Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii -63-


Recommended Posts

  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

musette eu una m-am uitat pe net la fragmin ala si scrie ca nu s-au constatat contraindicatii in sarcina. dar nu mai stiu ce spuneau fetele aici de fragmin. chiar n-am idee. sunt cam departe de subiectul trombo desi port cu mine doua gene homozigot.... anti fxa ala nu stiu dar s-ar putea in tm sa obtii tarziu rezultatul la analiza asta. cu d-zeu inainte. mananca niste portocale (astea au acid folic si probabil vit c). sincer nu ma pricep. poate iti raspunde dr U. ar fi tare bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! danezza am o intrebare pentru tine [flo]. Inteleg ca tu faci Clexane 0,4 (spre 0,5 [:D]). Cat ti-au iesit d-dimerii ultima data cand i-ai verificat? Eu am refacut marti analizele, au iesit toate foarte bine, d-dimerii mi-au iesit 370. D-na dr. Avram spune ca e perfect si sa mai merg o luna tot cu 0,4 cat fac acum. Problema mea este ca acum 2 luni aveam d-dimerii 210, luna trecuta 230 si acum..370. Mi se pare ca au crescut foarte mult [bang] si mi-e frica sa o mai tin o luna tot cu 0,4. Totodata vreau sa mai spun ca imi pare rau ca ai trecut prin ce ai trecut, n-am stiut... Sa dea DD sa ne fie bine pana la capat de data asta si sa ne tinem minunile in brate!! MTHFR C667C heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, Factor II heterozigot; Tratament Clexane 0,4/zi, Femibion 1, Magne B6, Acid folic + complex B, Cetebe, Aspenter 1/zi,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valy, suna la Synevo si intreaba daca poti face analizele respective sambata. Cred ca au program. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am facut d-dimerii niciodata si nici nu sunt convinsa ca stiu prea bine ce e cu ei. Am facut doar ce mi-a zis dr ginecolog, adica sa iau vitaminele si clexane-ul si daca totul a fost in ordine pana acum nu am vrut sa ma mai complic cu altele ca ma dispera 7 pareri. Nici la Fundeni nu am mai fost dect pe la 6-7 saptamani .. si atunci nici macar nu mi s-a recomandat clexane. Poate am sa mai merg dupa urmatoarea eco de luni .. macar asa ca idee sa vad ce-mi mai spune si sa vad antifxa. Ma multumesc ca pana acum a fost bine la eco, sper si de acum incolo. Si oricum am tema sa fac oi srie de snalize printre care si hemoleucograma .. probe de coagulare etc .. dar abia petse 2 saptamani. [pup]
Citat:
citat din mesajul lui tonirro
Buna fetelor! danezza am o intrebare pentru tine [flo]. Inteleg ca tu faci Clexane 0,4 (spre 0,5 [:D]). Cat ti-au iesit d-dimerii ultima data cand i-ai verificat? Eu am refacut marti analizele, au iesit toate foarte bine, d-dimerii mi-au iesit 370. D-na dr. Avram spune ca e perfect si sa mai merg o luna tot cu 0,4 cat fac acum. Problema mea este ca acum 2 luni aveam d-dimerii 210, luna trecuta 230 si acum..370. Mi se pare ca au crescut foarte mult [bang] si mi-e frica sa o mai tin o luna tot cu 0,4. Totodata vreau sa mai spun ca imi pare rau ca ai trecut prin ce ai trecut, n-am stiut... Sa dea DD sa ne fie bine pana la capat de data asta si sa ne tinem minunile in brate!! MTHFR C667C heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, Factor II heterozigot; Tratament Clexane 0,4/zi, Femibion 1, Magne B6, Acid folic + complex B, Cetebe, Aspenter 1/zi,
MTHFR C677 Homozigot [gravired] in 19+ Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sar'na de raspuns. daca vrei sa faci anti fxa la Fundeni, intereseaza-te inainte de ora injectarii cu Clexane. La Synevo trebuie sa fi trecut 4-6 ore de la injectare. La Fundeni dr. U are alta parere. Pe mine nici nu m-a intrebat cat timp trecuse de la utlima doza. Sunt sigura ca o sa fie bine! MTHFR C667C heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, Factor II heterozigot; Tratament Clexane 0,4/zi, Femibion 1, Magne B6, Acid folic + complex B, Cetebe, Aspenter 1/zi,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valy sa stii ca la synevo sunt mai scumpe analizele ca in alte parti... Eu in iasi gasisem o varianta mai ieftina la un lab care lucreaza probele la Matei basarab in Bucuresti. Deci, daca iti faci niste calcule mai intra pe siteuri si pe la alte laboratoare, plus ce poti face la fundeni si sigura vei iesi mai bine. ___________________________________________________________ FVL-heterozigot, MTHFR (A1298)-heterozigot, antitrombina III - deficit 3 sarcini oprite in evolutie: 13 s, 6 s, 9 s Tratament pregatitor recomandat: Thrombo Ass de 100 mg - 1/zi, Magne B6 3/zi, Femibion 1 - 1/zi, Vitamina C 200 mg/zi, Ulei de peste cu vitamina D - 1/zi, Metformin - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, la Matei Basarab este mai ieftin. Unele analize au rezultatele in aceeasi zi, dar platesti taxa de urgenta. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca la matei basarab sunt mai ieftine,dar doctorita mea...nu prea are incredere in matei basarab,si nici doctorasul-pe vremea cand eram la dumnealui nu-mi recomandase matei basarab..... laborator bun este si bios-dar si ei au scoruri mari,iar la clinica unde sunt eu sunt mai scumpe cu vreo 600 ron.... o sa merg la LABORATORUL SYNEVO GROZOVICI,ca le=or lucra direct, sa nu mai plimbe eprubetele. pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...