Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aradence DC (166)


Recommended Posts

Salut, merge bine, ii place la scoala si de "frau", nu prea ii place ca trebuie sa stea la after school, dar asta e....

Am inteles ca baietii au intilnire, dar vezi ca Dragos iar nu stie sigur cand. Prima data mi-a zis vineri apoi sambata, deci..? e tare zapacit.

Am mancat ceva bun si acum imi pare rau ca tare m-am umflat... n-am mancat mult, doar cu pofta :)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am dus-o si eu pe Mara azi prima data la cursul de sah [:D], e fetita mare deja...prima data la Palatul Copiilor. Zicea Mara de profesorul de sah ca avea capul cu par in cerc, semana cu nebunul.

Moni, poti sa te faci doctor la cate stii deja....jos palaria! Mie cateodata imi este greu sa te si urmaresc, dar sa mai si inteleg ce scrii... (asta e un compliment) [pup]

Si eu urasc frigul, deja ma dor articulatiile, ma doare spatele...incep sa scartai.

 

Clau, ati aflat ziua operatiei? Ramane vineri? [pup]

 

Mama Mareiid="red"> si a Doreiid="red">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maria_rubi
Am dus-o si eu pe Mara azi prima data la cursul de sah [:D], e fetita mare deja...prima data la Palatul Copiilor. Zicea Mara de profesorul de sah ca avea capul cu par in cerc, semana cu nebunul.
align="right" id="quote2">Are perfecta dreptate fata [:D]CRISTINA de la ce ora ai fost azi la sah cu ea? Dar parca vad ca intre 17 si 18 ... fix cand are desenul [bang] MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009) POZE "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni chiar vroiam sa te mai intreb de Claudiu ,dar nu-mi vine sa cred ce scri. Ultima oara cand ne-am intalnit era inainte de operatie si era tare optimist dar se pare ca ...uffff[q].Multe intrebari fara raspuns...

Despre medicamente nici nu stiu ce efect ar avea daca sansele medicilor sunt nule,habar n-am ca oricum ce scri tu ma depaseste total ,ti-am mai zis si ma repet ca poti sa dai la medicina .

Clau sa ne tii la curent cu orice noutate ,noi suntem aici si la bine si la greu. Ai grija de tine [pup].

 

no cam atat ca vestea lu' Moni m-a dat mai tare peste cap de cum eram .

 

Ildi cu [bat] Davidid="blue">(2.05.2006) si [copil] Ivettid="red">(25.07.2008)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mamicidinarad
Salut, merge bine, ii place la scoala si de "frau", nu prea ii place ca trebuie sa stea la after school, dar asta e....Am inteles ca baietii au intilnire, dar vezi ca Dragos iar nu stie sigur cand. Prima data mi-a zis vineri apoi sambata, deci..? e tare zapacit. Am mancat ceva bun si acum imi pare rau ca tare m-am umflat... n-am mancat mult, doar cu pofta :)
align="right" id="quote2">Alina m-am intlnit cu Daci si cu dragos si zicea Daci ca vineri au intanire. Ce ai mancat bun?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ILDI imi pare rau , nu stiam ca nu stii nimic.Dealtfel si eu saptamana trecuta am aflat doar si asta fiindca mai sta sotul cu copiii pe la mami pe la bloc si acolo a auzit vecinii vorbind de el; pe urma a venit si mi-a dat raportul mie.Zici ca ai vorbit cu el inainte de operatie? Inainte de a doua operatie? Unde s-a operat si cand? Eu merg pe la mami cam rar, ultima oara acum cca o luna, cand am intrebat-o pe maica-sa de el mi-a zis doar ca e bine.Iar mami nici nu prea intelegea nimic din ce ii zicea,ca de fiecare data cand vorbea de el,plangea ... Cand l-a adus acasa sora-sa,chiar era mami pe-afara si dupa ce l-a vazut,n-a mai dormit toata noaptea nici ea,asa s-a necajit.

