Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Albinute & bondari de mar-apr ' 07 (3)


Recommended Posts

am vrut de ieri sa scriu, dar surpraiz .... catelusul meu de 2 luni mi-a ros cablul de alimentare la laptop [bang].M-am dus sa-mi cumpar altul si iarasi surpraiz.... 150 lei!!!! Sa inebunesc, nu alta! Noroc de vanzator ca mi-a sus ca daca acumulatorul este bun este suficient sa inlocuiesc portiunea de cablu roasa.Si iaca ashe am scapat cu 1,5 lei (cat m-a costat 1 m e cablu) In alta ordine de idei, voiam mai mult sa va intreb, ce sa cumpar cadou finutzului meu care implineste astazi 5 ani. Eu daca am fete, nu prea le am cu cadourile pentru baietei! M-am gandit la un avion cu telecomanda, sper sa-i placa! La haine nu ma bag caci stiu ca si maica-sa are probleme cu ce cumpara. De fapt si Caterina face mofturi si prefer sa merg cu ea sa-i cumpar ce-i place ca sa nu stau cu ele in dulap. Iar la pantofi sau cizme daca nu au toc, cat de mic sa fie, adica sa nu aiba talpa plata ca la ghete, nu am nici o sansa sa le incalte! Caciulile sa nu se lege sub barba, iar la pantaloni, rochite sarafane sa aiba buzunare si sa fie mov sau rosii, alea de blugi nu-i plac, iar cioarapeii sa fie musai rosii, roz, mov, albi.... Acum vrea bluza si pantaloni verzi, ca deh, e indragostita de Peter Pan pana peste cap, si saruta chiar si ecranul cand se uita la desene[:-)))] Ok, voi nu stiti, da? Asta e secretul nostru, si nu trebuie sa-l stie nici tata![:D] Parca am vazut niste aparitii noi, parca a scris si cumatra Jo si Kitty! Citesc si revin.... fitzoasele mamei : Caterina 22.03.2007 si Andra 20.11.1995
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Chiar ca s-a animat stupul putintel si ma bucur tare ! Kitty ma bucur sa citesc noutati despre Giulia si Raul. Chiar imi era dor de postarile tale ! Biky, greu cu cadourile astea la baietei. Eu , de exemplu,am un nepotel de 6 ani innebunit dupa dinozauri asa ca orice cadou cu dinozauri este binevenit. Am observat ca acum incep sa le placa lego-urile ... Alte idei nu imi vin. Ti-as mai spune de bakugani si gormiti, dar mie personal nu imi plac absolut deloc. Anastasia e ok, are si ea 104 cm si ,sper, 15 kg. Merge bine pe role, pe bicicleta( dar inca nu vrea sa renunte la rotile ajutatoare), merge la inot cu placere, si este extrem de capoasa .Nu exceleaza nici la pictat, nici la invatat poezii sau cantecele insa il iubeste mult pe frate-su si sta mult timp cu el ( il impopotoneaza , ii "citeste ", il machiaza...) Va urez un weekend placut Andreea, mamica de albinuta Anastasia si ursulet Toma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow, cumatra Jo nu s-a intalnit cu Kitty [:D].... deci nici o poza, nici o barfa, nashpa taaaaareeee.... Si, Kitiloaso, nu te mai lua de mine cu Rucaru' ca nu am fost io di vina, da? N-o vrut sotul, ca trebuia sa facem 750 km in 2 zile cu un copil mic.... Si el e mai, nestiutor, asa, cu forumul, cu intalneli si nu prea ii suradea ideea ca el nu stie cine sunteti, si ca il iau ca bona ca eu sa stau la taifas cu voi....ei, si cam avea dreptate, aici! Si pentru ca tot ne luasem liber, am lasat copilul la socri si am plecat doar noi 2 la Vatra Dornei, 5 zile, pentru relaxare!!!! Dar, nu va spun ce suuuuper a fost![:D] De aliana si crissteo, cu scuzele de rigoare, nu prea imi amintesc, dar sa va traiasca copilasii si ma bucur ca mai treceti pe aici, ca de multe ori ma intreb ce-or face fetele alea care scriau pe la inceputuri? Daca sunt bine, daca le sunt sanatosi copilasii si de ce nu mai dat un semn de viata! De ddana parca imi amintesc ceva-ceva .... nu cumva erai prezenta pe chat, in vremurile alea mai de mult [:-)))] cand vorbeam de morcovi tineri, gaini batrane, barfeam soacrele, cateodata sotii? Moaamaaaaa ce vremuri! Mady - io is batrana maica, crezi ca mai stiu care e contu' , parola, eu voiam asa, derect....un link...pac poza kitty - bai, ce trece timpul, parca mai ieri povesteai de primele zile de scoala ale lui Raul, si acum te lauzi cu un adolescent de 1,70 [alcool] . Are pretena?