Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Albinute & bondari de mar-apr ' 07 (3)


Recommended Posts

 

Plans la gradi - si Maria se mai mataie uneori dimineata. Ca ea vrea sa mai stau putin sa vb cu dna, ca vrea sa se joace si noi ajungem exact la 8.30 cand vine masa si apoi engleza....la fel fac "lectii"si ea fiind cea mai mica si stangace nu se descurca cel mai bine nu e laudata si uneori nu e lasata sa se joace. Nu sunt asa incantata de situatie dar nu prea am de ales.Pana una alta exersam niste liniute, bastonase acasa poate asa se va descurca mai bine si se va putea juca. Adevarul ca nici restul copiilor nu se descurca f bine ca eu ma uit la toate fisele ca sa-mi dau seama si de nivelul copiilor.

 

Din experienta mea cred ca cei mici nu plang degeaba la gradi. Fie li se intampla ceva acolo fie se gandesc la ceva de acasa , ceva ce nu le convine (de ex un frate care ramane acasa cu mami in timp ce el e la gradi etc.).

 

cam atat.

 

Multumesc pentru urarile de ziua mea. Am avut o mini petrecere ciar luni cu mamicile de la bloc (in week-endul trecut nu m-am simtit bine deloc).

 

Azi ma laud cu cele mai dragute si cuminti fetite. S-au trezit la 7 si dupa ce au mancat fiecare m-au lasat in pace si s-au jucat pana la 9 cand am termiat d efacut curat si am iesit in parc.

 

week-end placut tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

He he, multumesc pentru gand [:D] daca am castigat ce? [:)] eu nu merg la cursele astea pentru bani [:D] dimpotriva, dau o gramada de la mine ca sa merg la ele... Am alergat doar o bucata de stafeta (10.5 km), mai sper sfarsit, nu m-a plouat, dar am cam inghetat [:D] Am hotarat sa nu alerg distanta mai mare, dupa ce in urma cu o saptamana am terminat maratonul Piatra Craiului, si nu vreau sa imi stric incheieturile (prea tare) [:D] Si per total - am castigat buna dispozitie, sanatate, si un record personal pe distanta alergata [:D] Alex n-a alergat sambata la cursa copiilor, ca a facut vineri febra si am hotarat ca mai bine stam acasa. Dar, daca tot veni vorba, va astept (parinti si copii) pe 29 octombrie in IOR, la crosul [url="http://42pentruosansa.ro/aripideschise/"]Aripi deschise[/url] [:)]. [url="http://diana-gal.blogspot.com"]Diana[/url] [mamica] de [cavaler] [url="http://community.webshots.com/user/diana_jors"]Alex[/url] ([url="http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20070423_2_Alex%20are.png"]23 aprilie 2007[/url]) Alerg [url="www.42pentruosansa.ro"]42 pentru o sansa[/url] "When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever." (Dick Beardsley)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brrrrrr... a venit iarna si gerul !!

 

Tzuna , mai bine acus decat niciodata : LA MULTI ANI ![flo][flo][flo]

 

Cristeo, bine ai venit in stup !

Eu sunt cam varza, la serviciu este extrem de mult de munca, acasa trebuie sa fiu fresh pt amandoi, Anastasia nu mananca si ma dispera...

gata

va pupez

 

 

Andreea, mamica de albinuta Anastasia si ursulet Toma

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,uh ce dor mi-a fost de voi.mai complicat cu 2 copii sa mai am timp sa intru pe net. noi suntem bine,sanatosi.vad ca am nimerit la masuratori [:D].roxi,am vazut ca esti stresata cu rares.destreseaza-te [floare3].eu ce sa mai zic de mark,ca e la polul opus....are 118cm si 25 de kg,poarta 29 la picior.merge la grupa mare acum,la o gradi privata.andreea,face si ea 3 ani luna viitoare.are si ea 94 cm si vreo 14,15 kg,iar la picior are 23,24...depinde de pantof,adidas,cizma.ea ar trebui sa mearga la grupa mica dar nu m-am grabit sa o duc.mai are timp. legat de scoala,ma enerveaza maxim ideea lor geniala de a muta grupa pregatitoare.sper sa renunte la idee. cam atat despre noi....sper ca toata lumea e in regula.mai vorbesc cu fetele pe facebook.va pup pe toate.[pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-era tare dor de voi ca nu am mai intrat pe forum de ceva vreme si am aflat o gramada de stiri despre copiii vostri. Cezara e bine, vorbeste incontinuu ca o moara stricata, e mai ceva decat iepurasul duracell parca e pusa incontinuu in priza. La gradi ca sa poata sa faca ceva activitati, adica sa deseneze sau sa picteze trebuie intai sa o puna doamna sa alerge in sala de sport ca sa aiba stare sa stea. In rest e bine dar foarte solicitanta si intodeauna isi impune punctul de vedere si o termina pe bona cu care sta cu intrebarile si activitatile. Daca pe baiatul meu mai reuseam sa-l distrag de la ce vroia el sau il mai pacaleam cu cate ceva, pe ea nu reusesc in nici un fel. E un berbec autentic, mai ales o capritza care sare incontinuu. Imi pare rau ca se face mare si ea si nu mai este micuta ca tare mai era scumpica. Cu sanatatea stam destul de bine, multumim lui D-zeu. Cam asta despre noi. Multa sanatate tuturor si mamicilor care au si cel de-al doilea copilas numai bine si multa putere si rabdare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hellouuuuuu fetelor!

