Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Albinute & bondari de mar-apr ' 07 (3)


Recommended Posts

Aseara am avut serbare la Tudor. spre deosebire de anul ttecut a fost foarte ok. Usor timorat la inceput, dar apoi relaxat si atent. A avut 2 poezii si pe cea de-a doua nu i-a inregistrat-o taticul sau personal din motiv de prea multe butoane de apasat si incurcat butoanele!!!!!!!!! Prima parte sa serbarii a fost cu doamnele de la activitatile optionale: 3 colinde acompaniate la vioara de doamna de muzica, un fel de sceneta cu legume-fructe si un Merry Chrismas cu doamna de engleza si un dans pe muzica Disney cu doamna de gimnastica. Partea a doua a fost cu poezii si cantecele de sezon. Am luat-o si pe Bianca si a fost deiciul tuturor. S-a integrat rapid printre ei si apoi a vrut sa stea chiar langa fratior .... cu greu am reusit sa otin mai intr-o parte. Tudor a primit un tanc de construit din piese Lego si e foarte incantat de cadou. Asteptam sa vedem reactia si la celelalte din noaptea de Craciun. Noi am luat un brad in ghiveci si din pacate nu cred ca o sa reusim sa il plantam in gradina pentru ca da semne ca se usuca .... poate totusi nu se va intampla asta. Ca si pregatiri ... nu prea spre deloc. In ziua de Craciun mergem la parinti si la nasi, apoi trebuie vom vedea incotro o mai luam. De Revelion mergem in Covasna la o pensiune (doar cazare) si trebuie sa luam ceva pregatiri de acasa, asa ca astept idei .. deja "s-au luat" sarmalele, piftia, salata de beof si icrele ... nu prea stiu ce sa gatesc si eu ... Gabi mama puilor Tudor (1.03.07) si Bianca (18.06.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

