Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Albinute & bondari de mar-apr ' 07 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cadouri pentru colegi ... as zice pana in 100 ron ... adica se gasesc suficient de multe lucururi care se pot cumpara si sa "dea bine". Eu de ceva vreme sunt fixata pe Lego (astea depasesc suma, dar numai cand e vorba de prieteni de familie ne bagam la d-astea) si carti. Cartile cu activitati de la Teora de la Litera ... sunt chiar ok. Mai sunt in Selgros carti cu planse si animale/masini/etc. De Mos Nicolae se pare caa isi va pune toata incaltamintea la usa ... asa m-a amenintat domnul Tudorache ... pentru ca el a fost cuminte si nu m-a suparat. Asa ca daca voi gasi holul plin de papuci in fiecare o sa ii pun cate o bombonica/fruct/ciocolata. La fel pentru amandoi. Vor fi suficiente dulciuri cat sa nu mai cumpar muuultaa vreme. Tudor cere tot timpul ou Kinder dar numai pentru surpriza si la fel face si cu pufuletii. Bianca ar fi cam predispusa la a face ravagii in ciocolata dar daca nu ii dau nu cere. Deocamadata. De Mos Craciun ... vom vedea unul maxim doua cadouri pentru fiecare. Lui Tudor vrem sa ii luam un laptop cu activitati in limba romana si daca ar fi dupa el cam 60% din ce in reclamele TV de pe canalele cu desene animate. Cred ca ii luam si un Transformer. Asta pentru ca a vazut toate filmele cu Transformer-i, ii stie pe toti si ne inebuneste cu ei. Ce drept lui i-ar placea un Decepticon insa nu stiu daca sunt astia. Bianca .... e o mare problema pentru ca ea nu e inca suficent de mare ca sa ceara, iar noi am fost setati pe jucarii de baieti si acum nu stim ce sa luam de fete ... astept sugestii. Referitor la papusa Maria sa stii Catalina ca nu e deloc indicata la copii mici. Am cumparat-o noi anul trecut de Craciun pentru Bianca si s-a dovedit a fi extrem de inutila. Ea era prea mica sa se joace cu ea si nici macar acum nu o tenteaza ... cred ca pe la 4-5 ani ar fi mai potrivita. O seara placuta! Gabi mama puilor Tudor (1.03.07) si Bianca (18.06.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, GABY merci de pont, eu vazusem la tv si ma gandeam ca poate ar fi incantata, dar daca si tu zici ca nu e indicata cred ca ma voi axa pe bebelusi. va trebui sa ma duc sa vad si de care, pt tot asa pana acuma am cumparat mai mult jucarii de baieti si jucarii de bebelusi. ma bucur ca sunteti bine.[flo] MARTUTZA sa-ti traiasca minunea, am vazut ca esti foarte emotionata, astept cu nerabdare povestea piticutei tale. LA MULTI ANI SANATOSI CLAUDIA! cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010) Un bebelus in casa este un adevarat izvor de bucurie.(Martin Farquhar Tupper)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamnele mele dragi

ce frumos scrieti voi de cadouri de mosi!Nu am apucat sa ma gandesc la asta...din pacate am o mare problema.Finuta mea care a implinit acum 5 zile 2 anisori, are leucemie.Vreau din suflet sa o ajut.

Va pun mai jos link-ul cu site-ul ei.

Orice ajutor este binevenit.Multumesc mult

 

www.mariateodora.ro

 

 

Andreea, mamica de albinuta Anastasia si ursulet Toma

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANDREEA m-a imprsionat pana la lacrimi povestea finutei tale, am cititt-o de ieri dar nu am mai avut putere sa mai scriu. i-mi doresc din suflet sa se poata face ceva pentru ea, eu cel putin voi incerca. cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010) Un bebelus in casa este un adevarat izvor de bucurie.(Martin Farquhar Tupper)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este dureros sa se intample asa ceva la varsta asta. Si eu am 2 prieteni a carui baietel e operat la Viena ca a avt tumora pe rinichi la 5 ani si jumatate. E ingrozitor, nici nu ma pot gandi prin ce suferinte trec copii astia, dar si parintii. Ma rog pentru ei sa le ajute Dumnezeu sa se faca bine cat mai repede.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Andreea, nici nu pot sa-mi inchipui ce e in sufletul lor...[q] Imi doresc din suflet sa treaca cat de usor se poate peste aceasta incercare grea! [ruga] Sunt putin ingrijorata ca la gradinita la Giulia e epidemie de scarlatina, stau cu ochii pe ea la orice semn. Daca ati trecut prin asta, la gradinitele copiilor, puteti sa-mi spuneti daca s-au luat ceva masuri? Ca nu ne-au spus nimic (am aflat de la alti parinti despre 2 copii internati si despre altii trimisi acasa cu febra mare, dar nu stiu daca s-au confirmat cazurile). Tot incerc sa-mi fac timp sa scriu ca urmez un curs de educatie pozitiva la fundatia "Salvaticopiii" si mi-a placut foarte mult ce am invatat despre pedepse si recompense. Revin sa va povestesc, desi majoritatea sunt aceleasi reguli pe care le stim cu totii, dar le aplicam cu...mai multa sau putina consecventa. Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007 [url="http://community.webshots.com/album/560166035BoiMKI"]Poze[/url] [url="http://www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=76030397"]my idea of heaven[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am avut caz de scarlatina in gradinita. Au inchis-o a 2 zi si 3 zile au dezinfectata tot, tot. Copii nu au fost primiti fara exudat faringian. Recomandati-mi si mie un club de pictura bun. Ma duc acum cu Mihai undeva prin Dorobanti, dar nu sunt multumita. In noua lege a scolilor, Mihai ar intra la scoala la 7 ani si jumatate. Ar trebui sa repete grupa pregatitoare. Mi se pare prea mare. Nu stiu ce o sa fac, o sa vad. Voi in ce grupa ii aveti? Ca al meu trece pregatitoare la anu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Riloasa, si Alex e la grupa mare, si va face pregatitoarea la anul. Eu inca nu ma agit, mai este suficient timp incat sa se schimbe multe lucruri pana atunci [:D] eu sunt convinsa ca se poate rezolva sa intre si mai devreme - practic, daca face grupa pregatitoare de la 5 si ceva ani, in clasa 1 intra la 6 si ceva, ceea ce mi se pare rezonabil. Pana la urma, traim totusi in Romania, se poate orice [:D] [url="http://diana-gal.blogspot.com"]Diana[/url] [mamica] de [cavaler] [url="http://community.webshots.com/user/diana_jors"]Alex[/url] ([url="http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20070423_2_Alex%20are.png"]23 aprilie 2007[/url]) Alerg [url="www.42pentruosansa.ro"]42 pentru o sansa[/url] "When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever." (Dick Beardsley)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[ruga] pentru micuta Maria! Referitor la scarlatina: anul trecut a fost cam asa ceva la o cresa din oras .. nu stiu ce masuri s-au luat in cladire, dar stiu ca medicul de familie a recomandat ca la intoarcerea din colectivitate, copilului sa ii dai doua pufuri de Tantum Verde. Pentru cat timp ... nu stiu!? Sper sa nu i se intample nimic Giuliei [pup]. Gabi mama puilor Tudor (1.03.07) si Bianca (18.06.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...