Iaca prospaturi, vechituri .... revenim usor, usor, una cate una [:D]

 

Of, of, maaaai, maiiii.... Caterina e OK, bine, sanatoasa, mai facem cate o otita din cand si cand, pana reusim sa scoatem polipii [bang] cica asta ar fi sursa !!!!

Merge la gradi, este in grupa mijlocie, face engleza si dansuri, si ii place foarte mult la gradinita. Nu imi amintesc sa fi plans vreodata, nici macar anul trecut. E fata mare, ce mai ce.... Adica e marunta daca ne luam dupa dimensiuni : 104 cm si 14,6 kg. Poarta 25 la papuci, dar in functie de model si marca i-am luat si 24, dar si 26. Am sa pun fotografii noi zilele astea!

 

Nu am citit prea mult din urma, ci doar ce s-a scris in ultimile 4 saptamani. Asadar, urez succes in noul an scolar boboceilor Elena si Silviu id="red"> si multa sanatate celor noi veniti pe lume!

 

Io am zis ca am tras chiulul.....dar dupa cate am observat nici Pisika nu a mai dat pe aici in ultima vreme, parca nici Kitty, cumatra Jo de vreo doua ori iar cuscrele la fel [:D]. Eh, ati imbatranit si nu mai aveti chef, ha? [zz]

 

Ia ziceti voi cu ce ocupati timpul copiilor dupa ce vin de la gradi si la ce cadouri v-ati gandit de mos Neculae, Craciun, sf Andrei, Mihail si Gavril si alte zile onomastice ce vor urma.....par example Sf Ecaterina[:D]

 

fitzoasele mamei Caterina 22.03.2007 si Andra 20.11.1995

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BIKY- bine ai revenit

 

Fetele mele tusesc amandoua. Niciuna nu face febra deci inca stam bine. Maria a facut o usoara Laringita in urma unei excursii de 1 zi cu gradinita.... dar a meritat ca a fost super incnatata. In rest... e f dulce si ascultatoare zilele astea. Un mic motiv restant de cearta ar fi mesele dar rezistam amandoua.

 

ACTIVITATI dupa gradi... Inca iesim 1 ora afara dupa-amiaza....

Mai desenam, pictam si am gasit niste fise de lucru de mate si citire , cate 13,5 lei pachetul (in librarie). Ii plac f mult ca lucreaza pe ele (sunt ca niste carti de joc mai mari) cu o carioca speciala si apoi se sterg.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA multi ani cu sanatate si bucurii Manuela.Scuze dar nu ma reusit sa mai intru de ceva vreme cu doi copii bolnavi

 

Sa vezi si sa nu crezi..cumatra Bicky TRAIESTEEE... ia fa bine cumatra si mai bag ao poza, oreteta ceva...ca te stiu gospodina si sunt l acapatul puterilor cu nervii asa ca retete si menuuri mura-in gura ar prinde taman bine.Ai cont pe FB, ca te invit acolo sa mai sporovaim...e si un grup DC ...in care a scris doar Diana si in rest pas...poate activam pe acolo la secret [:D]...va pup pe toate trei.

