Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (714)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Deny de cand vreau sa te intreb, nunta vinerea? Parca in zilele de post nu se fac nunti sau a fost doar la civil? Termina cu prostiile cu divortat si inseminare cu donatori, incearca sa te linistesti un pic, ai vb asa frumos de iuby tau in iulie, sigur e o neintelegere la mijloc, discutati un pic.
align="right" id="quote2">

[pup]Da, mami, voi sta cuminte si nu-mi pierd speranta[:I]. O sa vezi ca curand va voi anunta ca sunt burticutza[olala], cu iuby meu, ca nu-mi mai surade ideea cu donator de sperma (m-am gandit mai bine la asta ieri toata ziua si in concluzie am taiat-o de pe lista[:I]).
Da, vinerea a fost nunta, ziua la civila si religioasa, seara si toata noaptea- party, nunta. Asa au vrut mirii. Cate bordeiuri atatea obiceiuri[:D].
Stiu si eu ca in zilele de post nu se fac nunti, dar mai stii ca nu toata lumea le tine pe toate. Fiecare face cum vrea. In ce vremuri am ajuns in ziua de azi ca si insamantarea cu donatori de sperma a ajuns o moda azi(pe cand dupa biserica e pacat, pt ca nu stii cine poate fi tatal copilului tau, ca donatorul poate fi si fratele tau de sange, ufff nici nu vreau sa ma gandesc ce poate mai urma[alcool]). Hai ca prea m-am intins[:D]

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lore stiu ca nu vrei sa auzi asta, dar esti tanara ai 25 ani si ai toata viata inainte.

Eu cred ca problemele financiare v-au afectat foarte tare dar o sa fie mai bine. Poate reusesti sa iei testul pt canada,sau poate se deschide o clinica in sibiu si gasesti ceva de lucru pe domeniul tau.Trebuie sa nu te dai batuta![flo][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ylari merci pt incurajari dar....tot caut un gram de putere sa ma pot ridica din nou si nu gasesc

 

cu emigrarea am dat-o in bara si cu aia[bang][bang][bang][bang] tot din lispuri financiare

ne costa in jur de 15 000 dolari canadieni, bine nu toti odata dar intr-un an....asa ca iar ne-am luat-o peste bot ca sa zic asa.....[bang][bang][bang]

 

deja se vede mult si pe sot criza noasta, situatia noastra

 

la inceputurile relatiei el era un om foarte calm, extrem de calm si fara griji....acum e foarte nervos, ii sare din orice, nimic nu-i mai convine, e agitat, cand se enerveaza am impresia ca se da cu capul de pereti.....

 

cu depresia ce sa mai zic, sunt depresiva de cand am pierdut sarcinile dar de ce trece timpu parca sunt si mai rau, ma afund si mai tare.....chiar ma gandesc ce rost mai are viata asta daca o traiec asa, in halul asta

 

nimic nu ma mai bucura si nimic nu imi mai da speranta.....eu una nu mai vad nici o iesire

 

 

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana, testul l-am trecut, acum e problema banilor

 

astia vor sa se asigure ca ai bani sa te integrezi si cum viata e scumpa iti cer sa ai bani pt cel putin 3 luni de zile

 

asta insemnand 12 000 dolari canadieni in cont ca sa-ti dea vizele

 

apoi mai sunt si biletele de avion care costa in jur de 2000-3000 euro pt amandoi plus actele din romania

 

asta e, ne-am obisnuit cu ideea ca nu mai plecam

asa cum ne-am obisnuit cu multe alte chestii

 

iar de deschis aici....nu zic ca nu dar la ce criza este si la ce ghinion am eu....sigur nu o sa ma loc

 

poate o sa ma certati ca gandesc negativ dar nu mai pot spera, chiar ma gandesc numai la rele, la prostii, ma gandesc la ce o sa mai urmeze....

 

mi-am pierdut foarte tare si increderea in mine, ma simt ratata si buna de nimic

pe langa faptul ca ma plafonez, uit tot

 

fetelor nu ma laud (eu si laudatul[bang]) dar aveam o memorie....tineam minte orice amanunt, la scoala invatam foarte rapid, intelegeam de la orele de curs, apoi la exemene mai citeam putin si asta era, aveam o memorie de invidiat

 

acum mi-au murit mare parte din neuroni, dar rau de tot

 

uit foarte multe lucruri pe care nu ar trebui

 

am vb cu o buna prietena si mi-a zis ca o sa fie nasa de botez.....apoi mi-a trimis poze cu bebita si scria finutza....bineinteles ca am intrebat-o: "wooow o sa fii nasa??????????"

la care ea credea ca fac misto de ea....

