Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii -63-


Recommended Posts

  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pe bune? deci 0,6? ce difera hematologii astia din romania.... fetelor am ghicit: se da clexane pe regiuni. la TM 0,6, la bucuresti 0,4 si la Moldova 0 barat. ce pana mea...doar in moldova ramane lumea insarcinata pe banda si-s si saraci oamenii. n-au bani sa faca analize. va mai povestesc inca o data in caz ca am mai zis-o intr-o dimineata la synevo cand mi s-a recoltat singe asistenta respv mi-a spus ca este scump un vaccin pt hep B. un vaccin? pt asa un virus? scump? pana la urma ma dumiriti? 0,4 sau 0,6? danezza tu faci 0,6??? fetele cochetele eu am 60-62 (ma cantaresc f des[:D] si difera in functie de cat mananc....traducere: cand ma scap la oala ma scap) si 1,72.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

5ab1na, vit C e inclusa in schema de hematologi pt a trata fragilitatea capilara- asta e raspunsul pe care l-am primit eu eu sunt destul de "atenta" cu ea inainte de FIV ca stiu ca poate creste raspunsul imun al organismului-deci exista nesansa ca organismul sa respinga embrionul... iau vit C din sursa naturala, mi-am facut miere + catina si iau dimineata o lingurita vit C dupa confirmarea sarcinii o voi lua
MTHFR C667T Heterozigot FIV 1 Budapesta reusit, sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani; tratament in sarcina cu Femibion, Acid Folic 5mg, Cetebe, Clexane 04, Aspenter Keep walking --life is such an incredible journey!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cybele ma dai pe spate si eu anul asta mi-am pus catina cu miere e in frigider am uitat de ea total mutatiile astea te fac uituc????? un coleg de-al meu m-a innebunit intr-un an cu catina si mierea. eram racita cobza nu mai stiam cum sa o scot la capat si el imi explica cum in fiecare dimineata ia catina cu miere etc etc etc anul asta am intrat si eu din intamplare intr-o piata, am vazut produsul si zic: ia dom'le sa fac si eu. ca sa vezi...si am dat ditamai averea pe cetebe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum se da doza in functie de kg .... eu 70 si ceva bine de kg [bang] cand am fost la uscatescu, aveam 6-7 saptamani de sarcina vroia sa-mi dea clexane de o,2 dupa care a zis deloc .. am mers la gineco si a zis 0.4 .. cine sa-i mai inteleaga? pana acum lucrurile au mersi bine asa Sabina, eu am reteta de clexane 0.6 pt ca 0.4 nu prea gasesc .. si tre sa scot din ea 0,2 pana ajung la 0.4 si fac ce ramane in seringa ... cateodata mai las chiar o,5 in seringa tocmai ca sa nu am pitici ca nu e doza suficienta .. La sarcina trecuta, atat cat am apucat sa fac clexane pana am pierdut-o, am facut clexane 0.6 si cand am facut antifxa a iesit 0,33 ceea ce eu inteleg ca este bine .. aveam doza corecta .. si totusi Ucatescu mi-a marit-o la 0.8 si la 2 zile s-a intamplat nenorocirea ... nu stiu nici eu ce sa mai zic [alcool] ea zice ca mi-a marit-o pt ca aveam retard de crestere mare .. dar daca antifxa iese bine, marim doza? habar n-am ... Din acetse motive acum evit sa am 7 pareri. Merg la ginecolog .. pana acum e bine, Doamne ajuta si de acum incolo si cu asta basta MTHFR C677 Homozigot [gravired] in 19+ Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...