Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (715)


Recommended Posts

buna fetelor! sunt o veche aspiranta dar de ceva vreme nu am mai postat pe acest forum.acum simt nevoia sa mai schimb cateva vorbe cu fete care se lupta luna de luna cu infertilitatea.sper sa ma primiti si pe mine printre voi[flo] eu sunt cu probleme de tiroida si prolactina.de 3 ani si ceva sunt tot cu tratamente.oare va iesi soarele si pe strada mea?sper ca da[:)] CODRA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 237
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui J.D.
Miky, incearca ceaiul de crusin. Este foarte bun. Eu am renuntat la el cand eram gravi cu Finn. De atunci iau psyllium. Aici numai psyllium se recomanda in sarcina. Eu am baut cafea si inca beau. Fara cafea nici nu as putea deschide ochii. Oricum imi trebuie cel putin 1 ora dimineata sa ma dau jos din pat. Ma simt de parca m/a lovit trenul. Cand am ramas cu Finn eu fumam. M/am lasat de fumat brusc cand am facut primul test pozitiv. Drept e ca m/am ingrasat repede si mult din aceasta cauza. La primul control la medic aveam 6 saptamani de sarcina - 2 saptamani de cand aflasem - si 5 kg in plus. [alcool] Tin minte ca toata sarcina pofteam la tigari si frisco. Radea sotul de mine mereu. Am si zis ca dupa ce nasc ies in curtea spitalului si fumez o tigara, beau un frisco. E n/a fost sa fie asa...[:D] Finn Constantine 15.10.2009
sarumana mult JD o sa merg sa imi iau ceai de crusin daca nu cunva are soacra mea [:D], si eu o sa ma las cu siguranta de fumat cand o sa am test pozitiv. toate cele bune![pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Bine ai revenit Codra! Sa vina [bibe]mai repede decat te astepti! Maria asteptam confirmarea!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
ms mult lucianamoga!doamne ajuta sa vina la fiecare!eu de acum incep sa lucrez la optimism...dupa atata timp de asteptare si sperantza s-a cam "molesit"si optimismul.dar...lucram la el[:D] CODRA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fete ma bag si yo in seama cu voi nu de alta dar nu pot sa rezist cand vad subiectul "tigari" dupa 2 ani de lupte sa raman gravi am decis in 2009 ca e cazul sa le las, dupa 16 ani de tutungeala la greu am citit pe ici pe colo ca una din cauze a infertilitatii este si tutunul pe 1 noiembrie 2009 le-am lasat si pe 16 noiembrie 2009 am aflat ca sunt gravi SUCCES FETE IN A VA LASA DE TUTUNGEALA [pup][pup][pup] Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine, Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt. Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus. [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=lia73&year=2011&month=11&day=14&babycount=1"]bebelinul meu scump[/url] Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatos Florin 18 ani [jamaica] si [gravired]+31[baietel] Matei Ioachim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CODRA74
buna fetelor! sunt o veche aspiranta dar de ceva vreme nu am mai postat pe acest forum.acum simt nevoia sa mai schimb cateva vorbe cu fete care se lupta luna de luna cu infertilitatea.sper sa ma primiti si pe mine printre voi[flo] eu sunt cu probleme de tiroida si prolactina.de 3 ani si ceva sunt tot cu tratamente.oare va iesi soarele si pe strada mea?sper ca da[:)] CODRA
va iesi cu siguranta si soarele pe strada ta de altfel la toate o sa apara intr-o buna zi, bebe va veni cand va vrea el nu cand vrem noi, nu trebuie sa ne lasam cu una cu doua, cu toate ca ajungem de multe ori la fundul butoiului dar iesim repede la suprafata, sper ca Bunul Dumnezeu sa ne binecuvanteze pe toate cu copii sanatosi cu 1, 2 sau 3 [bibe] sau 4[bibe] cine stie[:D]. [pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Codra, de primit, primim, dar nu vrem sa stea nimeni aici, asa ca nu despacheta bagajul [:D] Daca s-ar auzi ecoul aici ce frumos ar fi [olala][olala] Irmaria e mai buna decat orice cafea, ma tine in pioneze [batetoba] la 2 a zis ca afla rezultatul, hai ca mai e putin [olala] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lia73
buna fete ma bag si yo in seama cu voi nu de alta dar nu pot sa rezist cand vad subiectul "tigari" dupa 2 ani de lupte sa raman gravi am decis in 2009 ca e cazul sa le las, dupa 16 ani de tutungeala la greu am citit pe ici pe colo ca una din cauze a infertilitatii este si tutunul pe 1 noiembrie 2009 le-am lasat si pe 16 noiembrie 2009 am aflat ca sunt gravi SUCCES FETE IN A VA LASA DE TUTUNGEALA [pup][pup][pup] Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine, Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt. Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus. [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=lia73&year=2011&month=11&day=14&babycount=1"]bebelinul meu scump[/url] Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatos Florin 18 ani [jamaica] si [gravired]+31[baietel] Matei Ioachim
Lia te felicit ca ai reusit in a lasa tigarile deoparte cred ca ai ales momentul ideal ma bucur mult[pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Codra, bine ai revenit si sedere cat mai scurta aici! Sa plecam la odisee toate, sa nu mai ramana nimeni pe aici! Eu nu am nevoie de nici un laxativ, doar o cana de cafea si in 10 minute sunt la toaleta (dupa ceas [:D]). Cixinica, o sa mai caut azi prin farmacii Euthyrox 25 si daca nu gasesc endocrinologul mi-a spus cu ce pot sa il inlocuiesc. Si m-a lamurit si cu dilema mea legata de analizele pe care trebuie sa le fac in ziua 21. Iti multumesc [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...