Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (714)


Recommended Posts

Hello, girls! [pup]

N-am disparut asa mult, sunt inca in rollercoaster-ul "acum rad/acum plang", dar ma simt mai bine. Sunt "fericita" sa declar z1, dupa un cm de 32 zile, deci o intarziere de o singura zi [pk]

In cateva zile banuiesc ca voi fi iarasi in trenul optimistelor, o sa-mi fac planuri... maine merg la doctor, sa incepem stimularea. Imi pun increderea in noua abordare, sper sa-mi fie cu noroc, sa vedem ce-o mai fi. [:)]

 

Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors...

Te [olala], Bob !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alex eu am CM de 30 de zile (dupa chiuretaj asa s-a setat) inainte aveam 28 zile si am avut in z 14 ovulatia cand am ramas. Dupa... nu stiu, luna asta am avut in ziua 16-17 ovulatia (vazut pe ecograv), iar cu o luna inainte FF a estimat in ziua 19 (?!) Asa ca habar n-am cand ovulez. Si nici nu-mi pasa luna asta si nici inca trei de acum incolo. Daca am bafta bine, daca nu macar n-am de ce sa-mi fie necaz, ca uite acum luna asta am facut bataturi de atata prestat ca ma pocnisera si niste infectii urinare de atata prestat, dar nu m-am lasat, si... tot degeaba. Asa ca imi bag picioarele, tot inainte ca pionierii si om vedea ce o iesi.

Si mie imi e dor de satanele alea de roboti [:D]

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa

 

http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png

 

 

Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

 

www.fertilityfriend.com/home/2ba005/

 

Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prestati cat e posibil luna asta si aia e! Poate aveti noroc...Of, si pe mine ma chinuie infectiile urinare, dar la mine sunt cam tot timpul, recidiveaza mereu...Urmeaza sa merg la urolog sa facem niste investigatii ca lumea, nu doar urocultura si eco...La ecografia facute de un ecografist generalist mi s-a spus ca am cateva chisturi pe rinichi si ca ele pot fi cauza intretinerii infectiilor. am mai facut ecografii dar atunci nu s-a vazut nimic...Acum, nu stiu daca ecografistii de pana acum au fost mai buni(cei care nu au vazut) sau cea de acum care a vazut chisturile...id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bobule stiam eu ca nu poti sa stai fara noi [:D]

Asa de mana cu mine te tzii [:D][:D][:D] si eu ziua 1. Si eu ma bucur ca n-a intarziat mai mult. Si-om vedea, poate tot asa de mana pana la victoria finala, eu una nu ma/va las [:D]

 

Alex la mine apar cand prestam asa ca nebunii, daca pastram niste limite [:I] n-am nimic.

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa

 

http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png

 

 

Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

 

www.fertilityfriend.com/home/2ba005/

 

Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, tot astept mailu ala care nu mai vine....dar am sunat mai devreme si tipa de acolo mi-a zis ca n-a ajuns si ca atunci cand ii ajunge ei imi intra si mie pe mail, insa ea vede ca e negativ ca ar fi minus nu stiu ce valoare...ma rog o fi negativ , dar chiar cu minus[:D]

ma rog n-am mai auzit deci dupa ce termin treab aasta care matine legata de birou , ies putin afara si sun la clinica sa ma programez la eco de monitorizare, iar ciclul meu este chiar terminat, deci niciun semn, ma apuc in seara asta de ova-mit si deci o noua luna...

va puuup pe toate[pup]

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, e posibil oare ca tu sa ai ovulatia dar testele de ovulatie sa nu arate pozitiv?

Azi e z14 la mine si tot e negativ testul ov.

Ma asteptam ca macar azi sa fie pozitiv si prin urmare maine z15 sa fie ovulatia. Dar vad ca inca nu.

Oare e posibil asa ceva?

Eu deja banuiesc ca am avut ovulatia tot in z8-9, dar acuma am un ciclu de 29 de zile si se asteapta in ziua 15 nu in a 8-9a.

 

Nu mai stiu ce sa inteleg.

[alcool]

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deny, la carte zice ca ovulatia are loc cu 10-14 zile inainte de aparitia menstruatiei urmatoare...Dupa cum vad eu problema:

1) ori ai avut ovulatie inainte sa testezi

2) ori nu ai ovulat inca

3) ori nu ai ovulatie luna asta

Lunile trecute ai avut dureri la ovulatie, ai verificat mucusul sua temperaturile? Vezi cum sunt si astea. Din cate stiu, testele de ovulatie functioneaza. Dupa cum mai scriam, testele arata ca a crescut hormonul ce declanseaza ovulatia, dar nu se stie daca a fost suficient sa o declanseze. Ecografic se determina cu siguranta.id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc MeAlex,

Eu cred ca ma incadrez ori in 1) sau 2). Cel mai probabil a 2) ca inca nu am depistat "eggwhite" curat curat. Daca am ovulat dejainainte de testare, atunci aveam si spotting si posibil sa nu fi observat bine mucusul fertil. Maine mai continui cu testele sa vad si eu daca se va pozitiva sau nu.

Daca nu am ovulatie luna asta, de ce sa nu o am? Daca pana acuma in fiecare luna era.

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Un Off topic:Cine din voi are nr cosmote?Ati primit si voi asa sms?"FELICITARI! In urma trageri la sort SUPERBINGO METROPOLIS v-a desemnat castigatorul 50.000 ron . Pentru informati apelati operatorul ROTARU MARIAN . Va multumim"Nu de la "cosmote" ci de la un nr oarecare.Vreau doar sa stiu daca a mai primit cineva asa sms, ca vad ca cineva face misto de mine.Am mai intrebat pe altii si nu au primit. Dar voi? Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8id="size1">
align="right" id="quote2">Deny sa nu cunva sa suni ca iti ia tot creditul de pe cartela, multa lume s-a pacalit in felul asta inclusiv o verisoara de-a mea.[pup]In curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...