Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (28)


Recommended Posts

meems nu, banii pt scoala privata nu se pot write-off din cauza ca statul ofera varianta gratuita. Deci practic, daca un parinte este nevoit sa mearga la serviciu pentru a-si intretine familia, nu e musai sa-si dea copilul la scoala privata, il poate da la scoala publica. Sint bani gheata, asta e porcaria, dar si alegerea noastra. Nu stiu sigur cum e cu after-care. S-ar putea ca banii pt. after-care sa-i poti pune intr-un flexible spending account. Daca te hotarasti, intereseaza-te.Smaranda Ioana, 3.11.2005

Povestea nasterii

Info utile despre cresterea copiilor

Dr. Sears

Disciplina afirmativa

Breathe, count to ten, think happy thoughts, and count your blessings.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Streptococul beta-hemolitic cauzeaza scarlatina, nu e de speriat, daca il aveti se trateaza cu Ospen 10 zile.

 

Faceti cu totii un exsudat, oricum daca il are vreunul din familie trebuie sa a tratati toti, altfel riscati sa il pasati de la unul la altul.

 

Eu si Nati am avut iarna trecuta streptococul si a trebuit sa luam cu totii Ospen.

 

Probabil stiti: scarlatina e o reactie alergica la o toxina eliberata de acel streptococ. Daca ai streptococul nu inseamna neaparat ca faci scarlatina, poti sa faci amigdalita pultacee sau sa fii purtator sanatos o vreme.

 

Bafta, sa nu fie probleme!

 

Lavi [gravi] 7+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La exudat rezultatul se da cam in 4-5 zile. Ca exe,plu, noi l-am dus vinerea asta care a trect si ne-au zis ca rezultatul e gata miercuri. Ca trebuie sa cloceasca minim 48 de ore chestia aia acolo, ca sa se vada concret ceva streptococul. Orice rezultat inainte de 48 de ore e o dubiosenie.[:-@]

 

Sarah a avut anul trecut streptococul, ca a fost epidemie in gradi. 2-3 copii au facut scarlatina, ea nu. A luat insa 10 zile Ospen dupa care i-a iesit negativa proba. Mie mi-a iesit negativ de la inceput si nu am luat nimic.

 

Deci eu daca as fi in locul tau nu as face absolut nimic. As astepta sa vad ce se intampla, daca apare vreun semn de infectare sau daca nu, as face exudatul ca sa ma lamuresc.

 

Poze cu noi [colegi]1 si 2

 

There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata [cafea]

 

Care cafea, ca mi-e greata de ea.

Sunt varza, mor de somn. Asa am fost si ieri, aproape toata ziua.

 

Ieri am reusit de dimineata sa merg la cumparaturi sa-mi cumpar geaca de iarna, am improvizat un pranz si dupa masa l-am trmis pe Virgil cu fetele in parc pt ca eu n-am fost in stare de asa un efort, m-am tolanit vreo ora, apoi m-am spalat pe caaaaappppp (sa nu ma prinda ora 8 cand ma ia somnul de tot [alcool])

 

Imi vine sa pun capul pe birou. [nani]

 

Corap, te inteleg acum cum ziceai ca primul trimestru l-ai dormit.

 

Lavi [gravi]7+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, hihi, 'neata pe la 12 trecute fix [cheers]. Si eu mi-am cam dormit primele trim de sarcina, dar nu chiar asa ca tine [:D].

 

Care iarna, tu crezi ca mai vine?? Tocmai citeam ca prognoza pe oct e de +20 de grade [:D]. Eu imi cautam tricouri ieri prin mag. si m-am ofticat ca era plin-plin de pulovere - ce sa faci cu ele pe vremea asta?!?! [pk].

 

Madau, tinem pumnii sa nu va molipsiti.

 

Ce-au mai facut ai mei & trupa din vecini: unul din copii are un pui de catel - pui mic, pufos, alb, proaspat dus la coafor. A doua zi pictau ei prin curte. Termina foile, trec la pietre - faine opere. Dupa care trec si la bietul catel - tot regreta Cristi ca nu e dalmatian, asa ca l-au picatit cu mov si verde [:D].

Acum ma simt datoare sa-i platesc un nou samponat catelului. Pe copii nu i-am certat prea tare, ma pufnea rasul la greu - sper sa nu citeasca pe-aici si vecina [:p].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

20 de grade octombrie? aleluia! asa vreau, sa ne apropiem de clima californiana, inainte de sfarsitul lumii:))

 

lavi, n-aveai ceva mai larg de trecut iarna asta? ca p-orma ramai cu o geaca noua, mai mare cu 2 numere si e pacat..banuiesc ca ai luat-o mai mare ca sa incapa burta de 4-7 luni.

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria [cool] pictorii!

Care 'neata la 12, ca sunt de la 7 in picioare, dar la 12 m-am simtit in stare sa va scriu. [nani]

 

Anda, nope, mi-am luat o geaca marimea 8 englezeasca, am probat-o cu un pulover si un polar pe dedesubt, imi vine bine. Incape chiar si putina burtica in ea. Eu voi incepe iarna fara burta, la 1 dec voi avea vreo 16 saptamani si o voi termina cu burta mare, pe 15 martie cand e sfarsitul iernii [:D] voi avea 32 de saptamani. Zdravana voi fi atunci. Geaca asta am luat-o pt inceputul iernii asteia si pt iarna viitoare. Pentru partea a 2-a a iernii ma gandesc sa-mi iau ori una speciala de gravide de la H&M, ori una cu 2 numere mai mare, ieftina, din supermarket. Mai studiez, dar pana una alta nu aveam geaca normala, de iarna, pe masura mea actuala, deloc.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi

felicitari !!!

ai curaj , nu gluma sa te mai inhami la nopti nedormite si schimbat scutece!Mi se inmoaie picioarele cand ma gandesc!Tu ai fost o curajoasa din totdeauna!!

Nu am citit decat ultima pagina,

Pupici de licurici si salut toata colectia!

Nu mai promit pentru a mia oara ca o sa intru mai des....[:)][:I][:I]

 

Ile, mami de Victor[bicla] si Andrei [cavaler]

POZE MARE 2010id="green"> id="green">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...