Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (714)


Recommended Posts

Salut, Lore- multa sanatate.Te [pup] si sper sa te simti mai bine cit de curind.Si iti doresc sa rezolvi cu actele si sa treci balta cit mai repede.Am citit din postarile tale anterioare.Ai un suflet de aur,meriti mai mult!! Mihaela-Sa iti fie de bine concediul.Ia sa folosesti gurita aia pocita sa ne pocesti si pe noi cu bebe!! [:D] Xdidi,Monique,Luciana [pup] Gabyv- nu mai conteaza cu care ovulezi, vezi vorba Liei:"Jap,jap pe sub pat"....sau era pe dulap?Nah,ca nu imi mai aduc aminte-te pomenesti ca d'aia nu avem succes?Lia,care e reteta?(Lia [pup] chiar daca nu mai intri- iti tin pumnii sa fiti sanatosi amindoi!) [pup] toate aspirantele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui felicityhope
Salut, Lore- multa sanatate.Te [pup] si sper sa te simti mai bine cit de curind.Si iti doresc sa rezolvi cu actele si sa treci balta cit mai repede.Am citit din postarile tale anterioare.Ai un suflet de aur,meriti mai mult!! Mihaela-Sa iti fie de bine concediul.Ia sa folosesti gurita aia pocita sa ne pocesti si pe noi cu bebe!! [:D] Xdidi,Monique,Luciana [pup] Gabyv- nu mai conteaza cu care ovulezi, vezi vorba Liei:"Jap,jap pe sub pat"....sau era pe dulap?Nah,ca nu imi mai aduc aminte-te pomenesti ca d'aia nu avem succes?Lia,care e reteta?(Lia [pup] chiar daca nu mai intri- iti tin pumnii sa fiti sanatosi amindoi!) [pup] toate aspirantele
Sa dea DD ca luna asta sa fie cele mai multe gravidute si care nu luna asta luna cealalta sa le urmeze.Eu am calculat si daca imi vin uratii tot asa ceas si luna viitoare si cealalta atunci de mos nicolaie ar trebui sa fac si eu un test care sa imi arate 2 liniute.Am facut baie si am introdus un pic degetul si e pe vine, ma bucur ca tot raul a fost spre bine ca s-a reglat uratul. Beterci tu ce faci, cum mai esti? Intra sa mai vorbim si daca ai nevoie de sfaturi te rog sa nu eziti. Simona imi pare rau, chiar nu stiu ce sa zic, acum cum esti, cat e beta? Gabi treci la jap-jap ca important e ca ovulezi, nu stiu ce sa zic de ziua 8 sper sa fie de bine. Ylari oare nu am incurcat borcanele? Cred ca trebuie sa vii cu un test pozitiv, trebuie sa te testezi nu? Vai sper sa nu va fi incurcat. Deny ma bucur ca ai gasit alt job mai liber. Tuturor fetelor multi pupici si multa bafta la prestat cu spor, iar celor care trebuie sa se testezi va pocesc sa va iasa teste cu 2 liniute.[pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am prea multe noutati, sunt bine. Mi-a venit menstruatia,HCG-ul a scazut la 120. Ma intalnesc cu doctorul peste o saptamana, sa-mi ia alt test de sange, sa-mi faca ecograf si sa facem planul pentru urmatoarea sarcina(in ceea ce privestete vitaminele). Ba am o veste[:D], am trecut examenele. Sunt acum certificata de americani in meseria pe care o fac...un mare stres a disparut din viata mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bettercy
Eu n-am prea multe noutati, sunt bine. Mi-a venit menstruatia,HCG-ul a scazut la 120. Ma intalnesc cu doctorul peste o saptamana, sa-mi ia alt test de sange, sa-mi faca ecograf si sa facem planul pentru urmatoarea sarcina(in ceea ce privestete vitaminele).
