Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Albinute & bondari de mar-apr ' 07 (3)


Recommended Posts

buna dimineata! [cafea]

 

madiid="red"> [pup]

 

bikyid="red"> cum n-am zis de matei? am zis ... merge la karate, face engleza, ii place la gradi. urmeaza sa-l ducem la pian ca ne-a inebunit cat de mult isi doreste el.

in rest ... noutati ... azi stam acasa. poate si maine. este putin virusat, ragusit, ii sclipesc ochii.

asa ca mi-am luat si eu un concediu neprogramat dar binevenit si stam acasa.

si spal perdelele si geamurile [8D]. ma pregatesc de Craciun!! [pk]

 

tzunaid="red"> cum e sara?

 

martaid="red"> cum stai bre cu reumatismul? [:-@]

 

sa aveti o zi frumoasa.

 

A fost o data o printesa ... Emma!id="purple">

Bazar - Bogdan are nevoie de noi!id="red">

Ioana mamica lui Matei Stefan [bonjovi] 12.03.2007

Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!id="red">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna Bicky raman in continuare cu dorinta de incuscrire...dar sa nu faci si cu Caterina ca si cu Andra...sa vezi cat tzine...lasa bre tineretea cu ale ei.Sanatate multa iti doresc.Nu am mess am skype dar il pun pe sot sa instaleze mess-ul pt tine.[pup] Ioana stau ca toamna...cu unguente...o sa vezi si tu cand ajungi la 40 cum e [:D]...e boala de care nu scapi...[pup] Mateiasu sa treaca raguseala Madi [pup][pup]...ai grija de tine si de baieti...ai doua comori aici pentru care trebuie sa-ti pastreaza zambetul pe buze si optimismul.nu as vrea sa fiu in pielea ta. Aliana [pup]...ma bucur ca ai scris...sper sa nu te opresti doar la acel mesaj.Cum e in concediu?Ce mai face Rayan? E fericit ca e cu mami?...cand voi avea timp o sa va scriu mai multe despre "vorbele de duh ale lui Victor". Ddana si pe tine si pe Coolutz va tin minte duamna profesoara.Colutz are un Andrei care semana muult cu Victor al meu si cu Adrian al Elenei.2006 din Fagaras...chiar faceam glume cu postasul prin 2007-2008....memoria mea elefantica inca nu-mi face surprize...desi de la o varstaaa....[:D] Kitty...ai cumparat pantofi cu toc si margele Giuliei? Roxanici nu mai fi necajita....orice ar fi ...va trece...[pup] Tzuna ce mai fac fetele?De ce sa o diversifici frate pe Sara?Vic avea 8kg la 5 luni si dr tragea de mine sa-l diverdific...si m-a mancat in cursul noptii si am inceput diversificarea in luna a 6a ...dupa 2 luni copilul meu dadea in diaree si nu stiam de la ce...asa am intrerupt diversificarea si dupa 7 zile de regim am luat-o de la capat si nu am mai avut probleme.Nu grabi fata,ii merge prea bine la san ca sa o zapacesti acum la burtica cu alimentele astea care sunt oricum numai naturale NU. [pup] Despre noi doua vorbe si un cuvant Claudia mai are putin si face anul...e frumoasa,capoasa,curioasa si kamikaze.A fost bolnava tare in sept..acum are o alergie si tre sa ii fac analize sa vad la ce ca in alimentatia ei nu am schimbat nimic pt ca dupa sept am luat-o de la capat cu diversificarea si nu am bagat totul.Nu suporta sosete,caciuli sau haine groase...si e mare chin cand iesim afara...apoi e furata de peisaj si pot sa o echipez cum trebuie...toata toamna am adunat sosetele si beretele aruncate de ea pe jos. Victor...e super super baiatul mamei.Totul trebuie sa-l faca cu mama...si tata are loc in viata lui cand e mama ocupata.E foarte sensibil (am fost cu metroul acum 3 sapt si a vazut pentru prima data copii cersind.Mi-a zis ca e foarte trist pentru ca sunt copii care nu