Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani(713)Felicitari lavi02!!!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui xdidi
miky nici eu nu ovulez cu ovarul stang si am andometrioza si am vb cu mai multe fete cu endo si ziceau ca stangul a fost mult mai afectat decat dreptul...o fi ceva cu partea stanga in endometrioza asta, abia astept sa vad cu ce ovulez luna asta[:D]...acum numai sa vina... mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Xdidi in ce zi esti astazi? parca ai spus dar nu mai stiu, poate nu mai vine menstra si o sa fie cu ochisori, asa de mult am prins curaj cand am auzit-o pe prietena mea ca a ramas insarcinata stiind ca are ov polichistice si mai ales ca anul trecut am mai facut 6 luni stimulare tot cu ovamit si nu a avut ovulatie de loc, asa ca ....sa nu ne pierdem speranta. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 249
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui dana0000
Miky sper sa fie bine prietena ta! Sa ne spui si noua ce face,e bine ca inveti din experientele altora. Si eu am patit la fel de la ob-uri,mi-a venit la mare si m-a tinut 3 zile,in a 4a doar putin a mai curs.Poate e de la apa de mare,s-a eliminat mai repede ce era de eliminat. Simona nu am stiut ca ai deja un bebelus,e bine ca ai dus o sarcina la capat si probabil vei ramane din nou si va fi bine. Ylari si Bob voi ati mai ramas in cursa[olala][olala][olala]Asteptam[pup]
Hai ca la apa de la mare nu m-am gandit[:D] ai dreptate poate sa fie si din cauza asta. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miky82, ob-urile nu iti modifica in niciun fel mentruatia. Eu numai un asemenea tip de tampon folosesc de peste 10 ani si nu am avut probleme. Evident ca apa mai rece si, mai ales soarele, a facut sa ti se modifice timpul menstrei. Soarele are o influenta foarte mare asupra activitatii hormonale si fluzului sanguin, de aceea in primul trimestru de sarcina nu ai voie sa te expui direct la razele solare. Betercy, pana la urma ce ai facut? Ai scapat de acel lichid? S-a stabilit de unde provenea? cam cate zile te-au mai lasat "sa-ti vezi de cap", adica nu s-a intervenit pentru chiuretaj, pentru ca inteleg ca nu ai ajuns la chiuretaj. Sincera sa fiu eu chiar nu vreu sa mai ajung la un asemenea episod. Aproape ca nu ma mai supara pierderea sarcinii, stiu ca nu era o sarcina ok, dar sa ma chiuretez din nou chiar nu mai suport, nu neaparat fizic, ci mai mult psihic. Sper din tot sufletul sa se elimine de la sine tot ce a mai ramas pe acolo, iar B-HCG-ul sa fie foarte mic, in scadere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miky, mi s-a intamplat si mie de 2 ori sa ma prinda Cm la mare. Prima oara m-a tinut foarte putin, vreo 2 zile jumatate si alta data vreo 4 zile cu totul. Cred ca de la schimbarea de mediu se intampla modificarile. Sunt fiarta de nerabdare si am decis ca maine dimineata sa fac testul clearblue. Si eu cred ca va fi concludent, practic as fi in z29 si doctorul mi-a zis ca ovulatia ar fi avut loc in z14-15. Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara fetelor,[flo] ies si eu la raport , azi z 30, si incep sa am unele simptome sani tensionati si usoare dureri de burta...eu inca sper sa nu fie uratii...dar mai stau cu testarea pana in weekend macar.ultima luna am avut cm la 32 zile , dar anterior lui la 42 zile... o seara frumoasa in curand [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor mi s-a spulberat si ultima mea speranta....sunt la pamant, sunt distrusa, nu stiu cu ce putere am sa pot trece iar peste asta.....asa de tare ma doare [q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q] a inceput spotingul[q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai Lorena, mai ai o sansa...la mine incepe sa vina ca lumea. Am fost plecata la interviu si am vazut ce ai mai scris...Imi pare rau pentru tristetea vorbelor tale, dar eu as privi din alta perspectiva: gandeste-te cat ai acumulat, in ciuda situatiei cu parintii, gandeste-te ca ai facut o facultate, ca ai invatat, ca ai lucrat si ca vei lucra intr-un domeniu extraordinar (e adevarat ca in alta tara, ca aici nu prea ai loc). Esti un om serios, cinstit, cu capul pe umeri (ma gandesc la ce povesteai, ca iti ajuti fostii colegi de la laborator cand au nevoie, desi nu mai lucrezi acolo). Ai un sot pe care il iubesti si care te iubeste! Gandeste-te la ce ai, multumeste pentru ce ai, fie ele si rate...Lucrurile astea se vor rezolva, chiar daca mai greu, chiar daca mai dureaza. Bucura-te ca tu si sotul sunteti sanatosi. Va veni si bebe, poate asteapta si el mici rezolvari in viata voastra ca sa aterizeze...Stii cum e: lucrurile rele vin la gramada, la fel si cele bune. Sa asteptam cuminti lucrurile bune! Suntem langa tine![invazie] ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alex, mi-au data lacrimile la ce ai spus oricum a fost o zi inundata in lacrimi pt mine.... ai reusit sa-mi ridici moralul si sa ma faci sa fiu putin mandra de ce am realizat si de persoana mea.... ma gandeam acum la foste colege din generala (am facut scoala generala la tara), dintr-o clasa intreaga doar 3 am facult liceu si doi facultate (printre care si eu) la capitolul asta pot zice ca am avut noroc celalalte colege s-au maritat, au copii la scoala si muncesc la camp....sau pe unde apuca sotul este un om minunat, daca l-ati cunoaste i-ati da nota 10 ma iubeste neconditionat, la fel si eu.... o sa incerc sa nu ma las, sa lup in continuare ca trebuie s-o scoatem noi cumva la capat offff ce m-as face eu fara voi va pupic ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore, cand am citit ce ai scris tu, ca ti-au dat lacrimile cand ai citit ce am scris...mi-au dat si mie...vezi, ai acumulat mult, ai evoluat doar prin fortele tale si asta e extrem de important! Trebuie sa fii si mai mandra, foarte mandra! Iti mai spun ceva: eu am crescut langa parinti, dar intotdeauna m-au facut sa simt ca nu e OK cam nimic din ce fac...cand eram mica si in adolescenta luam lucrurile ca atare, ma mai gandeam ca au dreptate sau imi vedeam de ale mele...si acum e la fel, nimic din ce fac eu sau sotul meu nu este bine, doar ce fac altii e bine...asa ca, inainte sa mai spuna ceva, le spun eu: "da, stiu, nu e bine asa...dar asa am vrut noi...ca asta e ideea, sa faci in viata propriile alegeri, sa faci cum crezi, nu sa regreti ca ai facut ce ti-au dictat altii...". Eu i-am iertat, poate chiar i-am inteles, imi dau seama ca nu prea au stiut ei cum sa procedeze cu copilul (adica eu)...nu are rost sa deschid discutii acum, ca sa regret ulterior ca le-am zis una sau alta...ii iau asa cum sunt... De exemplu, ei nu mi-au zis sau aratat niciodata ca isi doresc un nepot...admiram copiii altora dar nu vorbim niciodata de faptul ca ne dorim copii...Deci problemele sunt de mai multe feluri, si poate chiar daca ai fi trait cu ambii parinti sau aproape de mama ta, ar fi fost la fel... ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...