Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (28)


Recommended Posts

Bau! [:D] Asa, Bic, poeziile puse pe muzica imi plac si mie. [:I]Eu retin instant versurile oricarui cantecel, pe cand o poezie sub nicio forma. Stiu ca la un moment dat nu gaseam niciun corespondent intre rasarit-est, apus-vest, miazanoapte-nord, miazazi-sud. Le-am pus pe ritm, intr-un mini-cantecel si le tin minte si acum in acest mod.[:D]Tu te duci la nani si noi bem cafeaua de dimineata. buuuna treaba.[:)] Suuper, Lavi, goood news, deci! [pk][pk]Si a ramas tot singurel prin burtica, nu? [:D] Alinus, ca sa intaresc ce-au zis deja fetele: probabil ultimul loc unde mi-as pune problema sa-mi fac vacanta de iarna ar fi Valea Prahovei.[:-@]Cauta si prin Elvetia, in afara de clasicele Franta si Austria. Poze cu noi [colegi][url="https://picasaweb.google.com/noki.lara3"]1[/url] si [url="http://picasaweb.google.com/andra.ghibutiu"] 2 [/url]
There are no shortcuts to happiness!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineatza to all,

 

Laviid="red"> ma bucur ca bb e in grafic [olala].Acum cu somnul de prim trimestru eu nu-mi aduc aminte sa fi avut starea asta nici la Andreea nici la Cristi...in schimb colega mea de birou( care are acum 25 de sapt [:)]) de la inceput saracuta numai somnolenta este ziua, iar noaptea are niste insomnii urate de tot...Eu am inceput cu insomniile dupa ce s-au nascut nazdravanii mei...dar asta e alta poveste [:D].

 

BBAlinushid="red">..vacanta de iarna in Ro cu conditii nu e chiar alegerea ideala ,decat daca vrei neaparat sa iti vezi familia,prietenii..etc...Raportul calitate/pret la noi e muuult sub cel din Austria de ex...In Predeal sunt cateva locatii faine, dar precum ziceau si fetele preturile in sus rau de tot [bang].

 

Deci se practica fondurile de tot felul la inceputul gradinitei/scolii peste tot in lume [alcool]...credeam ca e o chestie specifica nou romanilor...dar se pare ca m-am inselat ... la noi la gradi pe langa taxa( e gradi particulara) mai cotizam lunar cu servetele de nas si hartie igienica...si rechizitele de inceput de an.

 

Weekendul asta vine sistera acasa ..yuhuu...I'm happy [pk]

 

Coralia, mami de Andreea(14.11.2005) si Cristian (19.05.2009)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor multumesc de sfaturi....mi-ati intarit banuielile! O sa ma reorientez.

 

Noki Elvetia ramane o destinatie departe deocamdata cu bebe. Mai degraba Franta ( nu pt ca ar fi mai buna ci pt ca macar acolo ma simt acasa, adica in elementul meu) dar am zis ramane departe, Alpii de Nord ar fi cei mai apropiati dar la min 10 ore de masina.

Cea mai aproape ramane Germania ( doar 4 ore cu masina), am sa caut vreun AI very kids friendl)y :)

 

Fondul clasei la noi nu exista, dar avem lista cu rechizite ce trebuiesc aduse in prima zi de scoala, si fiecare copil are dulapiorul lui in spatele clasei unde si le pune. Nu se baga la comun, ci fiecare se serveste cand ii lipseste ceva din ce-i al lui ( au etichete cu numele lipite).

 

Meemsulici te-as fi luat cu mare placere!!

 

Lavi tai ça amu trece si perioada asta de somnolenta.....si vine cea in care nu prea poti sa te misti. Iti place ce te incurajez:) Pup

 

 

 

Alina si missele Amalia 17.11.2005 si Alessia 02.11.2010

 

POZE ALESSIA

Povestea nasterii Amaliei

 

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.

Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

cu vacanta la ski: intr-adevar confortabil si fara stres nu se poate pe-aici. in germania o sa gasesti o gramada de chestii child-friendly. iar ski-ul pentru copii se face cu programa si echipamente ajutatoare care nu s-au vazut pe-aici. ce va invidiez!

PS: aici citisem despre zona Konigsee si ma impresionase ce gasisem pe net.