au ce manca.Ne-am lansat intr-o discutie si am uitat sa coboram [:)]..asa am prelungit calatoria si discutia), voluntar (vrea sa faca multe lucruri care nu sunt pentru varsat lui fara sa-l ajutam) si inimos.Sambata am fost la plantat de copacei intr-o zona pe langa Ploiesti impreuna cu gradinita si fundatia "mai mult verde".A fost super incantat si repeta pe drum spre casa"am plantat stejar"...ca sa nu uite ce copaci a plantat si sa-i spuna si lui tati (care a fost in team-building din pacate).Se joaca frumos cu Claudia dar are si momente cand ne cere sa inchidem usa la uan din camere,sa o luam pe Didi cu noi si sa-l lasam sa se joace singur.Am mare incredere in el sa-l las cu Claudia pt ca ca e foarte atent sa nu pateasca sora sa ceva. Eu...[q] am facut mastita wekend-ul trecut,am jelit,am pus varza...si tot am ajuns la oxacilina...de la asta cred ca au aparut si bubitele CLaudiei...ma tem sa nu fie alergica la peniciline [bang]. cam atat pentru azi ca manza a dormit prost cu ssupt la 1-2 ore si la 7.30 s-a trezit ca a venit frasu sa ne pupe de "la revedere"..acm trage de usile de la un dulap si ma tem sa nu se loveasca pt ca e obosita...in plus vrea sa mute o masina de a lui Vic destul de greuta de altfel,de pe dulap jos si invers..si nu stiu cat o vor tzine balamalele sa nu cada...inca nu merge singura si nici de vorbit nu prea vorbeste...dar e mai bine asa...ca numai am loc de VIc...daca incepe si ea...sa te tzi nene. O zi si o saptamana de exceptie.[pup][flo] Marta mamica fericita de Victor Mihai (12.03.2007) si Claudia-Elena (16.11.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scuzati greselile...am culcat fata,am gata mancarea si amu mer sa ma intind o tzara...duamna BIcky...ai cont pe FB,nu?...am acceptul unei doamne cu numele tau nascuta pe 06.06...tu esti? zi sa nu fac vreo gafa...daca da..atunci ai acces la pozele cu copiii mei si asa o poti vedea si pe Claudia. in seara asta mai pun poze proaspete cu manjii mei. va pupez....si, daca vreti sa stie lumea de voi,de copiii si barbatii vostrii ,atunci scrieti aici...nu va asteptati sa ghicim in stele...daca nu...se la vi (romanes nu in franceza [:D] )....viata e plina de surprize si neprevazut,copiii ne fura tot timpul si doar cine vrea sa faca parte dintr-un grup scrie si se regaseste in acel grup....nu va suparati pe mine,da?...asa mi-o venit...ca de unde sa sti elumea ce probleme am eu daca nu le spun sau ce bucurii sau nevoi...asteptam scrisorile dumneavoastra pe adresa redactiei [:)]........[pup][flo] Marta mamica fericita de Victor Mihai (12.03.2007) si Claudia-Elena (16.11.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Martutza nu doresc nimanui sa simta ce simt eu...iur ca cateodata nu imi vine sa cred,ma buseste plansul...daca nu as fi avut copiii as fi fost in depresie demult,asa cum e sora mea cea mica...ea a plecat din tara anul trecut in iunie,iar in iulie am aflat ca mama e bolnava si a muncit mititica acolo,ca sa ne trimita banii sa avem grija de mama,sa se faca bine si cand am chemat-o sa vina,nu a mai gasit-o pe mama...nu a prins-o in viata macar sa ii spuna ca o iubeste,nu a mai putut saraca mama,s-a chinuit....iar sora mea cea mica a plecat inapoi ca nu a avut de ales,dar e in depresie,acum vine in noiembrie acasa sa vedem daca doar in vacanta sau ramane de tot...plecase la cealalta sora a mea,pt ca mama nu mai avea banii sa o tina in facultate,nu stiu daca v-am zis dar noi suntem 5 frati...[q][q][q]

