Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (714)


Recommended Posts

Chiar nunta. Vineri seara spre sambata dimineata. Nuntile se fac cand vrei tu, nu? [:D] Eu ma duc de dimineata la miri ca sa fiu prezenta la toate evenimentele[:D] de la A la Z, incepand cu imbracatul, cununia civila, apoi religioasa, apoi pozulici prin parc, etc, apoi petrecerea seara, si apoi dezbracatul mirilor[:D], momentul preferat, ca iti da "[q]" pt ei. Si aruncatul buchetului, tortul etc. Cate bordeiuri atatea obiceiuri[:D]. Eu am vazut nunti si in mijlocul saptamanii[alcool] Ok, eu va zic noapte buna si ma duc sa [nani][nani] ca maine am o zi plina[:I] [pup][pup][pup][pup][pup]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ai dreptate, Deny, nu stiu de ce, ma gandeam ca vineri nu se fac nunti din cauza postului, dar cred ca asta era in capul meu. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, chistul l-am gasit anul trecut la eco la consultatia anuala pe care o fac. L-a urmarit medicul cateva luni, crestea in loc sa scada sau sa dispara, arata si mai ciudat (adica a zis dr ca nu arata functional, un folicul ramas), mai ales ca eu eram pe AC, deci nu ovulam, ovarele erau in pauza. Pana la urma s-a dovedit ca era chistadenom mucinos multilocular, adica avea un fel de mucus in el si era format din mai multe buline, si daca s-ar fi spart as fi putut face o complicatie f nasoala prin invadarea intregului abdomen cu mucus. Dr a fost maestru [asia] ca a reusit sa-l scoata intreg prin gaurica de la laparo, care a fost mai maricica, 17 mm ca am masurat-o [:D], dar nu ma plang, bine ca l-a scos intreg. Ylari, sa stii ca si noi am incercat 6 luni la rand (practic 7 minus 1) tot la fel, cu teste de ovulatie, "action" la 2 zile in perioada fertila, ba uneori chiar mai des si bb a vrut sa vina abia in a 6-a luna. Si eu ma intrebam luna de luna de ce nu vine, daca o fi ceva in neregula de nu vine. La bb2 tot vreo 7 luni a durat dar atunci nu am incercat organizat ca acum. Nu stiu ce sa zic: ori e clar o problema, ori bb vine cand vrea el, Dumnezeu, soarta sau se aliniaza planetele. Bob dar o Barza cinstita de ce nu mai incerci? Citita in max 10 minute, cum scrie pe ambalaj.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, girls! [pup] Asa o zi sucita am avut ieri cu depresie in timpul zilei si pe seara am inceput sa ma agit, ca am dormit foaaarte prost. M-am tot trezit, nu reuseam sa adorm, imi fugea mintea numai la Bob, la cum a fost, la cum ar fi sa fie.... nu m-am odihnit deloc, acum ma doare capul si am ochii grei [q] Nu am sa mai fac niciun test pana cel putin duminica. Asta daca nu cumva imi face Cm o bucurie [alcool]. Va pup [pup], sa aveti o zi usoara, sa va menajati pentru distractia de weekend (adica spalat de rufe, curatenie, cumparaturi pentru frigider etc. [:D]) Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel
Buna dimineata, girls! [pup] Asa o zi sucita am avut ieri cu depresie in timpul zilei si pe seara am inceput sa ma agit, ca am dormit foaaarte prost. M-am tot trezit, nu reuseam sa adorm, imi fugea mintea numai la Bob, la cum a fost, la cum ar fi sa fie.... nu m-am odihnit deloc, acum ma doare capul si am ochii grei [q] Nu am sa mai fac niciun test pana cel putin duminica. Asta daca nu cumva imi face Cm o bucurie [alcool]. Va pup [pup], sa aveti o zi usoara, sa va menajati pentru distractia de weekend (adica spalat de rufe, curatenie, cumparaturi pentru frigider etc. [:D]) Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
nu repeti beta la 48 de ore? anca [mamica] de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007) [url="http://community.webshots.com/user/ancadragoman"]poze si filmulete[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=111070"]povestea nasterii[/url] [url="http://www.totsites.com/tot/mariadragoman"]eu sunt Maria[/url] [URL="http://www.onetruemedia.com/otm_site/start"]Montaje Mariuca[/url] [URL="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=ancadragoman&searchtype=2&show=current&startcount=1&endcount=20&page=1"]AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!![/URL] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=162699"]AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman nu repeti beta la 48 de ore?
