Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (715)


Recommended Posts

Buna dimineata, girls! [pup] Desi sunt z2, sunt foarte optimista si vesela. Am fost la doc azi, mi-a dat reteta de Clostilbegyt, am sa-l iau si sa merg la monitorizare dupa aceea. Sper sa ma ajute, prietena mea e fan closti dupa ce a ramas gravi cu fetita in prima luna de stimulare. [olala] Nu ma supar nici daca ne pomenim cu gemenei... sau tripleti, lol. [olala][olala][olala] Numai sa vina, vreau invazie de [bibe] [olala] The rollercoaster is UP! [pk] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 237
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

multumesc pt raspunsuri o sa mai fac astazi inca un test sa vad ce iese, secretie specifica ovulatiei am avut incepand cu z11 si din cand in cand durere la ov drept si aseara am avut o durere ceva mai puternica dar de scurta durata, cand am fost la eco mi-a verificat si glera si mi-a confirmat si dr despre secretie. Multumesc inca o data va [pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bob, te rog scuza-mi intrebarea, dar eu sunt mai noua pe forumul asta: tu de ce faci tratament pentru stimulare ovariana? De cand incerci sa ramai din nou insarcinata? Ti s-a pus vreun diagnostic de infertilitate, lipsa a ovulatiei sau ceva asemanator? Luiza [mamica] de RARES(3 iulie 2006) si MATEI(16 martie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma supar sa raspund, Amabella. Deci: in aprilie 2010 am facut HSG dupa ce ~un an n-am reusit sa facem bebe. Am ramas insarcinata imediat dupa histero, am dus sarcina ok pana in sapt 27 cand am descoperit la eco ca bb era oprit din evolutie dupa ce-si facuse cordonul ghem. Pe 5 octombrie 2010 mi-au provocat nasterea, pentru ca Bob nu vroia deloc sa plece... ma rog. Din noiembrie-decembrie 2010 incercam iarasi fara folos. Da, mi-a pus doctorul diagnosticul de "infertilitate" pe trimiterile catre al doilea HSG sau pe vreo reteta. Am facut HSG 2 in mai 2011, si asta fara folos. De ovulat ovulez relativ ok, parca o idee mai prost in ultimele luni, in sensul ca foliculul dominant nu mai are dimensiunile optime (cred) + ca in ultimele 2 luni am avut intarzieri enervante de 7-8-11 zile. Eu am cerut inseminare, doc m-a potolit cu stimulare pentru inceput. Mergem pe drumul asta, speram sa fie cu noroc [olala] oricum, din cate citesc pe net 1 closti/zi in z5-9 nu e doza foarte mare, deci e stimulare usoara. Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bob iti urez succes cu stimularea eu am facut doua luni stimulare cu clomifen, am avut atunci ovulatie in zilele 13,14 dar vreau sa-ti spun ca nu am avut secretie deloc specifica ovulatiei imediat dupa lunile cu stimulare am avut niste menstre f. abundente si neregulate 18,20,21 si tot asa aproape 1 an la fel mi-a zis si mie doctorul, eu am ovulatie in fiecare luna dar cu foliculi de dimensiuni mici care nu produc suficient progesteron sa se poata implanta te pup si sa ne tii la curent daca faci monitorizare sa ne spui cum sunt foliculii[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draguta, multumesc. [pup] Da, o sa merg la eco in z12 (pica putin aiurea, vineri), as fi vrut in z13 sau 14, dar asta e. Si apoi banuiesc ca va decide doc daca e cazul de pregnyl. N-am mai facut stimulare niciodata, am citit putin pe forum, o sa ma documentez acasa temeinic. Am vazut ca ar trebui sa iau toate cele 5 pastile cam la aceeasi ora (am 1/zi in z5-9). Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gaby, ma bucur ca ai spus ce aveai pe inima (eu nu ma supar doar din atat) [flo]. Lorena, ma bucur ca vrei sa fii mai optimista si sa arunci pesimismul la gunoi. De foarte multe ori si eu am gandit pesimist si numai lucruri urate pateam. Dar de cand nu mai gandesc negativ mi-e mult mai bine, imi merge mult mai bine si chiar daca ma supara cineva incerc sa ma gandesc la ceva frumos din viata mea ca sa uit (de cele mai multe ori ma gandesc la sotul meu [:I]). Si poate te ajuta si muzica de relaxare, la mine face minuni (i-am zapacit pe colegi cu muzica mea de relaxare [:D]). Bob, am ramas fara cuvinte prin ce ai trecut la prima sarcina. Sa ne ajute Dumnezeu sa avem [bibe] multi si sanatosi! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...