Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Albinute & bondari de mar-apr ' 07 (3)


Recommended Posts

a trecut mult de cand nu am intrat ... ca de obicei! Suntem bine, pe picior de mutare in alta zona a germaniei ... acum in plina iarna si cand de fapt toti se pregatesc de sarbatori :) Cel tarziu pe 15 decembrie o sa plecam de aici, sper ca totusi Craciunul sa nu il petrec intre cutii. Ca toti scriati de scarlatina, va spun eu cum e aici: Matei a facut anul trecut in ianuarie, spre norocul nostru insa o forma usoara. Am anuntat la gradinita, ei pun anuntul la intrare sa stie toata lumea ... si daca nimeni nu se imbolnaveste in urmatoarele 2 saptamani se ia anuntul. Apoi Matei a primit penicilina sirop sa ia parca 14 zile obligatoriu, dar dupa 3 zile avea deja voie sa mearga inapoi la gradinita, caci spune medicul deja nu mai este contagios. Prin urmare iti da si hartia la mana sa o dai la gradinita ca este "apt" a sta in colectivitate! Despre baieti ce sa spun. Matei cu raceleli lui, desi nu mai tuseste ca acum 2 ani, doar ca urechile il mai deranjeaza din cand in cand. Polipii inca nu i-am taiat si nici nu stiu daca o sa ii taiem. Horia inca nu vrea sa mearga, dar parca a prins un pic curaj sa mearga pana la Matei sau la mine cand stai cu bratele intinse. Ei doi se iubesc nevoie mare ... si de mai bine de o luna il asteptam pe tata nostru sa vina vinerea seara acasa la noi si lunea dis de dimineata plangem ca a plecat iar pe o saptamana ... Dar mai este putin si se reuneste familia ... O sa urmeze apoi fuga dupa gasit gradinita, sport, inot, muzica, prieteni noi ... Cum ne-o fi norocul Pupice de la noi ! Magda [cavaler] Matei 9.04.2007 si Horia 8.08.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Magdutah, ce curajosi sunteti! Sa ne faci o transmisie de Craciun de la noua locuinta, va urez sa va iasa mutarea cu bine! mai greu e cu prietenii... Din ce am vorbit cu parintii copiilor din jur, pe aici nici nu se pune problema de stat acasa cu scarlatina. Cine a avut copilul cu scarlatina a stat in spital obligatoriu o saptamana la infectioase. Siuta, am citit de finuta ta, e mare suparare. Cred ca parintii trebuie sa fie puternici sa o ajute. Nu pot sa nu ma intreb, cum se poate intampla asta? Ma rog pentru ea, sa se faca bine. Petru ma roaga de mult timp sa il invat sa citeasca si el dintr-o privire toate cuvintele. Asadar dupa faza cu invatatul literelor si cititul tuturor numerelor la masini, serile astea i-am scris propozitii mici cu litere de tipar. Si... prima propozitie citita in tregime de el, care credeti ca a fost? ANA ARE MERE [pk] rein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de pregatitoare, doamna lui Petru mi-a spus ca la sedinta cu directorii de zilele trecute s-a spus asa: parintii au doua optiuni: fie sa dea copilul la pregatitoare in cadrul gradinitei sa continue cu educatoarea acest an, fie sa dea copilul la pregatitoare la scoala, in acest caz unele educatoare vor alege sa se transfere in cadrul scolilor si vor face numai acest lucru, adica vor preda forever la clasa 0. Ideea e ca nu trebuie sa ne facem multe griji pe aceasta tema, important este cum vedem noi copilul ca evolueaza si se adapteaza si numai in functie de nivelul lui sa luam hotararea. Tatal meu este director de scoala generala si imi spune ca in invatamanul actual romanesc se merge PE CEEA CE HOTARASTE PARINTELE. Adica aceasta in extremis poate insemna inclusiv retragerea in timpul anului de la clasa 1 si repetarea pregatitoarei daca parintele constata ca nu e capabil copilul dar inseamna si ca, cu acordul inspectoratului, dupa evaluare, poate fi dat copilul la clasa 1 la 5 ani. rein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca o sa iau o nuielusa... iar trece printr-o faza de smiorcaiala maxima si imi vine sa mor cand o aud asa bazaita.Sper sa-i treaca repede ca poate nici Mosu nu mai vine. De 3 zile nu am dus-o la gradi pentru ca e behaita si cu nasul in batista. Astazi a venit pe la ea si fosta ei bona. Era foarte fericita ca o va vedea. Si eu ma gandeam ca o sa o uite repede.... Sanatate multa puilor Andreea www.mariateodora.ro Andreea, mamica de albinuta Anastasia si ursulet Toma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

moaaama, ce harnice sunteti, mai sunt vreo 10 zile pana atunci [:)] eu o sa ma limitez la un Legocity (ca asa e comanda [:D]) si poate si un [url="http://www.logicgames.ro/jocuri-logice/30/iq-puzzler.html"]IQPuzzler[/url]. Iar Mos Craciun o sa mai completeze la colectia de Legocity si la cea de Geomag [:D] si atat. La dulciuri nu stiu ce sa zic, se bucura mai mult de un pomelo decat de o ciocolata [:D] Poate totusi niste Kinder/Milka pentru copii... [url="http://diana-gal.blogspot.com"]Diana[/url] [mamica] de [cavaler] [url="http://community.webshots.com/user/diana_jors"]Alex[/url] ([url="http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20070423_2_Alex%20are.png"]23 aprilie 2007[/url]) Alerg [url="www.42pentruosansa.ro"]42 pentru o sansa[/url] "When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever." (Dick Beardsley)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vineri ca era frumos afara l-am luat la pranz pe Petru de la gradi si am mers cu metroul pana la Herastrau si l-am strabatut pe jos, de la televiziune pana la Piata Presei. Am avut noroc si am vazut si elicopterele si avioanele de armata care faceau repetitie pentru 1 si a fost incantat. Apoi l-am dus si la targul Gaudeamus de la Romexpo. Targul a fost ca de obicei dedicat scolarilor, invataceilor in general si erau pregatiti cu tot felul de chestii atractive pentru copii. A primit multe baloane, dulciuri, puzzle, magneti de frigider, l-au invitat sa testeze jocuri educative pe calculator, abia am mai putut sa-l iau de acolo, pentru mine nu am reusit sa vad nimic. Erau carti 3d, ce mai, totul se invartea in jurul ideii de 3d, de interactiv si toate erau la pret redus. Am mers cu el 4 ore continuu, nu s-a vaitat desi se vedea ca e obosit, a zis ca i-a placut. Va inchipuiti cum aratam cu 5 baloane umflate la intoarcere in autobuzul plin... ca n-a vrut sa renuntam la nici unul si alte bagaje... Sper sa fie frumos afara pe 1 decembrie sa-l duc la parada. Sotul lucreaza asa ca sper sa fac fata cu explicatiile. De Mos, un dulce ceva acolo si o nuia( cu modul de folosire scris mare de tipar langa[:)]). Siuta, pana la urma de ce a plecat bona Anastasiei? rein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...