Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (714)


Recommended Posts

Buna dimineata. Bine ai revenit Mihaela.[pup] Prima zi de CM se numara de cand e mai abundent, sange. Dar tu nu cumva esti gravidutza?[:D] Spottingul tau poate e de la implantare[olala]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce sa facem, Deny? Daca n-avem noutati...o luam de la capat luna asta..id="Verdana">.

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt pe aici dar imi e asa de rau[bang][bang][bang][bang][bang]

 

ma doare capul, am tensiunea mare, imi curge mult

 

am facut si o nebunie ieri...am baut un pahar de bere de suparare si eram nemancata si berea era din aia strong cu foarte mult alcool si asa m-am imbatat de am zis sa-mi inec durerea dar mai rau mi-a fost

 

offff fetelor sa nu ma credeti betiva, ca beau foarte rar si nu rezist la bautura

 

am o perioada extrem de naspa[bang][bang][bang][bang][bang][bang][bang]

 

parca nu se mai termina cosmarul asta[q][q][q][q][q][q][q][q][q]

 

va pupic pe toate

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MeAlex, Lorena asa imi pare rau pt voi [grup]

Am cazut si eu in butoi dupa nunta [q] ca simt un gol enorm in suflet.

Chiar viata asta isi bate joc de mine.

Incep sa-mi zic sa renunt defintiv la proiectul bebe, si sa-mi vad de viata mai departe. Si intr-o buna zi poate voi adopta un bebe nou nascut, dar e altfel cand stii ca e al tau nascut de tine, ca l-ai purtat 9 luni in burtica, si cand il strangi in brate si il pupi... Ufff nici nu stiu cum sa ma mai incurajez, pe care cale s-o mai iau ca sa-mi fie bine.

Pt mine viata fara copii nu e viata.

Asa sunt eu.

 

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi zic ca mai bine imi iau o pauza si sa uit de tot de planul bebe. Ca de altfel ajung la nebuni.

Raman doar sa va citesc si sa ma bucur pt voi. [pup][pup][pup]

Tin pumnii macar voua sa vi sa implineasca visul.[pk]

[flo][flo][flo]

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deny, nu vreau sa te supar si mai tare dar din cate ai povesit tu sotul tau mai are un copl din prima casatorie iar tu nu ai....lucru care nu mi se pare corect din partea lui sa-ti fure o asemenea bucurie

 

daca el are deja poate ca nu-l mai intereseaza asa de tare....

 

tu trebuie sa-l iei tare si sa-i zici ca tu vrei cu orice pret sa devii mama si daca nu te intelege tu esti dispusa sa faci orice pt a-ti indplinii visul

 

eu l-am amenintat pe al meu ca daca nu raman gravida in max un an fac inseminare cu donatori necunoscut...[:D] bina asta la suparare am zis-o, cand il vad ca nu respecta deloc regulile, ca nu doarme aproape deloc, ca munceste ca un sclav, e foarte stresat .....ii zic sa mai aiba grija de el ca daca e din vina lui si el nu face nimic eu tot gasesc o metoda sa rmana gravidu....bine chiar nu am vb serios, am zis doar asa la necaz...

 

dar nu e deloc corect sa refuze el sa mai incercati sa faceti bebe

incearca sa-i explici cat inseamna pt tine si sigur o sa-l poti pune la punct

 

barbati supt peste tot, mai ales donatori...[:D]

 

hai capul sus si sa nu mai zici ca renunti la visul tau doar pt un barbat nehotarat....dai vreo doua si convinge-l

 

te pup

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, da, ai ghicit[:I] ca asta e problema la mine ca el deja are un copil si eu nu.

Dar ce ma sfatui tu, deja am si facut[:D] si el este de acord sa ma ajute sa-mi implinesc visul. Pt ca ma iubeste si vrea sa ma vada fericita si implinita. Primul meu bebe[olala].

Dar cand vad ca viata ne pune piedici... [:(]

Si eu ma gandeam la donator de sperma pe viitor[:D] daca nu ma "ajuta" sotiorul cu bebe de la el. M-am gandit si la varianta ca poate nu suntem compatibili genetic pt un bebe, ca cu ailalta a ramas repede, dupa 2 luni de incercari deja era burticutza.

So, la mine e problema[bang].

 

El isi mai doreste un bebe(fratior/surioara la cealalt copil), si mi-e frica deja ca se va intoarce la cealalta ca eu nu mai... [bang][bang][bang] am pierdut deja o sarcina. Si daca mai pierd si pe viitoarea, apoi presimt ca va iesi mai rau[q][q].

Uff imi fac rau singurica cu gandurile astea negre.[bang]

 

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu fac bine, dar ma gandesc sa ma despart si sa raman alone, si sa-l las cu copilul celalalt si peste un timp dupa ce imi revin si sufleteste si financiar, o sa-mi caut un donator de sperma si imi voi creste bebele mult dorit singurica.

Mi-e frica deja si ca o sa-mi compare bebe meu cu ailalta[alcool].

 

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...