 

incep sa-l intreb pe sot cate ceva sau sa-i zic ceva....pana sa termin uit ce am vrut sa-i zic

 

si multe altele.....

eu chiar as putea fi internata la nebuni pt o perioada

 

si acum sa-mi ziceti voi cum as mai putea spera la un post cu o asemenea responsabilitate, sa efectuez niste investigatii, sa dau un rezultat....si apoi ne mai plangem de incompetenta personaluli sanitar....as fi in aceiasi oala cu aia incompetenti din neinvatare si prostie....iar eu incompetenta din nebunie dobandita[bang][bang][bang][bang][bang]

 

nu incercati sa-mi spuneti ca nu e asa pt ca eu asa ma simt, asa simt.....

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deny, la 27 de ani ai intrat in criza varstei???

Lorena, iti spun ce imi spun si mie...trebuie sa facem un pas inapoi si sa vedem imaginea de ansamblu! Sa ne bucuram de ce avem si sa mai traim si in prezent nu doar pentru analize, ovulatie, testat si bebe...Incercam sa facem copil de 3 ani...ani plini de analize, de sperante si de esecuri...pe 10 s-a implinit 1 an de cand am pierdut a 2-a sarcina si am decis ca asa nu se mai poate...viata e mai mult de atat, decat o asteptare...Vroiam sa merg luna asta la doctor sa fac alte investigatii, dar nu mai rezist...asa ca imi iau o luna libera...nu mai masor temperatura, nu mai fac teste, vom face dragoste cand vom avea chef, nu vom "presta". O sa incerc sa mai verific instalatia, ca sa stiu ca am facut tot ce imi sta in putere. Incep sa ma gandesc si la faptul ca se poate sa nu avem niciodata copil.

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena daca ti-as spune ca EXACT ca tine ma simt, m-ai crede? Exact ca tine am plans pana acuma 2 ore ca viata mea nu mai are sens, gata nu mai vad nici o iesire din situatie-exact ca si tine.

Dar uite ca viata nu se opreste aici. O sa vezi ca mai incolo o sa fie mai bine.

Trebuie sa iesi din starea de depresie care asteapta sati faca viata si mai amara. Stiu ca e usor sa spui, dar e mai greu de facut. Sa stii ca totul depinde de noi, tot ce si cum gandim, tot ce si cum rostim cuvintele-totul ia viata. Tot ce ni se intampla in jurul nostru este rezultatul gandirii si rostirii cuvintelor noastre.

(da, mai e un pic si ajung sa vorbesc despre legea atractiei[:I]).

Eu mi-am zis: "gata, pana aici a fost cu bataia de joc la viata mea! Ajunge cat am suferit!".

Trebuie sa te ridici si tu, draga mea. Macar tu sa fii cea optimista si sa-l ajuti pe sotul tau, ca el si asa e stresat rau de la job, dar cand vine acasa te vede si pe tine deprimata(ca suferi din cauza sarcinilor pierdute, crede-ma ca si el sufera enorm! si mai tare sufera cand te vede ca esti mereu trista si plangi ca nu mai stie cum sa te faca sa scoata un zambet de la tine, o pace sufleteasca, macar acasa sa vada un zambet - o spun din propria experienta, ca eu cand plang si sunt depresiva, al meu si mai tare cade in depresie si se enerveaza rau nu din cauza ca eu sunt in depresie ci din cauza ca el se simte neputincios ca nu ma poate ajuta cu nimic, el se simte vinovat de toate lacrimile ce curg pe obrazul meu. si sa ne acuzam unul pe altul ca din cauza ta asa si asa, nu ajuta la nimic. mai rau se face. asa ca ridica-te macar tu, zambeste, cand vine el stresat acasa, incearca sa-l faci sa uite de toate problemele, bucurativa de voi doi, vorbeste-i calm si plina de optimism. incearca sa-l faci sa zambeasca. Nu mai lasa ca problemele sa va distruga! depinde numai de tine, Lore. hai capul sus si revino! fii plina de optimism, macar tu!).