gabi pt revelion: - chec aperitiv - placinta cu carne. dc vrei sa fie mai de "fitza" o faci coronita (iti explic eu cum) - bulete de cascaval - placinta cu spanac - fasole batuta - rulada de carne (pui/curcan/porc) - carnaciori in foietaj [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2009/01/emma-este-iubire.html"]A fost o data o printesa ... Emma![/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=135286"]Bazar - Bogdan are nevoie de noi![/url] Ioana mamica lui Matei Stefan [bonjovi] 12.03.2007 Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ioanaradu
gabi pt revelion: - chec aperitiv - placinta cu carne. dc vrei sa fie mai de "fitza" o faci coronita (iti explic eu cum) - bulete de cascaval - placinta cu spanac - fasole batuta - rulada de carne (pui/curcan/porc) - carnaciori in foietaj [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2009/01/emma-este-iubire.html"]A fost o data o printesa ... Emma![/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=135286"]Bazar - Bogdan are nevoie de noi![/url] Ioana mamica lui Matei Stefan [bonjovi] 12.03.2007 Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!
- am retinut checul aperitiv( am incercat chiar azi o reteta cu pate de ficat, ciupperci si gogsari murati) si carnaciorii in foitaj. - nu stiu sa fac restul ... m-ar tenta buletele de cascaval. Fasolea batuta ar fi super dar cei cu care mergem sunt trecuti prin post si nu cred ca o privesc cu ochi buni :) Eu am pregatit o ciorba de perisoare de porc, friptura de curcan, salata de beof, aperitivul despre care vorbeam, telina cu maioneza si o prajitura cu mac. Vom manca in seara asta la socrii si ii trimit pe copii cu tatal din dotare inainte ca sa le pun darurile sub pom din seara asta. Nu vreau sa le pun peste noapte pentru ca au facut bradut in camera lor si nu as vrea sub nici un motiv sa simta cand intru sa le pun cadourile. Asa ca in seara asta la intoarcere le vor gasi langa bradut. Va urez sa aveti Craciun fericit si linistit alaturi de cei dragi! Sa fiti darnici si darnicia sa se intoarca inzecit la voi! Gabi mama puilor Tudor (1.03.07) si Bianca (18.06.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CRACIUN FERICIT!Sa aveti sarbatori linistite,frumoase si pline de veselie.Sa fiti sanataosi si anul viitor sa va gaseasca in armonie si iubire.De pe acum si La multi ani 2012. Gabi noi vom fi in Ploiesti din 28.12 in 05.01 poate ne vedem .Succes la afacerea cu stilouri unicat.Distractie placuta la Covasna. Tzuna sper sa ne vedem dupa vacanta.Voi incerca sa incarc cartela sa te sun. Mady spor la trebi si de nu ai timp sa faci...fa rost de invitatii pe la rude si scapi de o grija [:D] Eu sunt cu doi muciosi in casa de 1 saptamana.La Vic lucrurile s-au complicat si dupa 8 zile de simptomatice am trecut la antibiotic.Sora sa pare mai bine. La serbare la Vic a fostfrumos:cantecele si dans cu d-na de engleza,apoi cu cea de sport si partea a doua in roana poezii,colinde si o sceneta cu nasterea Domnului.Acolo a primit un avion si doua jucarii mici de la Lego.De la tati de la serv au primit el -o cursa de masini super si ea un carut de papusi in care o plimbam pe ea atat e de rezistent si fain [olala]. Azi am fost la nasi la masa de unde au plecat cu daruri de la ei si de la bunici.Amine mergem la somea Moni si ii asteapta alte daruri.Darul nostru surpriza cu cortul nu a mai fost de gasit in magazin asa ca acasa Vic a primit statia SOS de salvare (trei masini,elicopter si statie de transmisie) iar Didi a primit o trompeta muzicala in care sufla de zor. Pe 27 plecam la Ploiesti asa ca inchei spunandu-va LA MULTI ANI FERICITI,SANATOSI SI CU MULT NOROC. Marta mamica fericita de Victor Mihai (12.03.2007) si Claudia-Elena (16.11.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CRACIUN FERICIT! Am intrat sa va uram si noi sa aveti sarbatori pline de iubire si liniste sufleteasca! nu am mai intrat de ceva vreme si vroiam mai intai sa va spun ca serbarea lui stefi a fost frumoasa, dar un pic cam lunga si se cam plictisisera,el a fost ursul din sceneta IEDUL CU TREI CAPRE, nu a avut prea multe replici, dar a fost frumos. partea a doua a fost cu dansuri, engleza si colinde unde erau imbracati in alb. Mosul anul asta a venit in persoana, este primul an cand vine personal, dar a fost atat de frumos si copii au fost f incantati, pana si IOANA ,care fugea de el, s-a dus sa-l pupe dupa ce si-a primit cadoul. noi cadourile le-am impartit cu tot neamul, adica am spus cam ce-si doresc si fiecare aluat cate ceva. STEFI a primit roboteii ZIBITZ, cu mai multe accesorii, o masina CARS de la LEGO si multe joculete, titirezi. la IOANA a fost mai simplu, a primit un set cu bebelus si hainute si accesorii de mancare, un microfon tare interesant si soricelul vorbitor. cam atat de la noi, sper ca toti sunteti bine sanatosi, MARTUTZA sanatate puilor, maine ne pregatim de petrecerea lui STEFI. va pupam pe toti, zile frumoase va dorim. cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010) Un bebelus in casa este un adevarat izvor de bucurie.(Martin Farquhar Tupper)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi va dorim sa aveti parte numai de sanatate si bucurii in anul care vine. Au avut amandoi serbari frumoase. Mihai a zis o poezie foarte clar si frumos recitata. Stefan a zis doar 2 versuri. Plangeau cei de la grupa mica care mai de care. Ce era acolo, jale mare. Dar a iesit binisor. Acum sunt in vacanta pana pe 9.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...