 

trebuie sa ma laud: anul asta in sfarsit suntem la o gradinita unde la sedinta am discutat exclusiv despre programa, principii si programul copiilor, nu despre fondul clasei, sapun, hartie igienica si cat de frig va fi in clase pana da drumul primaria la caldura [alcool]. cum ziceam, duc copilul si papucii de casa, ma intereseaza doar ce invata/cum se poarta acolo. restul e acoperit de taxe. faina senzatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, senzatia asta mirifica o am io de 4 ani incoace. [:D]Vorba ta, buna treaba cu gradinitele astea.[:D]Da' oricat ai socoti, pana la urma iesi clar mai scump in varianta noastra. Asa ca vorba zicalei: "nu le poti avea pe toate". [:D]

 

Alinush, Germania suna chiar fain. Sunt sigura ca va iesi de minune treaba cu child-friendly si schiul.[:D]

 

Poze cu noi [colegi]1 si 2

 

There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va anunt cu mandrie ca am donat sange prima oara in viata. juma de litru. de fapt am mai donat o data pentru o cunostinta special la spital, dar cantitate mai mica, nu se pune.

a venit centrul de transfuzie bucuresti cu o unitate mobila la serviciu la mine ieri si azi. ieri m-au respins ca am tensiunea si glicemia sub limite. azi i-am pacalit, am dormit bine ca sa-mi mai creasca cu juma de punct tensiunea si am mancat cioco inainte de analiza la glicemie[:I] numai ca n-am scapat de efecte de dupa, pe care ei vroiau sa le evite: mi s-a facut rau:) cand a cazut glicemia la pamant. eh am fost bine in 15 minute, dar vreo 5 minute fdin cele 15 am vazut dublu, furnicaturi in corp (asta e de la lipsa de calciu mi-au zis) plus o senzatie interesanta: mi s-a parut ca m-am ridicat vreo juma de metru deasupra corpului si ma priveam de sus cum stateam intinsa:)) mi-au dat o ciocolata (again:) si m-au pus cu capul in jos ca sa ajunga si la el ceva sange:)))

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, bine ca e bine bb3-u'!! [pk]

 

Anda, felicitari! [asia] O singura data am facut si eu donatie de sange asa voluntar (tot la servici) si nu mi-a fost tocmai bine dupa, insa nici chiar senzatiile tale nu le-am avut.

 

Bic, chiar nu poti folosi suma ce-o platesti pentru scoala ca si tax write-off? Eu eram convinsa ca poti...stii ca si noi cochetam cu ideea de scoala privata si ma gandeam ca asta ar fi unul din avantaje. Eu cred ca pot sa continui sa bag banii ce-i platesc lunar pe daycare la tax write-off, nu? Ca aia de preschool ii declaram. Hmmm...

 

Alinush, esti o draguta, multumesc! [flo] Eu visez la vacanta de iarna la mine acasa la Hateg, unde deschid geamul si vad Retezatul inzapezit, cu cozonaci facuti de bunica mea, si colinde printre blocuri... Vacante din-astea turistice de care vorbesti tu, cu partie de ski din usa hotelului sunt pe-aici prin California, numai sa va hotarati sa veniti si va gazduim cu drag! [pup]

 

 

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asaa, carevasazica [help][help]

 

Caz: Sotul meu a fost azi in vizita la un prieten care are un copil. Copilul respectiv se jucase sapt aceasta cu un alt copil care a facut scarlatina, banuiesc ca au luat contact si in perioada de incubatie. Copilul prietenului nu avea inca nimic, am inteles ca luni il duce sa-i faca exudat. Al meu sot cica s-a jucat cu cel mic, l-a si pupat, etc. care e probabilitatea sa se fi contaminat si el, o poate contamina si pe Miru? Ce putem face? Stiam ceva de exudat, dar cand sa mergem pt exudat? Daca copilului cu pricina ii iese ok exudatul mai e cazul sa ne ingrijoram noi? Preventiv putem face ceva? Orice sfat/idee e bine venita, ca sa stiu incotro sa apuc.

 

Mersi [pup]

 

P.S. Eu sunt fan poezii de orice fel, Miruna e receptiva la ele, le prinde f usor asa ca nu ma pot pronunta decat subiectiv ref la subiectul in cauza, noi ne jucam vorbind in rime, si e tare fun [pk]

 

[mamica]Madau siid="Comic Sans MS">id="black"> [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Comic Sans MS">id="red">

povestea nasterii Mirunei, filmulet aniversar [i]

filmuletze poznase 1 si 2

 

 

bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX[foto]id="Comic Sans MS">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

madau, pana luni s-ar putea sa aflati, daca incepe baietelul respectiv sa faca febra, incubatia e de max 5 zile la scarlatina. preventiv se ia penicilina V. (cei care ingrijesc bolnavi de scarlatina iau penicilina V) si daca v-ati contaminat deja, oricum se face tratament cu penicilina v pe scarlatina (deci si bolnavii tot aia iau). chestia e ca nu stiti cand/cum/cata penicilina. plus ca poate n-aveti niciunl...suna si tu un medic...

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va puteti face exudat si maine (oricand in perioada de incubatie) da'nu stiu unde iti faci sambata. plus ca rezultatul il ai abia luni-marti.

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...