba005/ Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 249
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ylari, si eu testez maine, desi vineri ar trebui sa imi vina. Edit: S-ar putea sa nu mai fie nevoie de test...e mai mult spotting acum... ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor eu nu ma pot orpi din plans duc o viata de tot rahatul nu mai rezist, nimic pare sa nu mai aiba rost....oricat as incerca[q][q][q][q][q][q] ne chinuim de ceva timp sa ne intelegem cu astia de la banca unde avem creditul in CHF cu rata ffff mare sa ne accepte o reesalonare ceva ca am ajuns sa nu mai am bani nici de paine si isi bat joc nenorocitii, le-au placut cnad au luat romanii credite peste credite cu dobanzi imense acum cand nu mai au de unde platii nu ii intereseaza..... bataie de joc, la o rata de aprox 1400 sa ne scada decat 100 nesimtitre pai pt asta m-am chinuit luni intregi jegosii.... initial ne-au zis ca o sa ramanem cu 800 pe un an de zile si apoi se recalculeaza.....dar se pare ca sunt mincinosi nu mai pot de nervi.... simt ca totul imi pica in cap, deja pe sot nu-l mai recunosc, nu mai e deloc cel care a fost....e foarte nervos, e o mare tensiune intre noi, are si mari responsabbilitati la serviciu si nu prea mai face fata, ba mai nou are si insomnii azi noapte s-a culcat la 2 iar la 6 jumate suna ceasul, pleaca la 7 si vine seara pe la 8 ..... asta nu-i viata[bang][bang][bang][bang][bang][bang] ma-sa ei de viata fetelor poate ma credeti nebuna ca vreau sa fac bebe acum intr-o asemenea perioada extrem de dificila pt noi....si chiar sunt ma gandesc doar la dorinta mea imensa de a avea un bebelasi dar sunt egoista....la el nu ma gandesc cat de rau o sa-i fie cu noi, in ce situatie suntem de cateva zile abia nu stiu ce mananc azi am mancat paine prazita cu margarina.... ieri paste cu rosii.... abia ca nu imi mai permit nimic.... ce sa mai fac si cu un bebe offff nu mai am putere sa continui nu inteleg de ce suntem asa de blestemati, cu ce am gresit... o sa ajung cat de curand la nebuni, credeti-ma....[q][q][q][q][q][q][q][q] acum mai sunt si rudele....ca-mi vine sa plec sa nu mai aud de nimeni....bunicii sotului din partea tatalui recent decedat impreuna cu o matuse de-a lor incearca sa ne tot stoarca de bani chia mi-a zis o vecina de acolo cum le-a auzit barfindu-ne ca noi la oras ne lafaim in bani si nu vrem sa-i facem socrului cruce de marmura.... si ca nu ne pasa deloc ca lor nu le dam nici un ban, ca l-au crescut pe sot....da de unde....ei afirma ca l-au crescut doar prin simplu fapt ca mergea si el in vacante pe acolo....e normal ca si bunic si cred ca e placerea ta sa-ti vina nepotul in vizita in vacante nu dupa aia cand creste sa-i stigi ca nu le dai banii ca ei te-au primit in vacante....ei au pensie in total vreo 1500 si stau si latara....iar noi putin mai mult avem si platim chirie, rate, toata mancarea....si sa le mai dam si lor.... ce sa zic.....avem niste familii.... uneori ma gandesc sa nu fim pedepsiti pt pacatele lor fetele mai vechi stiu ca tatal a pasasit-o pe mama cand era insarcinata cu mine si nu a vrut sa ma cunoasca nici pana azi....eu habar nu am cum arata.... ma tot gandesc prin cate am trecut si se pare ca tot trec.....poate acum sunt putin nedreapta si rea, ca poate altii sunt in situatie mul mai rea decat noi.....dar tot nu am cum sa nu ma intreb...oare cu ce am gresit...[q][q][q][q][q][q][q][q] iertati-ma ca am scris atat, mi-am varsat si eu offf-urile ca daca ami tin in mine mult..... cu sotul nici nu mai pot discuta ca sigur se incinge atmosfera si ajungem sa ne certam.... ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Lorena...