Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii -63-


Recommended Posts

  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[pup] 36 sapt incheiate, azi am intrat in 37. Si da, am facut Clexane de 0.4 de cand am inceput stimularea pt FIV, zilnic. A fost o perioada cand nu am gasit de 0.4 si mi-am luat vreo 10 zile de 0.2, 2 intepaturi. Ca sa fiu sigura ca nu fac doza prea mare din 0.6...nebuna. Multumesc frumos pt urari. Mai avem putin, da. De-abia astept sa-l vad, sunt asa de curioasa cum arata. E baietel si Maya de-abia asteapta, ma pupa pe burta in fiecare seara cand se culca si ii spune lui bb noapte buna. Va doresc sa fiti cel putin la fel de fericite! (nu stiu daca se poate mai mult, dar niciodata nu ai de unde sa stii). Ingeras, mami de Maya Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu... 5 sarcini pierdute 5-8 sapt 1 extrauterina 1 FIV nereusit (6 blasto AA)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello girls se vorbea la un moment dat f intens despre problemele de tiroida ; asa ca am trecut sa va spun ceea ce mi-a zis mie dr uscatescu ..si anume ..distanta ca timp intre eutyrox si aspenter trebuie sa fie de 12 ore acum eu am o alta problema (adica dim iau eutyrox, iar seara aspenter si fac injectia cu clexane)->oare nu interfereaza intre ele aspenterul cu clexanul (fiind administrate cam la aceeasi ora..nu-si anuleaza efectul)? asaaa..trecand peste astea ..tot cu ir-urile marite sunt (am insa o consolare ca piscotica e in grafic), iar ca sa ma "dixtrez" maxim , acum am si APTT sub limita--->23.6 sec fata de val normale 24.3-36.9 astept pareri[flo][pup]
Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim Albert Einstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! am facut ecografia de 17 saptamani - cea dupa care urma sa decid daca fac amnio sau nu. Bebele meu este bine dezvoltat, nu s-a vazut nimic aiurea si....este fetita [:D]. Subiectul "amniocenteza" nici nu a mai fost deschis, dr. Ilinca Gussi (cea care mi-a facut ecografia) concluzionand ca am o fetita dezvoltata superb, de 135 gr, fara retard de crestere sau alte balarii. A ramas ca la 21-22 saptamani, la urmatoarea ecografie, cand voi verifica si rezistenta pe arterele uterine, sa mai verific cativa markeri. Mi-a mai spus ca este ultima ecografie la la care imi vad puiul in intregime, de acum incolo, pentru ca va fi prea mare, vom vedea puiutul pe particele. M-am hotarat sa cer si eu scrisoare medicala de la medicul hematolog. Stie cineva daca dr. Simona Avram elibereaza asa ceva? Asta pentru ca m-a tras de maneca doctorita mea de familie, intrebandu-ma cat timp mai am de gand sa platesc pentru Clexane [olala]. Fetelor, asa de mult m-am atasat de voi (si de fetele mele de la FIV la Budapesta)!!!!! Citesc zilnic, orice-ar fi imi fac timp si citesc tot ce se scrie. Ma bucur pentru fiecare reusita cum m-am bucurat pentru a mea (poate chiar mai mult pentru ca pe a mea mi-e greu sa o realizez si acum) si imi dau lacrimile pentru fiecare nereusita. Ma incurc in tratamentele, analizele si naturistele pe care le analizati aici dar ma bucur ca nu va lasati. Sunt alaturi de voi din toata inima [pup]! MTHFR C667C heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, Factor II heterozigot; Tratament Clexane 0,4/zi, Femibion 1, Magne B6, Acid folic + complex B, Cetebe, Aspenter 1/zi,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

georgia, mie dr. U mi-a spus sa iau aspenter-ul dimineata si sa fac Clexane seara, nu amandoua in aceeasi parte a zilei (si nu Clexane dimineata). In orice caz, Clexane si aspenter nu isi anuleaza efectul, ele merg in paralel. Poate poti sa iei eutyrox seara cu Clexane si muti aspenter-ul dimineata. Daca se poate....chiar nu stiu. MTHFR C667C heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, Factor II heterozigot; Tratament Clexane 0,4/zi, Femibion 1, Magne B6, Acid folic + complex B, Cetebe, Aspenter 1/zi,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tonirro,felicitari pt rezultatul bun de la eco ; sa creasca mare printesica (si eu tot fetita am in bultic[olala]) nu pot lua eutyrox seara caci se ia pe burta goala ,dupa care la interval de minim 30 min am voie sa papacesc ..crec ca ii voi scrie un email dr uschi aaa..inca ceva , eu n-am luat niciodata scrisoare medicala de la hematolog pt clexane , am luat de la medicul gineco apoi mers la medicul de familie si aceasta dat reteta compensata (partial caci total nu acopera cica plafonul ..nu m=am apucat sa despic firul in 4 caci nu imi statea capul ..eu aveam problemele mele cu ir-urile si alte alea[:D])
Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim Albert Einstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tonirro, ma bucur din suflet pt vestile bune si ca ne-au trecut stolul cu amniocenteza [:-@] mai am si eu o sapt si un pic pana la eco si nu mai am rabdare sa vedeme ce facem, cum suntem, cum crestem si ... ce suntem! Scrisoare medicala poti lua si de la ginecolog nu numai de la hematolog (eu de la gine o am) dar poti vorbi si cu avram, mai mult ca sigur ca iti va da. [pup] MTHFR C677 Homozigot [gravired] in 18+ Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...