Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (714)


Recommended Posts

Din 3 postari ai ajuns sa te desparti? Ai ramas o data, asta e un lucru foarte bun. Vezi mai departe ce si cum, nu toate raman din prima sau a 2-a luna...trebuie sa mai incercati. Chiar nu ai de unde sa stii daca nu poti avea copii, ai facut doar cateva analize de tromobilie, zau asa. Este foarte frumoas ca te gandesti sila adoptie, dar cred ca e mai bine sa incerci inainte sa faci un copil natural, ca sa nu iti reprosezi mai tarziu ca nu ai incercat. Probabil ca trebuie sa te mai gandesti si la altceva decat la copil, exact7 asta imi spun si mie. Trebuie sa fac un pas inapoi sa privesc lucrurile in ansamblu. Dumnezeu nu are nimic cu mine personal de nu imi da copil...intre noi fie vorba, cred ca ar fi cam ocupat sa se ocupe de noi toti[:)].

P.S.: Probabil ca sotul tau nu s-a gandit la ce spui tu: ca nu mai vrea alt copil, ca il va compara cu copilul actual, etc. Copilul este incununarea unei relatii, asa ca nu are nicio legatura faptul ca are deja unul.

 

Capul sus!

 

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

MeAlex, ai dreptate si tu [:I]

Ufff ce am de sunt asa de descurajata? [:(].

Hai ca trebuie sa ma ridic.

Ok, nu renunt[:I]

O sa mai incercam si o sa va anunt ca sunt gravidutza[:D]

 

Multumesc MeAlex si Lorena ca ma incurajati.[pup][pup][pup]

Si aveti dreptate, ca mai tarziu voi regreta ca nu m-am luptat mai mult[:I]

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicityhope, multumesc mult. Tu esti bine?

 

Mihaela, trompa folosita acum( stanga) cred ca e permeabila daca au ajuns spermatozoizii unde trebuie. Dar este posibil sa aiba un alt fel de problema si chiar ma gandeam ca ar fi bine s-o evit in viitor. O sa vorbesc cu doctorul despre asta. Am mai scris pe aici ca in May anul asta doctorul a descoperit un polip care oarecum bloca intrarea la trompa stanga si l-a taiat. Este posibil ca acea trompa sa nu fi fost ok niciodata si acum ca este libera descopar problema. Poate natura a stiut ce face cand a crescut polipul ala acolo.[:)]

 

Dreapta e in regula, am ramas ultimele dati insarcinata pe partea dreapta si nu au fost probleme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A aflat si sefa de problemele mele din trecut cu pierderile de sarcina, doamne ce m-a mai strans in brate, am crezut ca ma sufoca. Saraca, cred ca este bipolara, cateodata imi este mila de ea.[alcool]

 

Fetelor, imi pare rau ca nu s-a intamplat sa ramaneti insarcinate luna asta dar va doresc din tot sufletul sa se intample luna viitoare. Incercati sa nu disperati, fiecare luna este o noua sansa. Am vazut femei care au avut copii la 41/42 de ani.

 

Ylari, totul bine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, scuze, n-am intrat weekendul asta ca am facut o gramada de treaba.

So, test nu am facut dar nici nu cred ca sunt gravi fetelor. Nu am niciun simptom. Mai mult, de dimineata, m-am sters mai insistent cu o discheta demachianta si s-a luat ceva rozaliu. Dar doar de dimineata, de atunci nimic. Ma bucurasem ziceam ca ok, chiar daca nu sunt nu imi pare rau ca imi vine ciclul si o iau repede de la capat. Momentan nu am noutati, nici nu vreau sa stric un test aiurea asa ca mai stau vreo 2 zile...

Va pup.

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa

 

http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png

 

 

Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

 

www.fertilityfriend.com/home/2ba005/

 

Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sunt nedumerita si nu mai stiu ce sa inteleg.

Imi monitorizez ovulatia ca de obicei cu TB, dar si cu teste de ovulatie.

Am inceput din ziua 10.

Ma asteptam ca azi sa fie pozitiv si maine(z14) sa fie deja ovulatia.

Spre mirarea mea, azi e negativ [:0]. So, maine ziua 14 nici vorba de ovulatie?

Asa de tarziu ovulez?

Sau deja am ovulat in ziua 8 sau 9 si eu nu am stiut?

 

Ufff, nu mai stiu ce sa cred[alcool][alcool][alcool]

Maine continui cu testele de ovulatie si am sa vad. Daca nici maine(z14), nici poimaine(z15), nici raspoimaine(z16) nu se pozitiveaza, atunci chiar am ovulat mai devreme in ziua 8 sau 9. [alcool][alcool]

 

( nu ar fi ceva nou for me sa ovulez asa devreme pt ca in luna cand am ramas [gravired] am prestat doar in z8 si 9).

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E a doua luna cand "urmaresc" ovulatia si dupa teste de ovulatie.

Niciodata nu am vazut linia T ca cea de C sau mai pronuntata de C.(adica pozitiv).

Sau la mine nu merge depistarea ovulatiei cu ajutorul testelor de ovulatie?

Mai astept si vedem[:D]

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ylari poate poate e semn de implantare.[olala]

Iaca cand nu suntem gravide, avem atatea simptome ca la aparitia rusilor ramanem dezamagite. Simptome induse involuntar.

Dar atunci cand chiar suntem gravide, nici un simptom. Ca ajungi si la 4 luni de sarcina si nici nu ai stiut ca esti gravi[:D]

Tin pumnii la IIid="red"> !

Macar tu sa pleci la odisee[pup][pup]

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Ylari poate poate e semn de implantare.[olala]Iaca cand nu suntem gravide, avem atatea simptome ca la aparitia rusilor ramanem dezamagite. Simptome induse involuntar.Dar atunci cand chiar suntem gravide, nici un simptom. Ca ajungi si la 4 luni de sarcina si nici nu ai stiut ca esti gravi[:D]Tin pumnii la IIid="red"> !Macar tu sa pleci la odisee[pup][pup] Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8id="size1">
align="right" id="quote2">Of Deny as vrea eu sa fie asa cum spui tu, dar m-am saturat sa ma amagesc singura, am obosit atat de tare...YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIAPOZEMami de Eva scumpahttp://lt1m.lilypie.com/0dLup3.pngGena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigotwww.fertilityfriend.com/home/2ba005/Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor,

la mine de ieri seara s-a oprit ciclu, deci fffff ciudat eu sunt cascada de obicei si imi tine minim 5 zile, luna asta a fost fff putin am sangerat o sera , o zi negru cu multe cheaguri ,dar tot putin cantitativ si ieri doar pana dupa parnz cand s-a facut rozaliu....deci fffff ciudat...azi am facut o beta si abia maine primesc raspunsul dupa ora 3, deci crima macar sa stiu daca a fost ceva, sau am o dereglare, a mai patit cineva asa ceva de la utrogestan????sau avem o luna ciudata toate , s-au aliniat astrele aiurea[:D] glumesc....macar ma imbat cu ideea ca nu sunt singura....

va puuuup

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...