Si acum seara am tot cautat si am gasit in sfarsit ce cautam,adica rezultatul trialului de faza 1 cu medicamentul asta ce-l iau eu , la care au participat si pacienti cu cancer de colon.Nu e de mirare ca n-a mai existat o faza 2 ...

 

"Dintre cei 19 pacienti evaluabili pentru raspuns, datele au aratat:

1 a confirmat raspuns partial (³ 30 la suta contractie de criterii RECIST)

4 Responses minore (contractie ³ 10%)

· 2 din 3 pacienti care au avut repetate FDG-PET de scanare imagistica realizat de raspuns metabolice în concordanta cu contractie tumorii prin criterii de RECIST

. În plus, 5 din cei 19 pacienti au avut raspunsuri mixte (cu atât regresiv si progreseaza leziuni)"

 

Deci ... sanse minime [q] Pentru cei ce nu inteleg, doar 8-10 % din pacientii cu cancer de colon au si mutatia asta,iar din astia ,doar la 20% a existat o contractie de numai 30% ...

In comparatie,la melanom cca 60% au mutatia si la cca 80% din astia raspunsul a fost f. rapid o scadere de peste 30-50%,la unii chiar au disparut de tot tumorile.

Deci presupunand ca ar avea mutatia si ar si raspunde la maxim,o scadere de 30% e putin,avand in vedere cat e de avansat,nu-i sigur ca ar deveni macar operabil.

Si din pacate,am aflat si ca deja nu mai poate manca,vomita tot - iar starile de voma erau trecute ca motiv de excludere din trial,ca nu se absoarbe medicamentul.De-as fi stiut mai devreme,puteam incerca,dar se pare ca nici ei n-au stiut.Sotul a aflat ca abia duminica trecuta l-au dus la spital si marti deja l-au trimis acasa - la Cluj au sunat,dar degeaba,au zis ca nu mai au ce sa ii faca ...

 

 

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina33, nu mi-am schimbat numerele de telefon. Pe care m-ai sunat? Daca pe Orange...asta nu-l prea folosesc(mereu il uit in geanta, acasa...), mai mult Vodafone. Nu am vazut numarul tau ca sunam inapoi sau poate nu-l mai am!?

 

Moni, cum ai rezolvat cu rochita?

Sa stii ca-mi pare rau ca n-am gasit-o. Si ieri am cautat haine groase si am mai rascolit cutiile, dar nici urma de ea.[bang]

Moni, io te admir, sincer, cat esti de optimista si puternica. [flo] [pup] Asta conteaza mult, jumate din tratament e psihicul (cu care tu stai perfect).

 

Fetelor, eu am avut si am atatia pacienti (unii cunostinte bune, prieteni)cu diferite tipuri de cancer, tumori...unii au avut evolutie buna, altii nu, din pacate. Pe unii i-am "urmarit" cu sufletul la gura sa vad cum evolueaza si ma implicam emotional in cazul lor, parca ma atasam de ei. Eram asa suparata si dezamagita cand nu se mai putea face nimic dpdv medical pt.ei...

Daca vi se pare ca scriu mai dur(nu cred ca-i chiar cuvantul potrivit) uneori imi cer scuze, o sa incerc sa ma abtin.[flo]id="blue">

 


Alinaid="purple"> [vampa] cu id="Trebuchet MS"> Adelinaid="Trebuchet MS">id="red"> [8**](31.08.2006id="Times New Roman">) & id="navy">Dragosid="blue">id="Trebuchet MS"> [bonjovi](11.04.2002id="Times New Roman">) id="navy">id="blue"> poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Va fac eu cafea ca vad ca ati povestit pana tarziu. [cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea]

Inca n-au sunat-o pe Clau id="red"> de la Timi. Asteapta cu sufletul la gura sa-i sune telefonul! Sper sa sune cat mai repede!

Flaviaid="red">, ce faci, cum mai e bunica ta? Nu ne-am auzit de-o vreme.id="purple">

 

Adaid="purple">

__________________________

Licurici drag

 

Bazar umanitar DC

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...