Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (715)


Recommended Posts

Eeee, haideti ca mi-a venit o idee geniala! Sa-mi iau si eu TB pentru prima oara ever. De cand trebuie sa incep cu monitorizarea TB? Azi sunt z4, deci banuiesc ca de maine, cel mai devreme. Eu pun ceasul sa ma trezeasca la 7, am sa-l pun la 6.55, tin termometrul la indemana, dar o sa ma intind putin dupa el. E ok? Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 237
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bob, e bine, si eu il tin pe noptiera, dar depinde ce inseamna intins... [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, sunt din filmele cu prosti. Nu-mi gasesc termometrul clasic. Am doar 2 digitale [bang]. Nu stiu cat de corect arata temperaturile pentru ca vad ca difera intre ele cu 0.2 puncte. Unul mi-a aratat acum 36.9 si celalalt 36.7. Am sa aleg unul dintre ele si o sa-l folosesc doar pe acela, ca sa pot sa am un aparat de masura constant. Gaby, intins insemna ca ma ridicam in sezut, ma aplecam peste sot si ajungeam cu mana la birou. Dar acum ca voi folosi digitalul, are cutiuta si-l indes in marginea patului, deci nu ma mai intind deloc. Ziceti-mi daca e tarziu sa monitorizez TB din z5, sa stiu daca ma mai apuc sau nu. P.S. asta inseamna ca si sambata si duminica trebuie sa ma trezesc la 6.55? [q] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DenyAnd, trebuie sa pui + doar pentru azi (si pentru maine), cand ambele linii sunt la fel sau cea de test este mai intensa decat cea de control. U cred ca ovulezi in noaptea asta si de aici apare mica diferenta intre temperautri si test. Cand scriam de graficul Amabellei, de fapt ma refeream la temperaturile scrise de ea. Sigur, ar merge si asa, dar parca e mai frumos sa il implic si pe sot in povestea asta, mai ales ca ma intreaba imediat ce valoare a fost. Nu faci rau daca il stergi si se evapora, eu nu am patit nimic si fac asta de aproape 2 ani (timp in care am facut multe analize de infectii). Referitor la intepaturi, eu foarte rar simt durere doar pe un ovar. La mine, durerea de la ovulatie este un fel de inflamare a abdomenului, ca la menstruatie. Gaby, ce motani tari avem : se trezesc la aceeasi ora [:)]. Il aude ca e enervant, miauna din cand in cand, se suie in pat, pe margine si de acolo ne atentioneaza cu o labuta. Sotul meu il aude doar pe motan, pe mine nu prea...in schimb eu aud tot, de asta dorm si foarte prost. Incerc tot felul de smecherii sa il fac pe motan sa se trezeasca macar dupa 6, dar nu merge. Bob, e OK sa te intinzi un pic acolo, mai ales ca in fiecare zi vei face la fel. Pana la urma, nu valoarea in sine conteaza asa mult, ci saltul de temperatura de dupa ovulatie. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bob, eu imi iau de fiecare data cand ma trezesc si in weekend masor mai tarziu mereu...nu am observat diferente. Lasa termomentru clasic, foloseste digital ca e mai simplu, altfel nici nu stii cat stai cu cel clasic. Il folosesti pe acelasi si e OK, cum spuneam, conteaza diferenta de temperatura de dupa ovulatie. Aaa, si daca ramane ridicata temperatura e semn de sarcina. Ginecologii spun ca daca ramane ridicata 18 zile e semn bun! Asta ar insemna ca exista si o intarziere de cateva zile [:)]. Poti incepe de maine dar sa completezi pe fertility friend zilele incapnd de la prima zi a ciclului (pui temperatura de maine si la cele 4 zile in care nu ai masurat). Bifezi acolo si cum a fost menstruatia: spotting,light, medium, vezi tu acolo. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex Gaby, ce motani tari avem : se trezesc la aceeasi ora [:)]. Il aude ca e enervant, miauna din cand in cand, se suie in pat, pe margine si de acolo ne atentioneaza cu o labuta. Sotul meu il aude doar pe motan, pe mine nu prea...in schimb eu aud tot, de asta dorm si foarte prost. Incerc tot felul de smecherii sa il fac pe motan sa se trezeasca macar dupa 6, dar nu merge.
Ce coincidenta si eu dorm f prost, creierul meu refuza sa se odihneasca si calculeaza cate masini au trecut pe strada, de cate ori a circulat liftul si la ce ora se culca vecinii de sus. In plus, daca motanul se intoarce in cos, il aud. (el doarme pe hol, cu usa de la dormitor inchisa, dar cosul e de rachita si se aude mici trosneli) Am incercat tot felul de smecherii si eu, gen sa nu il las sa doarma dupa ora 22, pana ne culcam noi, sa-l obosim, sa ne jucam 30 min inainte de somn, etc... Am gasit insa solutia ca sa nu mai stea peste noi cand se trezeste, am luat un arbore de pisica care ajunge pana la geam, cu o platforma sus si tooot se uita pana la 7si ceva cand ne trezim. Scuze de off-topic [flo] [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de raspuns, Alex [pup] Uhhh, de intarziere aiurea nici nu vreau sa mai aud, ca fac icter. [xx(] Maine incep closty, sunt asa entuziasmata de parca imi iau pantofi noi [:I] Avem si noi pisicot, e boschetarel, are deja 6 ani (5 la noi), este rasfatatul si derbedeul casei, dupa el se invarte soarele [olala] Dimineata daca miscam in front se pune pe un mieunat jaaaalnic si cerseste mancare. Noi ii dam papa de 3 ori pe zi, masurat. Asa ne-a invatat vet, ca sa nu aiba probleme, ca ajungeam cu el deseori acolo si iesea mereu circ. M-a muscat de mana, m-a zgariat de-am ramas cu dungi... eheee, e nazdravan rau pusy nostru [:I] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu arbore de pisica nu am incercat, dar el vrea sa ne trezim noi, ca sa discutam, sa se tina dupa noi peste tot [:)]. A avut perioade cand statea pe geam si se uita la pasari sau la frunze, dar acum nu il mai pasioneaza...Am mai incercat sa ii dam mancare mai tarziu ca sa nu mai ceara asa devreme, dar nu e sanatos pentru el. Incercam sa ne jucam seara cu el, dar e lenes si grasun asa ca renunta repede. Eu aud catzeii de pe strada, cucuvelele care scot tipete stridente, miscarile din bloc, si tot asa... Am continuat offtopicul[:D]... Maria nu a dat niciun semn, nu? ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si motanul nostru e la dieta. Cand lucram si eu manca de 2 ori pe zi ca nu avea cine sa ii dea la pranz si asa ne-a zis si vetul. Mananca masurat, dar oricum el e de talie mare, doar burtica e cam mare [:)], in rest e OK. Are 7 kg si ne mandrim ca a slabit 300 gr...Nu e de rasa, l-am cules de pe strada cand avea inca ochii lipiti...l-am salvat de la moarte a 2-a oara cand a facut blocaj vezical din cauza nisipului, are operatie de refacere de uretra si acum incercam sa il protejam impotriva infectiilor urinare, pentru ca e predispus dupa operatie. Mancarea lui speciala contine extract de merisor si de afine, ca Urinalul. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...