[:)][:)] Andra are tot 1.70 m, e in clasa a X-a si are si un prieten de anul trecut! sa vaza ochiu meu cat tine pretenia asta[:D] ptiu.... mi-am adus aminte de Andra noastra din stup ... ralualexandrei nu mai zice nik de Edy? Am vazut-o ca e mai activa pe forumul cu adolescentii, dar din pacate, eu nu prea scriu acolo! Siuta - vad ca si Anastasia e micuta ca si Caterina mea, dar sa mearga a mea singura pe role? nici vorba! ntz, ntz, ntz ma mananca invidia! Nici cu tricicleta nu exceleaza, daramite sa mearga pe bicicleta cu roti ajutatoare.... fitzoasele mamei : Caterina 22.03.2007 si Andra 20.11.1995
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Biky ia GEOMAG copilului, sunt "supere" si sunt creative si de preturi diferite, poti sa te orientezi. Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007 [url="http://community.webshots.com/album/560166035BoiMKI"]Poze[/url] [url="http://www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=76030397"]my idea of heaven[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce-s alea GEOMAG, draga? Eu, nu stiu de astea[:D] Am cumparat seturi de alea de cartonase, scriere si matematica, pentru copii intre 4-7 ani, pe care le completezi cu o carioca si apoi le poti sterge si refolosi (a zis tzuna ca ca sunt faine si asa este) costa 13,5 lei setul. acum plec dupa avion cu telecomanda, dar sa-mi zici care e treaba cu GEOMAG-ul ca sa stiu si eu....poate ii cumpar Caterinei fitzoasele mamei : Caterina 22.03.2007 si Andra 20.11.1995
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara, buna seara!!! acasaaaa! am ajuns acasa la mineeee! ce frumos e cand vin si revin fetele in stup. asa ... asa. va pup! [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2009/01/emma-este-iubire.html"]A fost o data o printesa ... Emma![/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=135286"]Bazar - Bogdan are nevoie de noi![/url] Ioana mamica lui Matei Stefan [bonjovi] 12.03.2007 Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kitty chestiile alea geomag se construiesc ?k am vazut pe site si cred ca i-ar placea lui razvi ceva cu masini...si as lua spre testare ca asa aflu daca le place si la nepoti si asa stiu ce sa le iau cadou de craciun [:D] Mami de [url="http://lb5f.lilypie.com/Jwf0p3.png"]Razvan[/url] si [url="http://lb1f.lilypie.com/TR44p3.png"]Rares[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ziua finutzului, pana la urma, i-am cumparat un elicopter cu telecomanda, de care a fost foarte incantat! Nu s-a jucat prea mult cu el, caci nu a incaput de aia mari si batrani..."stai, mah, Andrei sa-ti arat eu cum se face"[:D] pana s-a descarcat, l-am incarcat, apoi iar l-a incercat copilu' si iar cei mari se intreceau in pilotaj, sub pretextul ca ei nu au avut asa ceva cand erau mici! Asta e... Mady - l-am vazut frumuselul de Rares, ce-i drept mai mult dormind, dar scumpel foc, pupa-l-as pe gropita din barbita! Pe cand fetita????/[:D] Cumatra Jo - bine ai revenit din calatoriile tale! Cand mai pleci si unde? Iar Matei ce face? De el nu prea mi-ai zis nik! Kitty - gata, am dat cautare pe gogu si am vazut ce e cu geomag-ul... cam scump dom'le, dar poate ca merita! Am sa studiez mai atent problema! fitzoasele mamei : Caterina 22.03.2007 si Andra 20.11.1995
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza....[cafea]???

 

biky mie gata,nu imi mai trebuie...imi ajung 2 baietii!!!

 

imi este un dor cumplit de mama,noaptea cand ma trezesc sa il alaptez pe rares adorm f greu,gandul imi zboara numai la ea,in fiecare dimineata am senzatia ca trebuie sa apara,sa intre pe usa...f greu [q]

 

 

 

Mami de Razvan si Rares

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...