 

Imi pare tare rau k ma destainuiesc aici...iertati-ma va rog!

 

 

 

Mami de Razvan si Rares

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! [cit] Azi dau eu cafeaua! Mady [flo], stiu ca e usor de vorbit, dar trebuie sa fii tare pentru copiii tai, stiu ca de acolo unde e mama ta e mandra de tine! Geomagul e de construit, Giulia face tot felul, de la ochelari si coliere la casute si castele. De fapt ea l-a mostenit de la Raul, care s-a jucat foarte mult cu el. Poate ma invrednicesc si pozez niste creatii de-ale ei. Martutza imi plac activitatile tale si copiii sunt foarte frumosi amandoi, eu ii vad pe FB. Siuta pup Anastasia capoasa [pk] Crissteo ai putea sa pui si tu niste poze, sa si noi baietii! Joo sa ne rezervi bilete la concertele de pian ale lui Patei. [:D] Ddana sper ca ti-au spus baietii ca ne-am intalnit la piscina, sarea Dragos intr-o veselie [olala]. N-am prea avut timp sa socializam ca eu eram cu 8 copii de data asta. Giulia n-a servit, ca e tusitoare. Noi in continuare cu muuulte activitati, dar uite, incerc sa bazai si pe aici. Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007 [url="http://community.webshots.com/album/560166035BoiMKI"]Poze[/url] [url="http://www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=76030397"]my idea of heaven[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Kitty, am auzit ca v-ati intalnit. Si daca sarea, al meu era, e ca un iedut, n-are stare. Din pacate nu am eu energie si timp cat ar vrea el sa alerge si sa se joace. Nu stiu altii cum sunt, eu una imi reprosez ca am mereu de lucru si nu prea imi fac destul timp pentru el. Si trece timpul, fir-ar sa fie de timp, ca ma crucesc cand vad cat e de mare. Mady, imi pare rau, nu stiu ce sa iti spun altceva, imi imaginez ca e tare greu. Ce tine la mine, cand se scufunda toate? Sa ma gandesc ca se poate si mai rau :( Si atunci, prin comparatie, parca se mai vad niste luminite. Cat despre gaini, morcovi si altele, nu-mi (mai) amintesc nimic :) Ce le aduce Mos Craciun copiilor anul asta? La noi, cererea e un skateboard.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult ptr gandurile bune!Azi razvi s-a trezit si m-a trezit si pe mine sa imi zica repede repede ca a visat-o pe buni...oare la varsta asta isi amintesc ce viseaza???eu cred ca o viseaza...aveau o legatura puternica si frumoasa! Mami de [url="http://lb5f.lilypie.com/Jwf0p3.png"]Razvan[/url] si [url="http://lb1f.lilypie.com/TR44p3.png"]Rares[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca am revenit sa spun si eu ceva despre Rayan. Are 15 kg si 104 cm. Nu ii place la gradi, plange de seara ca merge a doua zi la gradi si s-a imbolnavit tot timpul de cand a inceput. Nu stiu daca a mers 2 saptamani. Sunt un pic desumflata ca nimic din ceea ce incepe nu vrea sa continue. La innot a mers cateva sedinte, la salina la fel. Tot ceea ce presupune repetitie e tragedie pt el. Si e f legat de noi. Ne despartim cu greu cand plec la servici. Ma pupa de 10 ori, imi spune ca o sa ii fie dor de mine, ma intreaba cand ma intorc. Etc. La inceput imi faceau placere dar parca e prea mult , iar el prea izolat. Am inceput cu negativisme dar promit ca o sa spun si lucruri frumoase. Rayan (13.03.2007) [url="http://family.webshots.com/photo/2123481200101784320iQNTPx"] Rayan la 8 luni [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

moamaaaa, ce vreme afara.... urata, inchisa, posomorata!!!! Copchii nu mai fac, iar bani sa numar nu am! De fapt am, io, ceva pe card[:D]....aha, m-am gandit, mai bine numar cardurile ca termin repidi[:-)))] Aliana - cand cetesc ca mai sunt si alti copii plapanzi, precum e al meu....imi mai vine inima la loc! Si a mea are tot 104 cm si acum are vreo 14,8 kg .Esentialul e sa fie copilul sanatos si nu burtos, iar daca ai citit si din urma, suntem o gasca de vreo 10 mamici cu copii din categoria fotomodelelor!!![pk] Iar faptul ca nu-i place la gradi, nu ar fi primul, si nici faptul ca nu vrea inot sau altceva nu ar fi o tragedie....Insista cu alte cursuri, care implica activitati cu copii de varsta lui! Poate daca e mai timid si mai retras i se potriveste ceva gen cursuri de desen, pictura, pian... sau din contra, ceva tenis, karate, dans daca vrea competitie si copii in jur. Ma rog, usor de zis, dar trebuie sa incerci mai multe variante, poate una il v-a atrage! fitzoasele mamei : Caterina 22.03.2007 si Andra 20.11.1995
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cumatra Jo, ce mai face Matei? Tot ragusit? Fata, dar nu e prea mic pentru pian? Eu stiam ca la instrumente este indicat sa studieze pe la 5 juma-6 ani! Am un fost vecin de la bloc, care face cu copii lectii de pian si chitara, el asa mi-a zis sa o aduc pe Caterina! Sau a vazut-o cam maruntica si s-a speriat?[:D] Martuzto, io nu ma vaiet de reumatisme si alte cele, caci oricum nu ma crede nimeni! Si la urma urmei, eu inca ma dau tinara, ca multe la varsta mea au copii de insurat, nu ca mine la gradinita [pk] . Cat despre FB, mi-am deschis, dar nu prea stiu sa umblu pe acolo, am sa mai exersez cand am timp, dar am vazut pozele cu scumpicii tai, si intradevar Claudia e superba![olala] Am schimbat 2 vorbe cu tiza si leatul meu de la Constanta, alias Pisika si cam atat..... Andra imi da lectii de FB, dar mi le "preda" atat de rapid, incat io nu am timp sa invat [:-)))] Mady, e greu, stiu, dar o sa-ti mai treaca din durere cu timpul! Insa dor iti va fi de ea toata viata! Iti spun din experienta! fitzoasele mamei : Caterina 22.03.2007 si Andra 20.11.1995
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...