Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (714)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna [pup]

Dupa 3 sapt de concediu... iata-ma acasa [pk]

Azi mi-a luat ff mult sa imi reintru in mana, mai am f multe lucruri de pus la punct si evident.... cu butoiul.

Am venit f optimista, am zis ca totul o sa fie ok, o dimineata petrecuta la telefon cu o prietena [:D] si apoi imediat supararea... asistenta dr nu a vrut sa ma programeze la eco, ca cica e f plin si nu se poate sa sun in Z1[bang]...asa nervi m-au apucat...credeam ca vad si eu macar daca am folicul. In fine...asta e...

Aparent nu sunt singura cu butoiul.

Dream, eu zic sa ne mai povestesti in doi ani ce parere ai despre proiectul bebe...asta in cazul nefericit ca nu o sa ramai (desi iti doresc sa ramai repede si sa nu ajungi ca multe dintre noi[pup])...Iti garantez ca dupa vre-un an de asteptare, de trait din ovulatie in urati si din urati in ovulatie, nu o sa mai fii asa de optimista.

Scuze, dar voiam neaparat sa zic asta [:I]

Draguta [pup] te inteleg perfect, aseara am fost la niste prieteni care au un copilas de 2 ani, ff frumusel si dragut, am cam ramas amandoi cu o parere de rau, cand am plecat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deny, e teapa, am patit si eu dar nu mai stiu ce numar era. A propos de ovulatie, se intampla si este normal sa nu ovulam intr-o luna, dupa cum se intampla sa fie expulzate 2 ovule intr-o luna[:)].

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt raspuns legat de smsul ala. Culmea ca am sunat (cu nr privat) si e inchis nr-ul, curioasa sa vad macar daca recunosc vocea. Cu atat mai bine ca e inchis.

O sa sterg postarea aia.

Gaby, asa e, cand vezi ca dupa 2 ani de zile tot nimic, apoi cam iti pierzi speranta, dar trebuie sa ne tinem tari. Sa nu ne pierdem speranta.

Mai cad si eu in butoi, apoi imi revin iar si ma imbarbatez, iar cad, iar sus. [alcool]

 

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heloo.

Si eu un pic sa fac prezenta, astazi smotru pe acasa ca am gasit ca la nebuni si am facut si un compot delicios de pere, mai am o tura si maine de fiert.

Ciclosul s-a instalat de ieri in limite normale di la mine, deci pun prima zi ziua de ieri, s-au ziua de vineri cand am sangerat putin si apo spoting?

Lore iti doresc sa poti vinde masina, sa iasa spermograma buna, sa iti implinesti visurile ca imi e asa mila de tine ca nici nu stiu ce sa mai zic.

Ylari ma gandeam ca ne bucuri luna asta dar ai grija si iubeste cu foc luna asta ca daca nu 3 luni stai pe tusa.

Gabi stiu cum e sa vii acasa sa nu gasesti nimic in frigider, dar sa intri in casa si sa incepi sa speli si farfuriile ca sunt pline de sicleala ca doar sunt spalate de o batrana, am zis ca asa de bine mi-a prins concediul asta ca astazi parca nu imi venea a crede ca sunt acasa in mijlocul problemelor iar ca soacra bineinteles ca iar a inceput, batrana cu care stau m-a inebunit de cap si tot asa, dar stiti ce putin imi pasa.

Va pup pe toate si ne citim maine.[pup][pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor iertati-ma ca am iesit asa instantaneu doar ca trebuia sa ajung pana in oras si pierdusem notiunea timpului

 

fetelor am gasit un laborator unde spermograma costa 25 lei....mi se pare foarte putin, sper sa fie si seriosi respectivii

 

la clinica unde am facut hsg osta spermograma 120 lei....mare diferenta

 

o sa mearga joi sotul sa o faca

si luni primesc rezultatul apoi icepem treaba[olala][olala][olala][olala]

 

acum fac painici din alea cu tarate, faina de secara si faina neagra si cu seminte de in, chimen, mac, susan, floarea-soarelui....

 

m-am ingragostit de chiflele alea din supermarket cu multe seminte si tarate si cum sunt asa scumpe si cine stie ce pun astia in ele am luat ingredientele si acum le-am facut eu....asa frumoase au iesit....sper ca si bune ca sanatoase sunt garantat

 

va poftesc la masa[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

bob, ma bucur mult ca nu ne parasesti[pup]

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

am pierduto sarcina acum 3 zile, prima mea sarcina la 9.5 saptamani.

NU stiu cauzele.. medicii spn ca selectie natruala. Am trombocitele bune la analize ( PLT: 178), credeti ca ar trebui sa investighezmaimult, sa fac toate analizele pt trombofiie?

Intrebarea mea ar fi: la cat timp credeti ca ar trebui sa raman din nou gravida? adica sa incerc din nou, dupa cat timp??

Dar contact sexual? la cat timp dupa avort spontan terminat cu chiuretaj, credeti ca e indicat ? medicul nu mi-a zis nimic cand am plecat acasa.. de aceea acum intru penet sa ma interesez.

PS: nu am dureri de nici un fel nicaieri,nu am avut si sper sa nici nu am nimic:(macar atat:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...