Pai n-am facut nicio beta pe ciclul asta. Dar acum am viermele indoielii si e posibil sa merg la beta luni, daca nu apare rosu pana atunci. [:I] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor! Am fost si eu un pic pe la doctor,am facut un progesteron ca sunt in ziua 21 a CM sa vada daca am ovulat si dupa ce imi vine ma duc la HSG. Am incercat sa-i explic ca as vrea sa iau antibebe 3-6luni sa se resoarba microchisturile dar nu a parut prea incantata.Din 3 doctori 2 mi-au zis sa iau,ea sa nu iau. Dar tot imi place de ea,se arata interesata si verifica tot timpul ce am inclus in abonament si ce nu,acum m-a asigurat ca nu voi plati HSG. Acum nici de luna viitoare nu pot sa iau anticonceptionale,nu?Daca imi face HSG... V-am intrebat si ieri:secretia alba cremoasa abundenta dupa ziua 16a CM e semn de bebe sau nu? Bob iti tin pumnii pt [bibe] Si tie Ylari[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dana0000
Neata fetelor! Am fost si eu un pic pe la doctor,am facut un progesteron ca sunt in ziua 21 a CM sa vada daca am ovulat si dupa ce imi vine ma duc la HSG. Am incercat sa-i explic ca as vrea sa iau antibebe 3-6luni sa se resoarba microchisturile dar nu a parut prea incantata.Din 3 doctori 2 mi-au zis sa iau,ea sa nu iau. Dar tot imi place de ea,se arata interesata si verifica tot timpul ce am inclus in abonament si ce nu,acum m-a asigurat ca nu voi plati HSG. Acum nici de luna viitoare nu pot sa iau anticonceptionale,nu?Daca imi face HSG... V-am intrebat si ieri:secretia alba cremoasa abundenta dupa ziua 16a CM e semn de bebe sau nu? Bob iti tin pumnii pt [bibe] Si tie Ylari[pup]
Multumesc, sper sa fie totusi [bibe] nesimtel pana la urma [olala] 1. Hmm, pai daca vrei sa iei antibb 3-6 luni, de ce vrei sa faci HSG acum? ca HSG are fereastra fertila 3 luni dupa ce-l faci, iar tu in timpul ala ai fi pe AC... (uhh, acum am vazut ca ai mentionat ca nu iei Ac daca faci hsg, iarta-ma , azi sunt [alcool] ) 2. Secretiile eu nu le consider semne, pentru ca mereu m-au inselat. Au fost prezente si cu sarcina si fara. Eu oricum nu am secretii de "ovulatie", ci apar undeva prin z21-22. Luna asta le-am avut o singura zi, in z21. Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si de la mine! Ce mai faceti, ce mai ziceti ? Eu sunt tare fericita pt prietana mea cea de care v-am povestit ca a ramas insarcinata si-a facut 3 zile la rand beta hcg si iau iesit urmatoarele valori: miercuri 646, joi 850, azi 1242,62 eu zic ca este bine nu? miercuri are programare la doctor, si ce a facut ea special luna trecuta a fost nimic doar isi pierduse speranta de a mai ramane insarcinata iar sotul ei a luat branca ursului capsule de 3 ori pe zi pt ca s-a incapatanat cand sora lui i-a zis ca a luat si ea si sotul ei branca ursului si a ramas din prima luna ( ea avusese in urma cu 3 ani o extrauterina) [pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...