Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani(713)Felicitari lavi02!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 249
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fetelor o sa ma credeti nebuna....nu ca nu as fi[:D][bang] am luat doua betigase de urechi si m-am verificat cu ele....doar secretie alb incolor spre galbui .... si le-am bagat destul de adanc.....nici urma de spoting dar tot mai astept offf cum imi fac speranti si apoi poate o sa fiu iar dezamagita o caut cu lumanarea aprinsa..... ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, iarta-ma ca te iau asa din scurt dar am uitat cum se numeste analiza aia pe care mi-ai tot spus tu sa o fac daca nu raman insarcinata sau pierd sarcinile. Am o prietena tare draga care trece prin asa ceva iar eu am un mare lapsus. Nimeni nu i-a recomandat analiza asta, stiu ca se termina in "cistena" In rest va pup pe toate, mai intru si va mai citesc si va tin pumnii la toate. Sper sa va port noroc [flo] O sa ma uit sa vad rezultatele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam observ pe aici , din nou , o stare de tristete , dar in cel mult o saptamana incepem iar sa prestam , apoi iar ne inchipuim gravide [:D] Trebuie sa fim tari pentru a ni se indeplini visul...eu de cand am primit un telefon prin care eram informata ca am primit tratamentul sotului parca am prins viata , sunt foarte bine sipusa si plina de speranta...si nu neaparat pentru ca visez la o sarcina obtinuta natural cat la reusita inseminarii ce vreau sa o fac in decembrie...imi pun mari sperante ca voi reusi din prima si de 01.01.2012 sa aflu ca am [bibe] in burtica. Cred ca v-am cam ametit dar azi ma simt bine si visez departe [:D][alcool] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, ma bucur ca esti mai bine cu moralul. Aseara ma uitam la Anatomia lui Grey, stateam linistita in pat si am inceput sa simt un nod in gat...nu am vazut nicmi ciudat la TV care sa imi faca sila si oricum eu nu am probleme sa vad operatii, sange, etc...am stat asa pana la finalul filmului si cand am ajuns la baie am inceput sa vomit. Eu vomit foarte rar, o data la cativa ani, exceptand sarcina...e adevarat ca am mai vomitat lunile trecute desi nu eram gravida, nu stiu ce se intamplase atunci...dar acum senzatia era grava de tot... Am bagat test dimineata, First Response si e negativ. Spottingul e de ieri putin mai rosu, dar e extrem de putin si se vede doar pe servetel. Spottingul a aparut luni seara, de obicei dureaza maximum 3 zile...ce sa mai inteleg? ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
fetelor o sa ma credeti nebuna....nu ca nu as fi[:D][bang] am luat doua betigase de urechi si m-am verificat cu ele....doar secretie alb incolor spre galbui .... si le-am bagat destul de adanc.....nici urma de spoting dar tot mai astept offf cum imi fac speranti si apoi poate o sa fiu iar dezamagita o caut cu lumanarea aprinsa..... ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Stai linistita Lorena ca toate avem faze cand parca nu suntem chiar normale...eu zic ca e normal pentru ca ne dorim tare un bebe...deci nu esti nebuna [:D] Si pana la urma ce faci?test sau nu?[:D]M-ai facut acum si pe mine nerabdatoare [olala] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore, eu cand am ramas insarcinata ziceai ca sunt Sahara, asa de uscata eram. Nu e deci o regula. Ba mai mult contrar celor sustinute asa am fost pana de curand, am terminat trei sferuri dintr-o sticla de lubrifiant. Nu o lua ca regula generala si nici nu mai analiza fiecare stare. Fa testul ala maine dimineata si da-ne de veste. Doamne ajuta sa fie cu ochisori. Iar daca nu e luna asta cu siguranta e urmatoarea pentru ca va fi, sa nu ai dubii. Uite, se zbate si asta mic din burtica semn ca am dreptate iar el sta cumintel de obicei[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

matzi, pup[pup] cred ca e vb de homocisteina dar eu m-am referit doar strict daca se pierde sarcina.... daca nu ramane sunt alte investigatii gen: hsg, hormonale, spermograma, chlamidia si bineinteles eco sau apoi daca e totul in regula se poate face histerocopie.... ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MeAlex, eu am ovulat mai tarziu si am ramas insarcinata mai tarziu. Nici macar testele de sange nu au aratat ca sunt gravida cu o zi inainte sa trebuiasca sa-mi vina. Uneori se pozitiveaza mai tarziu dar contrar celor spuse de doctorita mea dupa test negativ si analiza de sange negativa eu la cateva zile am mai luat un test de sarcina, aveam stari de greata ca si tine si ameteli si uite, facem maine 19 saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...