[grup], imi pare atat de rau pentru tine ca trebuie sa traiesti asemenea situatii extenuante , imi pare rau ca o fata cu sufletul atat de mare trebuie sa se chinuie atat. Nici nu stiu cum sa te incurajez , si ce sa-ti spun ...sunt alaturi de tine si poti sa ni te confesezi de cate ori simti nevoia. Imi pare rau ca si relatia cu sotul tau incepe sa fie afectata din cauza problemelor...tot ce pot sa-ti spun este sa incerci sa fi cat de tare poti si sa ia incredere ca intr-o zi toate astea vor fi doar niste amintiri urate, si ca dupa fiecare furtuna iese soarele [pup][pup][pup][pup] si ai grija de tine Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lavi02 [pup] felicitari pentru sarcina [pk][pk][pk][pk][pk] sa te ajute DD sa ai o sarcina usoara si dusa la termen fara probleme cu bb sanatos chiar daca ai mentionat sa nu te trecem in listuta, eu te-am trecut in titlu [:D] sa ne mai dai si noua aspirantelor o speranta si sa ne mai ridici moralul ca stam cam prost la acest capitol P.S. nu uita sa ne lasi multi pupici de molipsire [pup][pup][pup] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/31ba3b"]GRAFIC[/url] Anul acesta ajuta-ma Doamne [ruga] sa fiu [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, ati incercat cumva sa mergeti la alte banci si sa incercati sa faceti refinantare in euro? Asta merge doar daca suma creditului nu este foarte mare ca sa va puteti incadra cu rata. Noi avem o garsoniera cumparata pe credit in euro si am stabilit ca daca nu mai putem sa platim, sa o vindem si sa rambursam creditul. Ori ne-am muta cu ai mei (desi nu ne intelegem extraordinar, oricat las de la mine), ori inchiriem (ar fi mai ieftin). Te inteleg foarte bine, sunt cam in aceeasi situatie, doar ca am avut noroc cu niste plati compensatorii de la fostul loc de munca (bani care se duc pe rate). Nu mai asculta ce zic rudele, oricum vor zice, indiferent ce veti face voi...dupa cruce de marmura, vine garduletul in jurul mormantului, casuta din aceea de pus lumanari si tot asa...din pacate unii vad respectul pentru persoana decedata doar prin asemenea gesturi...eu cred ca respectul i-a fost aratat in timpul vietii, iar dupa moarte, e mai importanta o lumanare aprinsa si o pomana facuta unei persoane care chiar are nevoie. Nici eu nu renunt la proiectul bebe, chiar daca stam prost cu banii...pentru ca lucrurile se rezolva mai devreme sau mai tarziu, intr-un fel sau in altul...dar fertilitatea n-o mai recuperezi...nu mai vorbi despre problemele astea cu sotul tau sau limiteaza cat poti...e clar ca e si el foarte stresat...si discutiile, daca nu duc la o rezolvare, doar adauga stres... Te inteleg foarte bine! Sunt alaturi de tine! Noua ne poti povesti totul, nu te judecam si suntem alaturi de tine! Va fi bine si pentru noi, Lore[pup]! ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lorena_86 i-mi pare asa de rau pentru tine, ai atatea probleme si parca nu se mai termina, ce-i doare pe altii grija de tine si de banii vostri astea-s problemele oricarei familii, asa nervi i-mi fac aceste pesoane care nu-si pot rezolva viata lor de grijile ce le poarta la altii, i-mi vine sa-i [haibat][haibat][haibat] incerca sa fii optimista si descarca-te la noi asa poate te vei simti mai usurata, i-ti dam voie sa scrii si un capitol intreg singura[:D] doar sa ne spui ca te simti bine [pup][pup][pup] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/31ba3b"]GRAFIC[/url] Anul acesta ajuta-ma Doamne [ruga] sa fiu [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un pupic ptr Lore [pup] Of Lore, hai ca o sa fie bine, mai avem si zile rele dar sa nu ne pierdem credinta. Alex de cand vreau sa te intreb: tu la celelalte sarcini erai sub tratament? ca nu mai retin, imi cer scuze. YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot www.fertilityfriend.com/home/2ba005/ Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt urari! [grup] Va las multi pupici de molipsire, cati vreti voi! [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta!!! Lorena, bafta multa in rezolvarea problemelor! [pup] Nu iti ajuta la nimic sa clachezi, tine-te tare sa gasiti o solutie. Si nu uita sa faci echipa cu sotul, asta conteaza foarte mai mult!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ylari, nu eram sub tratament la cele 2 sarcini. Am aflat de mutatii dupa ce am pierdut a 2-a sarcina. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...