Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (715)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui irmaria
Eu sunt inca in stare de soc. Nu stiu ce sa cred si ma straduiesc sa am rabdare dar am o raceala cumplita de cateva zile si as vrea sa stiu ce sa fac cum sa o tratez. Am facut azi de dimineata un test pt ca azi trebuia sa imi vina insa temp a crescut la 37,1... si in intervalul de 5 minute a aparut o a doua liniuta foooarte pala. Sunt Z12 DPO. Nu vreau sa sariti in sus de bucurie pt ca eu inca nu cred. Imi e frica sa nu fie linie de uscare pt ca e test barza si stiti voi ca sunt probleme cu ele. Va rog din suflet sa imi spuneti daca cumva sunt insarcinata pot sa iau un amarat de paracetamol pt ca nu mai pot din cauza racelii (ma ustura gatul si imi curge nasul ingrozitor). [pup] viitoare [gravired] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/28714c"]grafic TB[/url]
Maria nu cred ca este linie de uscare iar despre paracetamol nu cred ca e periculos pentru sarcina, mai asteapta sa vezi ce zic si celelalte fete, mai fa-ti maine dimineata un test poate este mai concludent. Nu te felicit inca ...ma cam abtin dar sper ca maine sa o fac[:D] Doamne ajuta![pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 237
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna. Irimara eu zic ca ai voie paracetamol dar simplu sa nu fie sinus si pentru durere in gat in sarcina e recomandat homeogene 9 sunt niste pastilute de supt foarte eficiente.Sa vii cu vestea buna sa te si felicitam. Tzuky sa vii cu vesti bune de la doctor si sa ai o sarcina usoara. Noii aspirante ii urez sa nu stea prea mult pe la noi sa plece repede la odisee. Fetelor eu am ajuns astazi din prostie prin judet si am fost si la doctor dupa papanicolau a iesit foarte bine si nici urma de candida, i-am spus de ciclul asta slab cantitativ si a zis ca daca se repeta si luna viitore sa ma duc atunci dar de cand am ajuns acasa am urinat de 2 ori si parca ma doare ovarul drept, chiar nu stiu ce ar putea fi.Ieri am patat doar foarte putin, azi noapte si azi deloc dar cand introduc degetul e destul de grosut si e rosu maroniu. Va doresc o zi buna ca eu daca pot ma culc ca cad din picioare.[pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, si eu stiu ca se poate lua paracetamol. Sau aspirina. In rest: ceai, vitamina C, gargara cu sare si spalat in nas cu apa in care ai dizolvat sare, pentru ca omoara microbii si desfunda nasul. Mie imi face f bine propolisul cu vitamina C, comprimate de la farmacie, dar nu stiu daca ai voie. Astept noutatile de maine ca sa te felicit. Edit: am cautat pe google dupa propolis cu vitamina csi am gasit ca "Nu se recomanda în doze mari la femeile însarcinate deoarece nou-nascutii pot face scorbut de rebound, datorita acidului ascorbic."Deci ai putea lua in doze normale. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LittleDream
Fetelor, am si eu o intrebare: este posibil ca dupa 9 zile de la intarzierea menstruatiei testul de sarcina sa iasa fals negativ (am facut unul minut si unul step by step sau ceva de genul)? Menstruatia mea e destul de regulata in mod normal... Ana
Depinde foarte mult cand ai avut ovulatia, prietenei mele i s-a pozitivat testul la 8 saptamani dar a avut o ovulatie foarte tarzie unde la 6 saptamani ea avea test negativ. Doamne ajuta sa vi cu vesti bune ca sa te felicitam[pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor nu stiu daca ma intelegeti dar refuz sa cred ca sa nu fiu dezamagita si sa pic in butoi. Nu i-am zis nimic sotului si saracul vrea sa imi faca frectie cu carmol deseara (nu cred ca e ok habar nu am ce sa ii zic, cum sa ma fofilez). O sa ma duc la farmacie azi sa iau alte teste, si mai fac unu maine dimineata daca tot nu vin uratii. Va pup si va multumesc de sfaturi. Nu am fost niciodata insarcinata si habar nu am cum e si ce ar trebui sa fac :( Deja ma ingrijorez pt ca am luat pastilele cu propolis si vitamina C. Uf... m-as duce maine la un beta sa fie mai sigur, dar stau cam prost cu banii. viitoare [gravired] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/28714c"]grafic TB[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am faza luteala de 12 zile (conform monitorizarilor din ultimele 3 luni). Asta e primul semn pt ca azi trebuia sa imi vina si temperatura a crescut in loc sa scada. Sani sunt un pic durerosi ca la ciclu. Am si ceva secretie cremoasa. Si o "bolboroseala" prin burta ca nu stiu cum sa ii zic altfel. De 3 zile am tot simtit intepaturi in zona ovarelor. In rest nu am nici un simptom, decat aceasta raceala care ma oboseste cumplit (mai ales ca am o gramada de treaba la munca). Cand ajung acasa o sa incerc sa fac o poza la test dar nu stiu unde sa pun poza. viitoare [gravired] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/28714c"]grafic TB[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...