Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani(713)Felicitari lavi02!!!


Recommended Posts

Buna fetele Si eu va citesc dar nu ma pot declara optimista in aceasta perioada si asa ca..... nu pot nici macar sa va incurajez, ar fi mult prea fals si cele care cat de cat mi-ati citit postarile, stiti ca eu tin cu tarie la ideile mele. Declar si Z2 Va pup pe toate Ancuta ,cu voia Universului, in cel mai scurt timp dau viata unei minuni!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 249
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui dana0000
Fetelor am nevoie de un sfat. Am primit in scris rezultatul la ecografia transvaginala de sapt trecuta la 12zile dupa CM: Uter in pozitie intermediara: 5,70/3,20 cm. Structura omogena. Miometru omogen. Endometru: 5,2 mm, trilamelar. Ovar stang: 2,64/2,27 cm, aspect ecografic microchistic Ovar drept: 2,81/2,87 cm, aspect ecografic normal, cu foliculi prezenti dispusi aleator, din care unul de 1,38/1,45 cm Lungimea colului: 2,25 cm. Fara lichid in Douglas. Ce ma supara pe mine e pozitia intermediara a uterului...cum ar trebui sa fie? Suna stupid stiu dar totusi e normal? Restul problemelor le stiu...in speta polichisturile. Pup[pup]
Pozitiile uterului, asa cum le stiam eu: AVF(anteversoflexie)- majoritatea femeilor, RVF(retroversoflexie) si pozitie intermediara -forma de mijloc a celor doua(mai rar intalnit). Stai linistita, e oarecum normal. Bebe nu se plange de aceasta pozitie, doar ca nu e inca hotarat sa apara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Fetelor, care dintre voi povestea ca a fost Dacia Medical Center? Dureaza mult cu programarile? Vreau sa fac histerosopie si poate ceva analize, ultimele sunt facute in aprilie. O sa merg si la un urolog ca am vazut ca au. Eu am probleme cu infectii urinare repetate, se pare ca ar fi cauzate de niste chisturi pe rinichi, dar vreau si o alta opinie. Ultimele hormonale au fost facute anul trecut, as face si AMH sa vedem ce si cum...nu stiu ce as mai putea face. Sotul e verificat deja si e OK[:D]. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Programarile dureaza de regula, 1-2 sapt. Medicul meu este Cezara Bucur, iar urologul in cauza este sotul dansei - Mihai Bucur.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lauricea2002
Citat:
citat din mesajul lui dana0000
Fetelor am nevoie de un sfat. Am primit in scris rezultatul la ecografia transvaginala de sapt trecuta la 12zile dupa CM: Uter in pozitie intermediara: 5,70/3,20 cm. Structura omogena. Miometru omogen. Endometru: 5,2 mm, trilamelar. Ovar stang: 2,64/2,27 cm, aspect ecografic microchistic Ovar drept: 2,81/2,87 cm, aspect ecografic normal, cu foliculi prezenti dispusi aleator, din care unul de 1,38/1,45 cm Lungimea colului: 2,25 cm. Fara lichid in Douglas. Ce ma supara pe mine e pozitia intermediara a uterului...cum ar trebui sa fie? Suna stupid stiu dar totusi e normal? Restul problemelor le stiu...in speta polichisturile. Pup[pup]
Pozitiile uterului, asa cum le stiam eu: AVF(anteversoflexie)- majoritatea femeilor, RVF(retroversoflexie) si pozitie intermediara -forma de mijloc a celor doua(mai rar intalnit). Stai linistita, e oarecum normal. Bebe nu se plange de aceasta pozitie, doar ca nu e inca hotarat sa apara.
Multumesc pt info,e ok Cezara Bucur? Eu am ezitat sa merg la ea cand mi-a recomandat-o o colega. M-am temut ca e prea aglomerata sa isi dea interesul... [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unde ati disparut fetelor? La meci? ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu recunosc [:I] la meci [:D] cu niste vin si prajiturele. [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heloo. Ce faceti? Eu prin ocna sibiului, super fain, am vb cu lore poate ne vedem maine si sarbatorim ceva.Abia azi am simtit ca e bine si pt mine, adica ca ma simt bine. Va pup pe toate recunosc ca nu am citit din urma dar compensez cand ajung acasa. Fetelor e cel mai frumos concediu care l-am avut vreodata sotul la orice imi zice daca vrei tu! Vad ca nu vrea sa ma supere nici pe masa nu prea o suna. Mai multe detalii saptamana viitoare dar daca puteam sa raman insarcinata acum sigur ramaneam, dar cu suparare va spun caastept rusii dar sper sa nu imi strice concediu. va pupic si maine astept o veste mare de la lore.[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, e adevarat ca e aglomerata. Se asteapta la ea uneori si cate 2h-2 h 1/2 peste ora programarii, insa nu e vina ei. Facand FIV si IA, programul si-l organizeaza oarecum in functie de paciente, de perioadele menstruale ale acestora. Nu te poate refuza daca orarul ii este foarte incarcat, iar tu suni pentru ziua Z a monitorizarii, sau pentru probleme mai deosebite aparute intre timp. Si pe mine m-a deranjat asta initial, dar avand nevoie sa ma primeasca intr-o anumita zi si ora, nestabilita initial, probabil ca am decalat si eu altcuiva programarea. Mi se pare ca stie ce face, si-n plus e umana. Am incredere in ea, insa asa cum e deja cunoscut, daca nu esti pe aceeasi lungime de unda cu medicul tau, mai bine-l schimbi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HAI ROMANIA!!! gabitza, nu te supii pe mine, stiu eu ca tot cu Romania tii, nu? fetelor, nu am rezistat si am mai facut un test....dupa 5-6 ore de nepipi si tot negativ, m-am cam dezumflat de tot....cred ca nu e nici luna asta va pupic pe toate ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam sa mai bag maine un test, am un First Response...dar cred ca renunt, spottingul a devenit un mic mai rosu... Fetelor, aveti mare grija la atat dentara: e foarte periculoasa,,,tocmai mi-am rupt un coltisor de masea care era plombata...deeeeci, inca ceva de reparat...parca as zice ca toate merg prost, dar nu vreau sa zic asta[:D], ca cine stie ce o mai veni... Mihaela, ma bucur pentru voi! Relaxeaza-te ca efectul se poate vedea si mai tarziu, efectele asupra corpului raman mai multe luni[:)]. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...