Si ti-a venit ciclul normal? Eu am sangerat din a 4 zi dupa metotrexat si apoi aproape inca o luna a fost spoting si urmatoarea menstra normala. Te astept cu vesti bune de la doctor, poate facem comparatie. Tot nu stii ce doza ti-a facut? 50 sau 75? E bine ca a scazut beta si nu ai avut nevoie si de a 2 doza, nu ai dureri nimic? Fetelor sa stiti ca eu am ramas cu o durere in trompa care a fost extrauterina intr-o zi mi-a fost un pic frig si m-a durut am vazut ca nu trece am luat nospa si degeaba mi-a trecut cu flamexin, asta cand am fost la paradisul acvatic si am intrat in apa, dar apa era foarte calda, si ieri cand am fost in mina la turda nu mai puteam de durere, mi-am disperat sotul in masina sa nu deschida geamul, sa nu dea drumul la aer ca imi e frig, am vorbit cu cineva care a avut extra si cica simte la frig, la ciclu la miscari bruste durere acolo, eu ce sa mai zic sunt multumita ca e asa si nu mai rau. Te pup si sper sa fie bine si sa ne tinem copii mult doriti in brate.[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, nu stiu ce doza de metrotrexat mi-a dat. Dureri nu am avut...daca nu-mi arata doctorul ceva e trompa, nu as fi crezut ca e extrauterina. La o zi dupa Metrotrexat, am simtit ceva presiune in amdomen dar nu am avut dureri insuportabile. Nu mi-a dat si a doua doza pt ca la 4 zile dupa prima doza de Metrotrexat beta a scazut de la 2600 la ~350. Apoi a scazut la 120. Spotting/sangerare usoara am avut cu trei zile inainte de metrotrexat. La 6 zile dupa metrotrexat am avut menstruatia. Sa stii ca inca ma mai intreb daca am avut extrauterina. Nu stiu daca tu ai citit, dar eu am avut si sangerare de implantare ,au vazut si ceva ca un sac care desprinsese de uter dupa prima sangerare. Nu cred ca aveam sangerare de implantare daca sarcina se implanta in trompa...doctorul n-a putut sa-mi dea un raspuns sigur in ceea ce priveste chestia asta. O sa ramana un mister toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui felicityhope
Salut, Lore- multa sanatate.Te [pup] si sper sa te simti mai bine cit de curind.Si iti doresc sa rezolvi cu actele si sa treci balta cit mai repede.Am citit din postarile tale anterioare.Ai un suflet de aur,meriti mai mult!! Mihaela-Sa iti fie de bine concediul.Ia sa folosesti gurita aia pocita sa ne pocesti si pe noi cu bebe!! [:D] Xdidi,Monique,Luciana [pup] Gabyv- nu mai conteaza cu care ovulezi, vezi vorba Liei:"Jap,jap pe sub pat"....sau era pe dulap?Nah,ca nu imi mai aduc aminte-te pomenesti ca d'aia nu avem succes?Lia,care e reteta?(Lia [pup] chiar daca nu mai intri- iti tin pumnii sa fiti sanatosi amindoi!) [pup] toate aspirantele
na ca am intrat[:D] jap jap pe sub pat[:D] yo am insomnii, puiu are program de joaca de la ora 23 asa ca ma pregateste[olala] de molipseala [pup][pup][pup][pup] RETETA http://www.youtube.com/watch?v=px0AEZUuGhI Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine, Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt. Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus. [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=lia73&year=2011&month=11&day=14&babycount=1"]bebelinul meu scump[/url] Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatos Florin 18 ani [jamaica] si [gravired]+30[baietel] Matei Ioachim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bettercy
Mihaela, nu stiu ce doza de metrotrexat mi-a dat. Dureri nu am avut...daca nu-mi arata doctorul ceva e trompa, nu as fi crezut ca e extrauterina. La o zi dupa Metrotrexat, am simtit ceva presiune in amdomen dar nu am avut dureri insuportabile. Nu mi-a dat si a doua doza pt ca la 4 zile dupa prima doza de Metrotrexat beta a scazut de la 2600 la ~350. Apoi a scazut la 120. Spotting/sangerare usoara am avut cu trei zile inainte de metrotrexat. La 6 zile dupa metrotrexat am avut menstruatia. Sa stii ca inca ma mai intreb daca am avut extrauterina. Nu stiu daca tu ai citit, dar eu am avut si sangerare de implantare ,au vazut si ceva ca un sac care desprinsese de uter dupa prima sangerare. Nu cred ca aveam sangerare de implantare daca sarcina se implanta in trompa...doctorul n-a putut sa-mi dea un raspuns sigur in ceea ce priveste chestia asta. O sa ramana un mister toata viata!
Neata. Betercy nu te mai intreba ce si cum, important e ca ai scapat cu bine, ca nu ai stat aproape 3 saptamani in spital ca mine, ca nu ai avut dureri si cel mai important ca ai scapat de operatie. Eu tot timpul ii multumesc lui Dumnezeu ca nu a fost nevoie de operatie ca era mai grav atunci, ramaneam si fara trompa, o prietena de a mea a ajuns la urgente era cam la 500 de metri de maternitate cand i s-a facut rau, a fost operat de urgenta si la o saptamana au operat-o din nou dar chiar nu stiu din ce motive. Stii ce te rog cand mergi la doctor intreaba ce stie el despre trompa mai este functionala si permeabila, trebuie verificarea trompelor inainte, cat timp trebuie protejare si asa ne sfatuim si noi sa vedem ce si cum. Lia [pup][pup] super frumoasa piesa, sa ai o sarcina usoara in continuare si o nastere la termen.[pup][pup][pup] Fetelor pe mine ma doare spatele si burta de nu mai pot dar e tot spoting, inauntru s-ar parea si firisoare de sange oare imi vine de acum? Care zi sa o pun prima vineri cand am sangerat cat sa patez chiloti si de atunci doar spoting sau cand o sa inceapa sangerarea? Eu astazi ma duc la biserica si dupa la soacra si la mama. Va doresc o duminica placuta la toate.[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...