 

Mada ma bucur ca ai dat un semn de viata.Ce repede a trecut timpul si a facut si Andreea aproape 3 ani...Pupam trupa

 

Diana ma sochezi cu Duracella ta....daca as ava fi si Claudia eu o dau la gradi saptamanala sa le manance ficatii la alea nu mie [:D]...oricum e bine ca e sanatoasa si ac doamnele stiu cum sa o tempereze

 

Crissteo...eu am un feeling ca tu ai mai scris odata dar nu a bagat nimeni datele lui TEo in lista,gresec?..eu nu ma pricep dar cine stie poate are timp si o face.Sa-ti traiasca baietii

 

Diana felicitari pentru activitatea sporrtiva

 

Baiatul meuuu...e cel mai frumos, mai dulce, mai istet si mai dragalas baiat si fratior din lume.La gradi merge cu placere.Avem o relati efrumoasa si sincera asa ca imi spune mereu ce nu-i convine...si zilele in care mai maraie ca nu vrea la gradi sunt de fapt diminetile in care se simte obosit (joia sau vinere si in zilele in care adoarme dupa 10.30) sau zilele in care ii citeste tasu menu-ul si afla ca au pilaf.Ne-e rugat chiar sa le spunem doamneleo sa nu-l mai oblige sa manance pilaf ca altfel nu mai merge la gradi.E putin necajit ca nu il pun doamnele si pe el sa scrie litere si cifre si il pun doar la bastonase..."ce eu vreau mami sa invat...da le zic ca sunt mic" [:D]...e in grupa mixta de la 3-6 ani si fiecare are caietul lui de activitati specific varstei.Dupa gradi mai iesim l a plimbare,apoi se joaca in casa cu CLaudia (el alearga in fatza si ea tinuta de mine, dupa el si se prind in brate, ii arata cuburile, lego...) iar cu tasu se joaca Piticot sau Comoara Piratilor.Cu mine lipeste abtipilduri in cartea de la Dreamworks sau facem prajituri (in special fursecuri pe care pune el nuci si stafide).

A fost bolnav si sunt tare necajita ca a luat in 5 saptamani 5 tipuri de siropuri de tuse plus Augmentin.Acum mai ia doar Xyzal si Flixotide pentru ultima saptamana.I-am dat si Imunorezistan , ceai de patlagina si Gel de Aloe.Numai tuseste slava Domnului dar are un tic ca si cum si-ar drege vocea.Incerc sa-l programez pentru o faringo-laringoscopie sa vad ce e acolo de nu se mai termina odata.

In rest e bine.Se mai plange de dureri de articulatii si ma gandeam ca ar trebui sa-i repet analizele,pentru ca, in afara de durerile de crestere ale oaselor inlungime,altcineva nu ar trebui sa fie...dar sa eliminam orice alta cauza.

Matza face luna viitoare 1 an si am mari emotzii...ce va alege de pe tava?..ce tort sa-i fac?...zici ca sunt la primul copil...de fapt sunt..la prima fata [olala].

 

cam atat ca e matza treaza ,baietii trebuie sa vina (il ia tasu de la gradi la 17.40) si le-am promis piure cu snitele la cei mari si cu ficat de pui banditei asteia mici...asa ca tre sa fug in bucatarie ca s-au fiert cartofii.

 

o seara linistita si muuuulta sanatate tuturor.

PS.foloseste cineva produse LIfe Care?M-am inscris la ei si as lua cate ceva ca m atenteaza, dar, in afara de crema de reumatism nu am mai folosit nimic pana acum de la ei si nu stiu daca sa am incredere...adik ma gandesc l acrema cu uree, la o crema de fatza,siropele d'alea pentru copii pentru tuse si/sau bronsita?..aveti idee...ca sa nu se mai isterizeze careva ca e reclama,... va rog dati-mi PM.Merci [pup]

 

Marta mamica fericita de Victor Mihai (12.03.2007) si Claudia-Elena (16.11.2010)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, buna! si o cafea mai spre apus! [cafea]

 

cumatra biky hai sa ti pup! [pup]

 

eu as mai da pe aici, dar timp ... ioc!!!

am fost plecata prin tara si voi pleca iar. m-am intalnit cu laura-oanaid="red"> tura asta.

 

matei este bine. creste. stam binisor cu mucii si tusea, in limite minime. a inceput sa mearga la karate, vine cu notiuni de engleza invatate la gradi. a inceput chiar sa si manance binisor. sa nu uit ... scrie cu stanga. si ii daaaa! [:D]

 

nu am alte vesti.

 

martaid="red"> mie din tot mesajul tau mi-a ramas in minte ca ti-ai luat crema pt reumatism. [:-@] pai de ce?????

glumeam, evident: am retinut si ce copii frumosi si destepti ai, si nici nu ma indoiam de asta. [pup]

 

 

sa aveti o dupamiaza placuta!!

 

A fost o data o printesa ... Emma!id="purple">

Bazar - Bogdan are nevoie de noi!id="red">

Ioana mamica lui Matei Stefan [bonjovi] 12.03.2007

Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!id="red">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...