Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii -63-


Recommended Posts

Pai la asta ma gandeam si eu, la combinatia cu gena PAI...din ce am citit apar de mult ori combinate muatiile de PAI si de Factor XIII. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

aristica hai sa o luam intr-o ordine aleatoare 1. cafeaua are cafeina, asta stie toata lumea si recomandarile sunt sa nu se bea cantitati industriale de cafea. ei bine, ceaiul are teina care e o substanta asemenatoare cafeinei, de aceea unele nu sunt deloc recomandat seara. un ceai cu o cantitate scazuta de cafeina este Rooibos, sau ceai rosu african care este recomandat ca ceai de seara. 2. ceaiurile sunt din plante/fructe etc. astea contin diverse substante, unele cu proprietati terapeutice (plante medicinale). iti dai seama ca band 5 cani dintr-un ceai e ca si cum ai lua cateva pastile de ... ceva. orice lucru in exces devine toxic pt organism, in special pt ficat care se chinuie sa il proceseze si elimine. Asa ca tot Aqua chiorenis e sfanta. Eu beau o cana de ceai dimineata (de fapt un canoi de aprox 500ml) si eventual una in timpul zilei la servici sau un Roibos seara. maxim. in rest ar trebui sa beau apa, dar recunosc ca nu ating de fiecare data cei 2l [:I] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaa[:-/] pai asta nu-i bine. Atunci am sa beau cate-o cana din fiecare cutie de ceai (adica 5 cani x 250 ml = 1.250 ml ceai de diverse flori), in rest, apa. De maine incerc si cu niste iaurt de baut. Asa ating 2 l lichide/zi. Adaug si ciorba mea cea de toate zilele. Pare o.k? PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aristica, eu la fiv1 am baut 4l/apa zilnic, inca din perioada inhibarii. am slabit un pic in perioada aia, asa ca se poate ca (,) cantitatea mare de lichide sa ma fi ajutat sa slabesc. cu ceaiurile in cantitati mari eu nu prea sunt de acord fiindca nu stii niciodata ce efecte au. cu atat mai mult in perioada fivului eu nu as bea mult ceai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aristica hai sa negociem la 3 cani pe zi [asia] si le combini diferit in fiecare zi, asa eviti si monotonia. si da-i inainte cu apa, soro ! si eu in scurta mea sarcina am slabit 2 kg sorbind mai multa apa decat de obicei. --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uaau - 4kg de apa? Eu deja sunt la cana nr. 3 (am baut doua cani de ceai verde - asta e in locul cafelei) si una de fragi. Beleaua e ca apa nu prea e de ajutor cand vine pofta de tutun. Nu pot sa beau nici apa rece, ca inca ma mai ustura putin bubitele alea, deci tre' sa amestec apa rece cu cea calda, de la aparat?! Sper sa nu ma vada colegii[:D] Hai ca incerc asa. Eu am facut o chestie cu 5 l apa/in vreo 8-9 ore. La fiv 1 aveam estradiolul 8.000 (ma hiperstimulare dr. Miciner). Fratele meu mi-a spus sa beau apa, cata pot eu si am putut 5 l in acea noapte. A doua zi, estradiolul era 3.000 . Ambele recoltari au fost la Anais Medical Center. Aveam 29 de foliculi, dar si 26 de anisori...memories[hot] PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ca sa variezi poti sa incerci si niste apa plata cu lamaie. Cu asta sigur ii dai pe colegi pe spate [:D] Iar de faza cu analiza ... am o veste proasta, nu iti scazuse estradiolul intr-atat. Organismul nu a reusit sa elimine totata acea imensa cantitate de apa venita avalansa, asa ca valoarea era usor "diluata". Asta mi-a explicat un dr cardiolog de prin Franta la care tin f mult pe vremea cand eram cu mama prin spitale si o desteapta de dr cardiolog de la Fundeni imi zisese sa ii dau neaparat sare (mama manca fara sare de ani de zile) pt ca are sodiul ff scazut. Numai ca din cauza ca rinichii nu ii mai functionau cum trebuie organismul retinuse f mult lichid. Daca ma luam dupa desteapta o omoram cu zile. Bine ca am avut inspiratia sa il sun, ulterior mi-au confirmat si cei de la Carol Davila. --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

... si eu m-am gandit ca valoarea nu era chiar atat de mica, dar sunt convinsa ca apa aia a ajutat. A doua zi, la valoarea de 3.000 am facut punctia. A fost cea mai "putin dureroasa" punctie pe care am facut-o vreodata. Cea de la Medlife a fost horror. de fapt perioada cand trece efectul drogurilor din organism. Deci eu sunt "pro apa". Tu ce mai faci? Cand repeti analizele? Cat a trecut din cele 6 luni? PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

6 sapt soro, ca m-as lasa de meserie daca ma amana din 6 in 6 luni [:D] Nu stiu cat a trecut, acum sunt zen, nu mai numar nimic, nu mai inghit nimic in afara de Ca si VitD [:D] Sambata seara am iesit cu sotul in oras (dupa o vesnicie !), am gradinarit in balcon - mai aveau putin si ma renegau plantele, azi am venit cu bicicleta la servici, mi-am luat niste carti noi si abia astept sa le devorez. Probabil ca la inceputul lunii octombrie o sa le refac. Ii dau timp organismului sa se simta ca in zilele bune, prea au sarit in ultimul an toti dr pe mine cu prea multe idei, tratamente, restrictii. Si eu care eram aproape perfecta inainte [:D] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...