Uite-te pt inceput la filmul http://www.youtube.com/watch?v=GoT1irsNq_o. In afara de el sunt si carti pe tema asta, care te pot ajuta sa-ti revii la optimism si speranta de viata. De exemplu "Sentimentele ingropate de vii nu pier niciodata..." e o carte foarte buna. Eu nu am terminta-o de citit dar deja am inteles mesajul ei[:D]. Mai sunt si alte carti pe tema asta.

 

Hai Lorena, zambeste si priveste viata ca pe o scoala. Incercarile grele ale vietii sunt si lectiile pe care ne dau pe acasa. Cand primim un "2" la tema de acasa, ce facem? Renuntam sau luptam?[:D]

 

Te imbratisez strans [grup] si te pup [pup] ca sa te molipsesc cu optimismul meu![:)]

 

 

edit: MeAlex spune un mare adevar[pup]

Prea suntem "incarcate" cu proiectul bebe. Trebuie sa ne mai detasam de dorinta de a avea bebe, trebuie sa privim si in ansamblul si la celelalte lucruri din jurul nostru. Sa ne ocupam mintea si cu altceva.[:)]

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,am nevoie de putin sprijin: exista un medicament ARTOTEC sau ceva asemanator (ARTROTEC)care se prescrie pentru oprirea menstruatie abundende, a hemoragiilor legate de pierderea sarcinii? Va intreb pentru ca nu ma pot vedea astazi cu doctorita mea si prin telefon ea mi-a zis sa iau o pastila din medicamentul acesta, insa verificand prospectul pe net mie mi se pare ca nu are nicio legatura cu ce trebuie sa iau eu.

Poate stiti voi mai bine, pentru ca sunteti cu state mai vechi pe aici si ati avut experiente asemanatoare.

Beta-cgH al meu, al doilea, a fost 136,2, fata de 134,1 primul. Foate ciudat. Abia maine ma vad cu doctorita mea, asa ca va rog, sfatuiti-ma cu denumirea de medicament pentru ca mi-e sa nu-i spun ceva gresit farmacistei sau sa o las sa-si dea ea cu parerea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, se pare ca luna asta a inceput prost la toata lumea, eu mi-am dat seama de o asa zisa prietena azi, zicandu-i nelamuririle mele si ce ma framanta mi-a zis sa nu ma mai gandesc, ca am patit atatea ca m-am tot gandit, adik e vina mea intr0un cuvant ca sunt bolnava, ca a trebuit sa ma operez si daca stau bine sa ma gandesc o mai si irit pe ea ca-i zic ca sunt stresata cu ciclu...deci asa m-am saturat nimeni nu-ti este aproape, am rugat-o sa ma asculte, nu sa ma judece...ce sa faci oamenii te dezamagesc zilnic...sunt asa de dezamagita...[q][q][q][q]

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui xdidi
salutare fetelor, se pare ca luna asta a inceput prost la toata lumea, eu mi-am dat seama de o asa zisa prietena azi, zicandu-i nelamuririle mele si ce ma framanta mi-a zis sa nu ma mai gandesc, ca am patit atatea ca m-am tot gandit, adik e vina mea intr0un cuvant ca sunt bolnava, ca a trebuit sa ma operez si daca stau bine sa ma gandesc o mai si irit pe ea ca-i zic ca sunt stresata cu ciclu...deci asa m-am saturat nimeni nu-ti este aproape, am rugat-o sa ma asculte, nu sa ma judece...ce sa faci oamenii te dezamagesc zilnic...sunt asa de dezamagita...[q][q][q][q]mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
align="right" id="quote2">Te inteleg perfect [grup]. Nici pe mine nimeni nu ma intelege, nu-mi este aproape si mereu ma acuza si subapreciaza si ma judeca. chiar si sormea-confidenta mea. Ei nu au nici o vina pt ca si pe ei ii doare si nu stiu cum sa ne faca pe noi sa mai zambim. Sunt satui si ei de depresiile noastre. Stau si ma gandesc mai bine, eu sunt singura vinovata. Pt ca cum gandesc si vorbesc(negativ) exact asa stare se "emana" si celui de langa mine, celor din jurul meu, si ei raspund exact la acelasi gand al meu, negativ si depresiv. Dar cand sunt vesela si happy, numai oameni veseli si happy ma inconjoara. Si primesc aceeasi "aura" care transmit si eu[:D]. Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...