Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (28)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daca faceam azi eco intravaginala probabil stia prietena mea sa-mi zica ce e pt ca mi-a povestit ca a mai vazut la 9 saptamani pe ecograful ala, f bun. Dar n-am avut chef nici eu nici ea sa ne complicam, mai ales ca pe burta se vedea foarte bine ce ne interesa: ca traieste, misca si ii bate inimioara si dimensiunea ca e fix cat trebuie la varsta lui. S-a vazut extraordinar de frumos cum curge sangele prin cordonul ombilical de la placenta spre bb [il], chiar miraculos mi s-a parut cum se vedea curgerea sangelui printr-un cordon atat de mititel.

 

Prefer sa mai pastrez suspansul putin, e frumoasa si ambiguitatea asta, ce o fi o fi, probabil la 13 saptamani voi afla ce e. Eu prefer sa ma bucur de fiecare etapa asa cum e, doar am sarcina asta ca sa ma bucur de ea si de copilul care va veni. [9cer] Pana si greturile mi se par comice in felul lor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinush, asa e cum zice Lavi, molarul de 6 ani. Si Riannei i l-au descoperit iesit pe jumatate cand am fost saptamana trecuta la dentist. M-au intrebat daca nu s-a plans de durere, daca nu a fost maraita/indispusa, daca nu a facut febra... Nimic din toate astea. Nici n-am stiut ca se intampla ceva pe-acolo, prin spatele maselelor de lapte. De altfel, Rianna e foarte rezistenta la durere, asa ca nu ma mir.

 

Eu nu am avut nici greturi, nici pofte pe perioada sarcinii. Singurul lucru care nu mi-a mai trebuit cam jumatate din sarcina a fost cafeaua (si eu sunt cafengioaca inraita). In rest, nu m-a afectat cu absolut nimic sarcina, am fost la fel ca-ntotdeauna.

 

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinush, bine ati venit in randurile posesorilor de molari definitivi[:D]. Asa cum au zis si fetele, e vb de molarii de 6 ani, Miruna are deja 2 buc, sapt asta mergem sa-i si sigilam. Nici nu stiu cand i-au iesit, eu cand am obs avea deja unul iesit si celalalt pe jumatate. Fara durere, fara nimic.

 

Anda nu stiu cat e de real "studiul" dar eu am trei prietene care au fetite si care n-au avut o zi de greata, la fel cum am prietena care trebuie sa nasca, are baietel, si i-a fost rau pana acum, la final. Deci nush ce sa zic. So...Lavi ce-o fi sanatos sa fie!

 

In alta ordine de idei, caut de nebuna o camasa alba cu inchidere intre craci[:I], adicatelea tip body. Dar sa nu fie simpla si plicticoasa. N-am gasit pe nicaieri, daca a vazut careva pe undeva, pliiizzz help[flo]. Nu vreau din satin sau alte nebunii lucioase, doar din astea am gasit.

 

[mamica]Madau siid="Comic Sans MS">id="black"> [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Comic Sans MS">id="red">

povestea nasterii Mirunei, filmulet aniversar [i]

filmuletze poznase 1 si 2

 

 

bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX[foto]id="Comic Sans MS">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andasi eu la fel. Nu rezist. Noroc ca aici nu sint atitea distractii cum sint in Bucuresti. Dar altfel, o seara de petrecere se resimte naspa. Dar eu asa eram si in liceu. Mergem la petreceri si pe la vreo 3 noaptea puneam cornu' in perna si pierdeam toate fazele[:D]Smaranda Ioana, 3.11.2005

Povestea nasterii

Info utile despre cresterea copiilor

Dr. Sears

Disciplina afirmativa

Breathe, count to ten, think happy thoughts, and count your blessings.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor multam, deocamdata deci am renuntat la a o duce la dentist. Deja imi zice ca nu mai are nimic si ca niciodata nu a durut-o ceva, ca era o gluma [:D]. Dar clar gingia e umflata .

 

Madau de "badiurile" astea cand ma mai lovesc pe aici, mereu ma intreb cine o fi avut ideea asta ciudata sa le creeze. La ce merg purtate de fapt?

 

 

 

Alina si missele Amalia 17.11.2005 si Alessia 02.11.2010

 

POZE ALESSIA

Povestea nasterii Amaliei

 

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.

Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madau, spor la cautari, eu n-am vazut.

 

Eu dupa ultimele nunti (cele mai recente petreceri cu dans pana dimineata) am avut o a doua zi oribila, de vegetatie, in care nu puteam sa fac nimic nici sa dorm.

 

Vesti bune de la finuta mea micuta si scumpa. Au mutat-o de la ATI la salon normal de bebici dar tot la incubator isi face veacul si aici, ii da mamica ei toate mesele cu biberonul, lapte muls si mananca mai mult de la mama ei 40-50 ml pt ca sta si 40 de minute cu ea. A luat in greutate 50 g in ultima zi, si-a depasit greutatea de la nastere ieri la 8 zile, deci e spre bine. Doamne ajuta!

 

Lavi [gravi]9+ somnoroasa si gretoasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Guten morgen! [flo]

 

Ieri am fost pe nicaieri: am avut un mega-deranjament stomacal cu carare facuta la buda. [:D]Seara aveam inclusiv febra. Dar de dimineata m-am trezit ok si renascuta. Am bifat deci si-a patra boala in 2 luni. [bang]Da' corolarul mi-a placut mult: minus un kil jumate.[pk][pk]

 

In acest context in care mie ieri mi-a fost all day greata de muream, tot biroul facea misto de mine ca-s gravi. Si-acum mai vine si Alinus si-mi face pocinogul cu visu'. [8D]Da' e doar un vis.[:D]

 

Lavi, suuper vestile despre micuta Sofia! [pup]

 

Madau, nici io nush ce sa-ti zic cu body-ul. Eu nu am purtat din liceu asa ceva. Da' las' ca plimbarile prin mall-uri trebuie mereu sa aiba un motiv de cautari. [pk]

 

Noi nu avem nici molari, nici dinti cazuti. [:I]

 

 

 

 

 

Poze cu noi [colegi]1 si 2

 

There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

madau, (opinie strict personala) nu exista camasa alba tip body care sa fie si super. pt ca firmele consacrate de camasi nu fac camasi tip body. firmele neconsacrate, care sunt neconsacrate 90% fiindca n-au tipare perfecte, fac camasi body, dar, dupa cum spuneam, ori pica prost, ori sunt prea incarcate, ori inteleg "simplitatea" printr-un material ieftin, usor transparent, cu ata ieftina care se face bej in timp si se rupe pe alocuri, cu gulere nefinisate perfect. etc. din aceasta categorie exista camasa alba tip body in "faimosul" complex pipera, respectiv un lant de magazine in fata metroului pipera, langa care lucrez si eu:(. nu cre'ca vrei...

 

lavi, super, micuta sofia e bine deci!

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...