Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (715)


Recommended Posts

Lore, am inteles cu cine aveti probleme. Doar ziceam ca la mine a fost soacra. A mea nu are vreo sora cu care sa ne certam. [:)] Dar indiferent cine ar fi, se aplica aceeasi teorie: voi, nervii vostri si viitorul bebe sunt pe primul loc. Luiza [mamica] de RARES(3 iulie 2006) si MATEI(16 martie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 237
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce fac fetele mele dragi? Ma bucur sa va gasesc ceva mai bine [flo] Lorena lasa-le in voia lor pe persoanele "binevoitoare",nu are rost sa te incarci cu prostia lor [pup] Am vazut ca ati tot vb despre monitorizare a ovulatiei , eu am cam renuntat la monitorizare stricta sa-i spun asa...secretia o observ , ca nu am cum sa nu observ schimbarile , si dupa lunile de luat temperatura , cam stiu ce si cum se intampla. Amabela nu cred ca ignorarea pe care ai simtit-o a fost facuta cu intentie , cu siguranta nu au vorbit fetele pe PM sa te ignore [:D],probabil nu te sincronizezi cu fetele care ar sti sa-ti raspunda. Cat despre marimea dorintei de a fi mama nu cred ca poti face o comparatie pentru ca tu deja ai copii...deci noi(unele)aspiram sa fim mame iar tu(pentru ca tu ai adus discutia)aspiri la inca un copil.Sunt perfect de acord ca si tu simti o durere imensa cand vine menstra , si esti dezamagita ca nu a fost nici luna asta , dar nu te chinuie gandul ca poate nu vei avea niciodata copilul tau ,sau ca nu te vei putea bucura niciodata de prima zi de scoala a copilului tau(ca tot se vorbea de asta ieri)[flo] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna gagici. Ce faceti? Pot sa va intreb si eu ceva si daca stie cineva sa imi raspunda? Stiti deja ca vineri seara am patat chilotul cu sange dupa doar spoting pana duminica, duminica dupa amiaza sange pana aseara, aseara am facut dus si m-am spalat usor era sange, am schimbat tamponul si azi dimineata era curat, si de azi dimineata pana acum e ca si cum as fi in ultima zi de ciclu, foarte putin parca se transforma iar in spoting, oare am facut rau ca am luat flamexin cate unul, vineri, sambata si ieri dar am luat ca ma doare trompa unde a fost extrauterina. Asta e al 3 ciclu dupa metotrexat dar celelalte 2 au fost normale. Cred ca am facut o prostie si nu trebuia sa iau antiinflamatoare ca ele imi reduc din cantitatea ciclului si totusi doctorita mi-a recomandat chiar si luna asta flamexin 10 zile la inceputul ciclului sa ajut trompa la vindecare.Voi ce parere aveti?[pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amabella, e greu de raspuns la intrebarile tale. Cand ai test pozitiv, ai dureri de ovulatie? Testele de ovulatie nu sunt infailibile. Asa cum ai citit probabil, povestea una dintre fete ca avea test pozitiv dar ecografic ovula la cateva zile. Cam de asta se face monitorizarea pe parcursul mai multor zile, ca sa vada cum creste foliculul si apoi sa constate ca a expulzat ovulul, stabilind astfel ziua ovulatiei. Deci, ca sa fie ca la carte ai putea face monitorizare din ziua z13 pana in z18. Alta varianta in care mai salvezi niste bani ar fi sa mergi in z17, mai ales daca in z17 mai ai si alte semne de ovulatie (mucus, temperatura, dureri).Teoretic, la ciclu de 28 de zile, z13 ar trebui sa fie f aproape de ovulatie, adica cu un folicul de aprox 20 mm...asta ar fi ideal...dar mai sunt si sarcini cu folicul de 17-18 mm. Edit: mi-a luat mai mult timp sa iti scriu raspunsul si am vazut ca esti in z14, deci ia raspunsul meu ca unul general. Si eu sustine ideea ca progesteronul se ia numai dupa ce ai avut siguranta ca ai ovulat, ca altfel inhiba ovulatia. TE oretic ai dreptata ca daca mergi mai tarziu la eco, vede corpul galben si inseamna ca ai ovulat, dar nu stiu daca e suficient. Poti intreba dr. daca faptul ca a fost expulzat inseamna ca e si un ovul de calitate. Sau alta intrebare ar fi daca o ecografie care prinde foliculul mar inainte de ovulatie, ajuta si cu alte informatii... ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...