Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (715)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 237
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare fetelor, vineri ma duc la monitorizare sper sa n-am vre-un balaur in burta[:D] si azi m-am dus la recoltat AMH-ul sper sa iasa cat de cat, oricum cica vine pe 28.09..deci ma intorc din concediu pana atunci...acum spermograma cred ca o vom face pana la urma tre sa vb si cu sotul, care a avut o saptamana infernala care este abia la jumatate si il asteapta un weekend full de munca deci va fi terminat saracutu' si mi-e sa nu-i fie afectat rezultatul.... o sa sun azi la clinca sa vedem cum se face programarea... gaby tu cu ce faceai injectabil stimularea, mi-ai mai zis cred , dar eu stau prost cu neuromnu' acum.....am o perioada iasi fff agiatata... va puuuup [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xdidi, cu puregon [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de intrebare, fetelor. Pina acum multumesc Doamne e totul bine, maine am programare, sper sa vad inimioara, desi e cam devreme...desi de celelalte doua ori am vazut licuriciul pe ecran tot in saptamina a sasea, dar na, sa vedem...Important e ca nu am neplaceri (inafara de oboseala cronica - adorm la tv chiar daca e un film fain, de parca am luat somnifere[8D]ma enervez din nimic si apoi rid ca proasta-n tirg etc.) Aseara am avut un pic greata, dar nush, poate nu mi-a priit ceva. Bineinteles ca urmez in cotinuare tratamentul (1x Aspirina75mg, 8x Utrogest vaginal, Centrum vitamine+DHA, 3x400mg acid folic- -tot ce am vrut, mi-a scris pe reteta dupa ce am facut scandal la cabinet- na, moldoveanca a drq). Problema e cu serviciul. Am si cursul asta intensiv pina in martie anul viitor, si apoi la munca, e prea mult pt. o gravida. Daca eu adorm luptind la ora 20.00, cum se gindesc ei ca pot lucra pina in miez de noapte, si dupa 5 ore de scoala. Aici se da "Beschaeftigungsverbot" - ca un concediu medical pe perioada sarcinii, daca locul de munca nu corespunde, si am crezut ca dupa doua sarcini pierdute la acelasi loc de munca, o sa imi acorde de data asta. Dar doctorul meu e fricos si se codeste, asa ca l-am schimbat, maine ma duc la altul, care, btw a studiat in Romania, deci nu-i asa de afon ca astia de pe aici. Scuze ca m-am lungit, va pup si o zi frumoasa, plec la scoala![flo] Doamne ajuta!6+ Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Xdidi, cu puregon [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Este injectabil sau tot pastile? In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt inca in stare de soc. Nu stiu ce sa cred si ma straduiesc sa am rabdare dar am o raceala cumplita de cateva zile si as vrea sa stiu ce sa fac cum sa o tratez. Am facut azi de dimineata un test pt ca azi trebuia sa imi vina insa temp a crescut la 37,1... si in intervalul de 5 minute a aparut o a doua liniuta foooarte pala. Sunt Z12 DPO. Nu vreau sa sariti in sus de bucurie pt ca eu inca nu cred. Imi e frica sa nu fie linie de uscare pt ca e test barza si stiti voi ca sunt probleme cu ele. Va rog din suflet sa imi spuneti daca cumva sunt insarcinata pot sa iau un amarat de paracetamol pt ca nu mai pot din cauza racelii (ma ustura gatul si imi curge nasul ingrozitor). [pup] viitoare [gravired] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/28714c"]grafic TB[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, girls! [pup] Sunt si eu pe aici, nitel intoarsa pe dos, nu-s tocmai in butoi, dar am o stare de catel batut [bang] N-am mai rabdat si mi-am luat o cafea de la automat, stiu ca nu face bine la 'reproducere', dar muream fara ea [:D] N-am ce zice despre nimic, astept sa incep closty si imi fac planuri de cum vom reamenaja camera sa ne incapa cei 2-3 taurasi pe care-i vom produce peste 2 saptamani [olala][olala][olala] Tzuky, iti urez mult noroc, sa fie bine de data asta, sa ai o sarcina oricum o fi, numai sa fiti sanatosi si sa va intalniti dupa 7 luni jumatate. [olala][pup] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uh uhhhhhh, Irmaria, ce tot zici? [:I][olala] da, poti lua paracetamol simplu, eu am avut voie de la doc sa iau paracetamol simplu, no-spa si prostia de oscilo. Da-o ^%&&(*^( de Barza, ia-ti un surecheck si repeta testul. Mie barza mi s-a "pozitivat" extrem de subtil in 5 minute, dar era linie de uscare. Insa altora li s-a pozitivat pe bune...deci e cu dus-intors. Fa-ti un test ca lumea si vino cu vestea buna. [pup] Si sanatate !! [flo] Cred ca ai voie si sa bei ceai de lamaie, adica limonada calda, facuta cu miere. Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, asa am avut si eu a doua linie pala la Barza in z 11-12 DPO, peste 2 zile a fost foart foarte clara. Pt durere de gat iti recomand gargara cu apa cu sare sau cu bicarbonat de sodiu (o lingurita la 1 pahar de apa). Dupa gargara nu mai bagi nimic in gura vreo 2 ore. Paracetamol poti lua dar are sens sa iei numai pt febra (sau durere). Atentie, febra sa nu o lasi sa depaseasca 38.5 pt ca atunci dauneaza embrionului. Mai poti lua vitamina C. Sarcina usoara! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...