Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii -63-


Recommended Posts

Oricum tratamentul lui se bazeaza in principal pe produse naturiste...e chiar fain ..parca e tratament de infrumusetare.... FVL-heterozigot, MTHFR (A1298)-heterozigot, antitrombina III - deficit, 3 sarcini oprite in evolutie: 13 s, 6 s, 9 s (la ultima sarcina tratament cu Clexane 0,4- 2/sapt si aspenter 1/zi-doza gresita)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Va da capui ca a fost gresita doza. Te referi la Clexane, nu? E o supozitie a medicului sau s-a vazut la analize ca nu era doza corecta? Cum ti-a recomandat Metforminul? Cate zile? Stiu ca se incepe treptat, de la un sfert, apoi jumatate, etc, dimineata, la pranz si seara. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am facut analiza sa verific doza...asta a fost parerea ginec..ca nu a fost bine echilibrat tratamentul..la vremea aia nu aveam toate analizele facute. Metforminul trebuie sa-l iau ceva de genu - 1/zi ( 1/4 -3 zile apoi 1/2 3 zile si apoi 1 la culcare ). FVL-heterozigot, MTHFR (A1298)-heterozigot, antitrombina III - deficit, 3 sarcini oprite in evolutie: 13 s, 6 s, 9 s (la ultima sarcina tratament cu Clexane 0,4- 2/sapt si aspenter 1/zi-doza gresita)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta a fost si parerea ginecologului meu ca totusi doza de 0,8 a fost cam mare si sunt toate sansele de aici sa se fi intamplat nenorocirea. In principiu cica diza de clexane s-ar da in functie de kg dar mai conteaza f mult si de cat este de afectat organismul de aceste mutatii sau de trombofilie in general. Irina, in preconceptie si sotului meu ii daduse ceva vitamine si spermodrend sau as aceva cica pt calitatate mai buna a spermei desi noi nu am avut pb niciodata. Si data trecuta si acum .. am ramasa de la rima incercare. Sotul meu nu le-a luat (nici nu prea am avut cand :D )asa ca ramane la alegerea voastra. MTHFR C677 Homozigot [gravired] in 19+ Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu e chiar incantat de tratament...a citit despre fiecare si chiar a zis ca-l va lua...oricum i-a dat chestii de genu: Q10, Omega3, L-arginina, L-cartinina, magne B6 etc FVL-heterozigot, MTHFR (A1298)-heterozigot, antitrombina III - deficit, 3 sarcini oprite in evolutie: 13 s, 6 s, 9 s (la ultima sarcina tratament cu Clexane 0,4- 2/sapt si aspenter 1/zi-doza gresita)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, tot la dr. U, doar ca nu am mai fost de ceva timp si mie nu mi-a zis de Metformin. Trebuie sa merg cand voi fi insarcinata. Sa vad daca am inteles bine: Metforminul il iei o data pe zi: 1/4 - timp de 3 zile 1/2 - timp de 3 zile apoi 1 pe zi. De fiecare data se ia la culcare? A zis cat timp sa iei? Ai vreo problema legata de ovulatie sau ovare polichistice? ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-a zis cat sa-l iau..abia mi-a trimis maila cum 2 zile.. I-am trimis eu inapoi un email la care astept raspunsul unde am cerut informatii de genul: cat timp tb sa-l iau, cand tb sa-l opresc, ce rol are in cazul meu. Nu am probleme de ovulatie si nici ovare polichistice. FVL-heterozigot, MTHFR (A1298)-heterozigot, antitrombina III - deficit, 3 sarcini oprite in evolutie: 13 s, 6 s, 9 s (la ultima sarcina tratament cu Clexane 0,4- 2/sapt si aspenter 1/zi-doza gresita)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere faptul ca in ultima perioada dumneaei recomanda metforminul chiar si fara a avea probleme, banuiesc ca are vreo informatie noua ca ar avea efecte benefice...... FVL-heterozigot, MTHFR (A1298)-heterozigot, antitrombina III - deficit, 3 sarcini oprite in evolutie: 13 s, 6 s, 9 s (la ultima sarcina tratament cu Clexane 0,4- 2/sapt si aspenter 1/zi-doza gresita)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...